• Сьогодні: Неділя, 20 Вересня, 2020

2 вересня у парку «Перемога» відбудеться зустріч з «афганцем» Віктором Капшуком

Серпень31/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У неділю, 2 вересня, о 16:00 у рамках проекту «Громадський університет» у броварському парку «Перемога» біля фонтану відбудеться зустріч з головою обласного осередку Спілки афганців воїнів-інтернаціоналістів, Героєм Радянського Союзу Віктором Дмитровичем Капшуком. Пан Віктор виступить з лекцією на тему «Особистий секрет успіху». Про це “Маєш право знати” повідомили організатори зустрічі.

ДОВІДКА ГАЗЕТИ “ХРЕЩАТИК“:

Віктор Капшук народився 15 липня 1965 року в селі Карапишах Миронівського району на Київщині. У жовтні 1983 року був призваний до Прикордонних військ КДБ СРСР. Закінчив школу сержантського складу Середньоазійського прикордонного округу. В травні 1984-го призначено командиром бойової групи до десантно-штурмової маневреної групи Керкінського прикордонного загону. За період служби група здійснила 14 бойових операцій, у яких ліквідовано понад 100 душманів та захоплено 70 одиниць стрілецької зброї.  У березні 1985 року під вогнем душманів прорвався до пораненого офіцера й виніс його в безпечне місце.  У серпні 1985-го на чолі невеликої групи бійців кілька годин стримував атаки переважаючих сил ворога.  Указом Президії Верховної Ради СРСР від 6 листопада 1985 року за мужність і героїзм під час надання інтернаціональної допомоги Демократичній Республіці Афганістан, старшому сержантові Віктору Капшуку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.  У грудні 1985 року став курсантом Вищого прикордонного військово-політичного училища КДБ СРСР.  З 1989 року служив заступником начальника з політичної частини 5-ї прикордонної застави 46-го прикордонного загону Середньоазійського прикордонного округу.  З 1990 року — командир взводу охорони КПП “Київ-аеропорт” Західного прикордонного округу. Після розпаду СРСР прийняв присягу на вірність Україні. Проходив службу в складі Держприкордонслужби України.  З 1992 року командував стройовим взводом відділу оформлення пасажирів ОКПП “Бориспіль”, був старшим контролером відділення прикордонного контролю “Жуляни” ОКПП “Київ”.  З 1993 року — начальник контрольного посту “Черкаси-Авіа”. З 1996-го — заступник командира навчальної роти, заступник командира навчального батальйону з виховної роботи, офіцер Управління виховної роботи головного командування Прикордонних військ України. Торік полковник Капшук вийшов у відставку.  Одружений. Має двох дітей“.

Нагадаємо, перша зустріч у рамках проекту «Громадський університет» відбулась 25 серпня, коли з відкритою лекцією на тему «Бультер’єр громадянського суспільства» перед броварчанами виступив сучасний письменник та публіцист Анатолій Дністровий.

Публічні лекції у броварському парку  «Перемога» започатковано ГО «Громадський захист Київщини», молодіжним крилом цієї організації «Броварська ініціатива» та за підтримки кандидата в народні депутати від партії «УДАР» Павла Різаненка.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  8 років тому

  У неділю? Нічого не переплутали? По суботам же раніше організатори планували

 • avatar
  Andriy Kachor
  8 років тому

  Тобто про “секрет успіху” розповідатиме “колишній” совіцькій кагебіст, яких, як відомо, колишніх не буває?

 • avatar
  Andriy Kachor
  8 років тому

  Заступник начальника з політичної частини, захисників незалежності Афганістану в анонсі називають “душманами”, замість того, аби прямо говорити про окупаційну задачу на війні, в анонсі сказано про “інтернаціональний обовязок”…