• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Сапожко, Народна Рада і підприємці обговорили суспільно-політичну ситуацію в Броварах

Березень18/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

сапожкоВчора, 17 березня, броварський міський голова Ігор Сапожко повернувся з двотижневої відпустки і вийшов на роботу. Впродовж дня представникам Бровраської Народної Ради вдалось двічі поспілкуватись з мером. Вранці о 10:00 в малій залі виконкому відбулась перша зустріч активістів з Сапожком, на яку також прийшло кілька місцевих бізнесменів та невідомі чоловіки, що представились «самообороною». Конструктивного діалогу не вийшло, відтак учасники домовились зустрітись о 15:00. Темами обох дискусій стали суспільно-політична криза в Броварах та ситуація в місті в умовах агресії Російської Федерації.

Під час ранкової зустрічі громада поцікавилась у міського голови , чому він пішов у відпустку в такий непростий для міста час. Сапожко відповів, що формально перебуваючи на відпочинку, керував Броварами дистанційно, в телефонному режимі спілкуючись із заступниками й керівниками управлінь та відділів.

сапожко_підприємці_народна рада02

Член Броварської Народної Ради Аліна Дяченко нагадала міському очільнику три вимоги від громади, які досі залишаються гостро актуальними – скликання сесії, переобрання секретаря міськради та відставка міського голови. При цьому вона наголосила, що через непроведення засідань Броварської міськради не вірішується чимало важливих для життєдіяльності міста питань, тому для стабілізації ситуації у Броварах вкрай необхідно провести сесію.

сапожко_підприємці_народна рада15

сапожко_підприємці_народна рада08

Члени Народної ради зауважили, що для громади зараз надзвичайно важливим є отримання можливостей здійснювати тотальний громадський контроль над владою. І для цього є ключовою посада секретаря міської ради, адже ця людина має доступ до всіх необхідних документів. Народна Рада ще кілька тижнів тому підтримала на цю посаду кандидатуру Юрія Плаксі, однак інформація про це викликала в залі бурхливу негативну реакцію серед провладних депутатів та підприємців.

сапожко_підприємці_народна рада10
Депутат Чабур

Після півторагодинного безрезультатного обговорення учасники дискусії домовились зустрітись ще раз – о 15:00. На цей час у міського голови був запланований круглий стіл з місцевими підприємцями, на який запросили громаду.

Перед початком другої зустрічі з Сапожком представників місцевого бізнесу побільшало порівняно з ранковим обговоренням. Також на круглий стіл прийшли деякі депутати міськради, члени Народної ради, громадські активісти та нардеп Павло Різаненко.

сапожко_підприємці_народна рада14

Броварські підприємці почали з того, що стали по черзі висловлювати підтримку Ігорю Сапожку. Мовляв, не потрібно нічого змінювати та загострювати ситуацію, головне – стабілізація ситуації в місті. При цьому чимало бізнесменів нарікали на тиск з боку податкової інспекції та правоохоронних органів. Місцевий бізнес в першу чергу наголосив на важливості зміни керівників цих структур, а не призначення нового міського голови.

сапожко_підприємці_народна рада16

сапожко_підприємці_народна рада20

сапожко_підприємці_народна рада17

Члени Народної ради зауважили, що у той час у присутніх підприємців немає зауважень та претензій до мера, у громади накопичилось чимало фактів, які викликають обурення. На переконання активістів, міський голова заплямований корупційними діями, зокрема земельними оборудками, внаслідок яких місцевий бюджет недотримував мільйони гривень. Як повідомили члени Народної ради, минулого тижня вони подали чотири звернення до обласної прокуратури щодо найбільш резонансних фактів порушень. При цьому вони зазначили, що перезавантаження влади можливе тільки тоді, коли всі, хто вчиняв протиправні та незаконні дії при режимі Януковича, понесуть за це відповідальність – в тому числі податківці, міліція, судді та чиновники. А тому громада запропонувала бізнесу об’єднати зусилля у боротьби зі зловживаннями чиновників усіх рівнів.

сапожко_підприємці_народна рада03
Володимир Кузнєцов, член Народної ради

Народний депутат Павло Різаненко повідомив присутнім, що у Верховній Раді з його ініціативи зареєстровано постанову про проведення дострокових виборів до броварської міської ради в зв’язку з грубим порушенням законодавства цього органу впродовж своєї каденції. Крім того, нардеп нагадав про систематичні протиправні дії міської влади, коли Різаненко був міським депутатом. Не забув Різаненко і про вибори до міської ради 2010 року, коли був задіяний весь адмінресурс на користь однієї партії і одного кандидата.

