• Сьогодні: Четвер, 9 Грудня, 2021

Рубікон перейдено. Броварчанам потрібно організовувати самооборону

Травень30/ 2013
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

KIGNq0AgtH825 травня броварська влада підвела риску під дискусіями про свою легітимність та право керувати містом.

Бойовики Сапожка та Федоренка під протекторатом МВС перетворили мирний громадянський суботник на криваве місиво, під час якого постраждали ні в чому не винні люди. Організована група бандитів била молодих дівчат та літніх жінок, розбивала відеокамери, а найбільш настирних – просто «гасила» до втрати свідомості. Це відбувалось у присутності всього керівництва броварської міліції, проте ніхто з офіцерів не поворухнув і пальцем аби припинити бійню. Жоден з бойовиків досі не затриманий, всі вони перебувають на свободі та готові виконати будь-який наказ своїх хазяїв: грабувати, вбивати, калічити людей.  Місто опинилось беззахисним під навалою дикої «регіоналівської» орди: корупційного клану, який складається з міської влади, правоохоронних та судових органів, а відтепер – і кримінальних угруповань.

Міліція

Про роль міліції в цьому контексті найкраще говорить суха статистика. Згідно останніх соціологічних опитувань, правоохоронним органам довіряє лише 1% українців. Жах таких цифр полягає в тому, що міліціонерів серед український громадян якраз близько 1% – а значить правоохоронців зневажають навіть… члени їхніх родин. В цьому випадку статистика як ніколи чітко відображає реальний стан речей і броварські події 25 травня доводять це особливо яскраво. Все, що міліція може зробити під час нападу «регіоналівських» бойовиків на людей – це убезпечити цих самих «бойовиків» від опору громадськості, а в деяких випадках – навіть припиняти цей опір, аби бандити діяли без жодних «незручностей». Влада дозволяє громадянам лише ховатися від нападів, але не оборонятись: при спробі елементарного захисту власного життя та здоров’я їх чекає суд та вирок як мінімум за «порушення громадського порядку».

Останнім часом люди починають розуміти цю систему все краще, а тому все більш агресивно реагують на міліцейське свавілля. У відповідь міліція чимдалі тим частіше «перестраховується» за допомогою більш жорстких дій та бійців з автоматичною зброєю – під час подій 25 травня автоматники з’явився в натовпі щойно правоохоронці відмовились затримувати бойовиків Федоренка. Момент, коли українські міліціонери разом з цими ж бойовиками підуть проти своїх співгромадян у всеозброєнні – близький як ніколи, для цього достатньо лише вказівки «масажистів» чи «сапожків».  У відповідь громадяни не зможуть елементарно захистити себе та свої родини, адже їхні способи та форми ефективної оборони значно обмежені законодавством.

Бойовики

Потрібно відмовитись від використання визначення «спортсмени» для позначення організованих груп бойовиків на службі в Партії регіонів. Хоча б для того, аби не ображати справжніх спортсменів – сильних тілом та духом людей,  які ніколи не будуть застосовувати свої навики для катування беззахисних людей. Броварчанин Сергій Стягов, котрий 25 травня «вирубив» мене та бив молоду дівчину в ту ж саму мить перестав бути спортсменом, чоловіком і людиною. Так само, як і його поплічники, він вивів себе за норми суспільної моралі та навіть закону в тому вигляді, як він застосовується сьогодні.

З бойовиками, з ордою не ведуть діалогу, з ними не шукають компромісів, їх не садять за круглий стіл. Бойовиків, терористів знищують індивідуально і прагнуть знищити як явище. Ми можемо захищатись від них індивідуально і маємо шанс викорінити це явище в цілому лише тоді, коли зможемо бути з ними на рівних.

Більшість з них – професійні спортсмени, котрі значну частину свого часу витрачають на тренування, адже бити людей – це їхня робота. Далеко не кожен з чоловіків може похвалитись подібним рівнем бойової підготовки, не кажучи вже про жінок та літніх людей. Адже жінки та літні також стають об’єктами нападів бойовиків: в подібні штурмові бригади йдуть, переважно, особи з патологічною агресією при повній відсутності моралі, де на додачу ще й впевненість у повній безкарності. Для таких людей підняти руку на беззахисну жінку просто за вказівкою «хазяїна» – звична річ, що вже неодноразово підтверджено на практиці.

Ми

В Україні – на відміну від розвинених держав – громадянам не дозволено мати в якості самооборони вогнепальну та, навіть, травматичну зброю. Відтак ми мусимо шукати застосовувати інші форми, засоби та предмети, котрі дозволять нам більш ефективно оборонятись від владних «штурмових бригад».

На щастя, досі є легальним оббіг засобів самозахисту, котрі дозволено брати з собою на будь-які заходи. Вони, можливо, не гарантують вам повну безпеку, проте організоване їхнє застосування може значно охолодити гарячі голови бойовиків. Газові балони, електрошокери, спеціальні «тактичні» ручки та брелоки – все це можна вільно придбати в роздрібній торгівлі й досить швидко навчитись правильно ними користуватись. Плюс в нагоді можуть стати предмети побуту, які, здавалося б, призначені не для захисту, проте можуть бути достатньо ефективними в обороні та при цьому не виведуть нас за рамки чинного законодавства.

Так, наприклад, під час громадянського суботнику могло би бути доречно взяти із собою молотки та сокири – адже планувалось демонтувати паркан. Ці предмети не є забороненими, їх використання в процесі демонтажу дерев’яного паркану є логічним, проте наявність сотні людей з молотками та сокирами, вочевидь, змінила б плани бойовиків щодо нападу на мирних громадян. Побоїща б не відбулось, паркан було б демонтовано, бойовий дух броварчан – значно піднесено, а влади та бойовиків – упосліджено. І все – в межах чинного законодавства. В залежності від суті події, предмети можуть змінюватись, і наш вибір форми самооборони може залежати виключно від нашої фантазії, рішучості та, найголовніше – тверезості думок.

Окрім того, на противагу організованим «бандформуванням» та повній недолугості міліції, людям потрібно створювати власні організовані структури самооборони. Це може бути щось на кшталт мобільних загонів, котрі діють локально та оперативно збираються при потребі. Бровари можуть похвалитись безліччю сильних, сміливих та небайдужих до власного життя та майбутнього чоловіків, котрі за необхідності можуть гідно протистояти буд-яким бандам найманців. Таких людей останнім часом виявляється все більше, і нам потрібна лише організація механізму. Якщо нам вдасться це зробити, ми можемо бути практично впевненими у досить швидкому зникненню такого явища, як наймані бойовики на броварських вулицях і в парках, які прийшли сюди відібрати в нас і те, й інше.

Ми повинні розпочати якнайшвидше вибудовувати власну систему ефективної громадянської самооборони, адже минулої суботи влада в Броварах перейшла той Рубікон, після якого починають будуватися барикади та лунати постріли.

P.S.: Я хотів би подякувати всім броварчанам, які вийшли на захист парку «Перемога» 25 травня. Ми продемонстрували, що це місто – наше, і ми не дамо його розграбовувати бандитам. Паркан стоїть не там, де хотів масажист Азарова, а лежить розбитий в друзки згідно із законом та рішенням громади. Ми здобули чергову перемогу, але «поранена» влада тепер демонструватиме ще більш звірячий оскал. Ми маємо бути до цього готовими та мусимо збирати ресурси, аби при першому зручному моменті завдати їй нищівного удару у відповідь.

 • avatar
  A_ukr
  9 років тому

  абсолютно погоджуюсь, з потребою організації власної оборони, як варіант
  залучати до акцій тренерів з бойових мистетств, що тренують в Броварах,
  як показує практика, бойовики знаючи з ким вони мають справу зразу
  ведуть себе по іншому

 • avatar
  Серега
  9 років тому

  НЕ знаю, не знаю! Насильство порождает новое насильство, и я б не хотел опускаться до уровня гопников! Чем Вы тогда будете отличаться от них? Мирные акции это одно, а собирать толпу это другое!

  Рыба гниет из головы, и те менты что были на акции делали толь то что им приказали. Я предлагаю собрать там я незню подписи, заявления, пусть Ризаненко и другие политики у которых есть власть подключить прокуратуру, и уволить либо судить начальника милиции вместе с его замами, за такой безпредел. Доказательст даже больше чем надо! Поставить людей на их место на которых не имеет давление Сапожко и Федоренко! И поверьте милиция будет себя вести по другому! Надо решать проблемы по цивилизованному и этим подавать пример остальным, тем же гопникам например!

  • avatar
   Andriy Kachor
   9 років тому

   Наявність підготовлених загонів швидкого реагування якраз і припинить насилля. Провокаціями сутичок займається влада і найняті нею бойовики, а завданням загонів самооборони має стати не відповідь насиллям на насилля, а унеможливлення сутичок. Вже неодноразово доведено на практиці: наявність потужної сили з іншого боку призводить до того, що бойовики просто бояться вдаватись до провокацій. І насилля стає в рази менше. Загони самооборони – це, передусім, стримуючий фактор для бойовиків та влади.

   • avatar
    Серега
    9 років тому

    Андрію, я звами не згоден! Чинити правосюддя це порушення закону! А збираючи загін, Ви провокуете іншу сторону. Вони також не будуть відступать, і зберуть в два раза більше, Ви відреагуете і покличите більше народу. І так буде продовжуватись поки це не закінчиться, якоюсь мокрухою!!!! Послухайте я сам займався тайским боксом, но в мене не виникае жодного бажання йти і махатися на вулиці, навіть за таких умов на рингу будь ласка! І я бачив цих бійців”спортсменів ” усі с животами))))) їм дійсно тільки мирний нород ганяти)))))Але повинно усе бути по закону, нехай ними займатися праохоронні органи! І якщо Ви вже вирішили збирати загін, то збирайтесь мовчки!!!Щоб ніхто не знав, і навіть не міг подумати що вирішили перейти лінію закону!

    • avatar
     A_ukr
     9 років тому

     Нападниками на мирних людей дійсно повинна займатися міліція, яка за законом нас охороняє і ми їх утримуємо за наші податки, але ж цього не відбувається. Тому заходи безпеки мирного зібрання потрібно обов’язково прораховувати, тим більше в наш час і з нашою “владою”. Нападники на 100% впевнені с своїй безкарності, можуть робити, що завгодно і їх нічого не зупиняє.

    • avatar
     Andriy Kachor
     9 років тому

     Сергію, не йдеться про “мокруху” і про “провокування сутичок”, а якраз про протилежне. Враховуючи те, що броварська міліція сьогодні заодно з бойовиками, питання наявності загонів самооборони, народних дружин – це питання нашого з вами здоров’я та життя. Нам доведеться або відмовитись від мирних протестів (аби “не провокувати сутички”), або вирішувати питання самозахисту, бо міліція людей від бандитів не захищає, а навпаки. Ще раз підкреслюю – такі загони мають виконувати лише функцію стримуючого фактору та протиборчої сили в разі агресії з боку бойовиків. Потрібно розуміти, що ці гопники надають перевагу побиттю беззахисних людей – коли ж справа доходить до “спарингів” з адекватними противниками – найняті бойовики не поспішають вступати в сутички.

     Питання про створення подібних формувань я навмисне виніс в публічну площину, аби розпочати суспільну дискусію з цього питання і зрозуміти, як до цього ставляться громадяни. Так, наприклад, Ваш коментар свідчить, що позиція громадськості з цього приводу далеко неоднозначна, але ми все одно мусимо шукати ті чи інші форми самозахисту, інакше влада разом з бандитами переб’ють активних людей та патріотів поодинці. Для певного відтінення ситуації рекомендую подивитись наступне відео, можливо, воно вплине на Вашу думку https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5vB2Lyq6HZ8

    • avatar
     Alina Dyachenko
     9 років тому

     “нехай ними займатися праохоронні органи” – Сергію, я б теж дуже цього хотіла, але що робити, якщо міліція цього не робить, більше того, якби почали бити тих “спортсменів”, вона б стала їх захищати, а коли ці гопники вдарили Андрія – на очах у кількох міліціонерів, що стояли в метрі від цього – вони й пальцем не поворухнули. Той самий гопник кинувся перед цим на дівчину, що знімала сутичку на мобільний телефон, і якби вона не відхилилась, він би вдарив її в обличчя.

     На жаль, сподіватись на міліцію у таких випадках справді марно. Я теж дуже хочу, щоб все було по закону, і люди, яким платиться з наших податків зарплата, захищали нас. Проте вони цього не роблять і виконують геть інші функції.

     А коли у суспільстві, у державі, окремі органи перестають виконувати свої функції, ці функції має брати на себе хтось інший. Можливо, не легітимний з точки зору закону, але виправданий з точки зору суспільної моралі і такий, що дійсно виконує функції захисту громадського порядку.

 • avatar
  Серега
  9 років тому

  Будет новая милиция и те “спорстмены” себя так вести не будут, потому что будут знать что понесут ответственость !

 • avatar
  Серега
  9 років тому

  Тяжело с вами не согласиться, морально Вы все правы, поверьте поймать их по одному или дать им звездюлей толпой проблемы это не решит!Проблема не в гопниках, как заметила Алина ” якби почали бити тих “спортсменів”, вона б стала їх захищати”(милиция) .А проблема именно в милиции, Я предлагал собрать подписи, подать в суд на начальника милиции!

  И это будет правомерно, мы же все таки хотим, правомерное демократичное цевилизованое государство! Нельзя требовать соблюдение законов, не выполняя законы сомому!!! Нужно воспитывать теперешние, новое, поколение что проблемы не решаются грубой силой как в 90-е, а мы все таки в 2013 году как бы прогрес)))

  Давайте , я прада не знаю точный порядок, напишем заявление в прокуратуру что милиция в Броварах безпределит, а за все отвечает началиник и его замы, очень прошу что б депутаты помогли, соберем подписи. и т.д и т.п.

  Жуналист 5 канала Ольга Слисарчук добилась увольнение 15-ти ментов, только на их место прийдут другие, а если убрать начальников, вот это другое дело.

  • avatar
   A_ukr
   9 років тому

   Якщо навіть через суд добитися покарання, то знімуть одного керівника, поставлять іншого. Це повинна бути кримінальна відповідальність за бездіяльність, а більше того за посібництво, тоді можливо керівник і замислиться над своєю поведінкою. Відносно 15 міліціонерів, що отримали диссциплінарну догану за бездіяльність 18 травня, думаю що влада готова йти на такі жертви, аби залякувати людей, щоб вони не висловлювали свою думку привселюдно на зібраннях.

 • avatar
  Дмитро Карпій
  9 років тому

  На жаль, влада робить все, щоб мирні зібрання відбувалися так, як вона захоче. Однак ще прикріше бачити, коли таке бажання виникає в опозиціонерів. Я зараз про скандально відомий законопроект про мирні зібрання, який у далекому 2008-му подала Ю. Тимошенко, яка тоді перебувала при владі. Завдяки протестам вдалося не допустити прийняття, однак з 2010 реанімувати цей законопроект взялася Партія регіонів. І знову таки через протести їй не вдавалося його прийняти аж то закінчення каденції ВР. У новому парламенті з’явився дуже схожий документ під номером 0918. Нещодавно його вдалося “поховати”. Але що ми бачимо сьогодні. Опозиційні депутати Шевченко та Пацкан за підтримки теоретиків, які сидять на ґрантовому фінансуванні (і які взяли ґрант саме на прийняття закону про мирні зібрання), знову подають закон, якому дуже далеко до такого, який би захистив мирні зібрання, а не обмежив їх. Окрім фіксованих термінів подання повідомлення та дуже невигідно для активістів та нелогічно прописаного спонтанного зібрання, там є те, про що згадав у своїй статті Андрій. Взяти сокиру чи навіть древко від прапора стане небезпечно, адже якщо правоохоронецб вирішить, що цей предмет небезпечний для життя чи здоров’я когось, він може розігнати мітинг. http://piket.helsinki.org.ua/ua/zakon/bills Перемовини зараз тривають, але поведінка цих опозиціонерів змушує готуватися до найгіршого…

 • avatar
  Серега
  9 років тому

  События в Турции – это то о чём я Вам здесь рассказывал!