сапожко_підприємці_народна рада12

У ході розмови громади, підприємців та чиновників було знову піднято питання про одну з вимог Народної ради – переобрання секретаря міськради. Зрозумівши ще з ранкового спілкування, що кандадатура Юрія Плаксі категорично не сприймається окремими депутатами та підприємцями, активісти запропонували спільно обговорити інші можливі кандидатури. Звучали імена Євгена Гредунова, Володимира Оксютенка, Романа Сімутіна та Анатолія Бобка. Останній висловив небажання займати цю посаду і покинув залу. Оксютенка раніше розкритикували за спільні голосування з броварськими “регіоналами” та відмову підписати звернення до центральної влади на підтримку Майдану у січні 2014 року.

сапожко_підприємці_народна рада30
Депутати Бобко та Оксютенко

Броварський підприємець з активною громадською позицією Леонід Черепейник зазначив, що зараз дуже важливим є забезпечення громадського контролю за владою, і для цього ключовою посадою є секретар міськради. То ж якщо Сапожко не йде у відставку, то документообігом однозначно має займатись людина від опозиції. При цьому, на думку бізнесмена-активіста, також необхідні й інші важелі контролю за владою, наприклад, громадська чи наглядова рада. На це мер відповів, що вже запропонував громаді увійти до складу окремих колегіальних органів виконкому,  а також запросив відвідувати засідання депутатських комісій та аналізувати проекти рішень.

черепейник1

Наприкінці розмови Сапожко чітко й однозначно заявив, що відмовляється йти у відставку, навіть якщо міська рада проголосує за призначення нового секретаря. Зважаючи на це члени Народної Ради наголосили, що у такому разі тим більше потрібно, щоб секретарем став депутат-опозиціонер. Проте якщо кандидатура Юрія Плаксі викликає такий спротив, громада погодилась визначити серед опозиційних депутатів іншу кандидатуру. І тут самі провладні депутати та підприємці назвали кандидатуру Романа Сімутіна як одного з можливих претендентів на посаду секретаря.

сапожко_підприємці_народна рада27

У підсумку громада домовилась зустрітись з Сапожком вранці наступного дня та повідомили йому своє рішення, після чого члени Народної Ради пішли скликати термінове засідання.

 • avatar
  Наталья
  9 років тому

  А что будет в пятницу? Можно узнать поподробнее?

 • avatar
  Наталья
  9 років тому

  И вообще, можно подумать до пятницы 21 они были законными.

  • avatar
   Тоже Ольга
   9 років тому

   не дай Боже якщо б вони їх би узаконили. Якщо вони без без закону таке роблять,

 • avatar
  Yuriy Cherednyk
  9 років тому

  Тобто якщо журналісти не висвітлюють дерибани і правопорушення, то це правильні журналісти. А ті, що піклуються цим питанням – зразу бред в їх адресу іде.
  Цікава логіка, Ольга.

  • avatar
   Тоже Ольга
   9 років тому

   Юрію, як не Вам як депутату Броварської міської ради VI скликання,
   секретарю комісії з питань законності та правопорядку знати яким чином відбувався розподіл земель. Ви ж були присутні та голосували. А скільки є землі та житла у Вас та Вашої сім”ї? та при якій владі Ви отримали?

   • avatar
    Yuriy Cherednyk
    9 років тому

    Ольгу, ви таке пишете, як вчора народились. Кожен депутат має право бути присутній на будь-якій комісії з правом дорадчого голосу. Інша площина питання в тому, що багато депутатів не знають по факту за що голосують. І це факт. Їм парять щось невідоме, що все це робиться для розвитку міста і задля збільшення робочих місць. І що поганого у тому, коли правда доноситься до громадськості? Зрозуміло, що саме журналісти і висвітлюють цю правду. До речі, чому б вам, Ольгу, і не допомогти тим же журналістам в цьому питанні?

    • avatar
     Тоже Ольга
     9 років тому

     Тобто Ви самі підтердили, що голосуєте незнаючи про що, а винна влада? Достойна відповідь депутата! у мене виникає питання, чому ж Ви як знаючи всі питання депутат не доведете правильну (на Вашу думку) інформацію до інших депутатів перед голосуванням? як кажуть після бою руками не машуть

     • avatar
      Наталья
      9 років тому

      А достойно этому “честному” и “справедливому”депутату “наштамповать” листовок про “якобы ушедшего в отставку Сапожко” и во время митинга, в поддержку действующего и лигитимного мэра, нагло, на глазах у всех вынести из здания исполкома? Просто шок! Хорошо, что женщины вырвали их у него и уничтожили.

     • avatar
      Тоже Ольга
      9 років тому

      потрібно йому було ще тими листівками по обличчю дати, та коридором ганьби пропустити.

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      До речі, як громада відноситься до мера, котрий три рази поспіль сам собі підписує відпустки, коли країна фактично стоїть на межі війни? Хто буде керувати містом у цей нелегкий час, чи просто передати свої повноваження виконоючиму обов.язки, а самому на дно? Це мер – втікач чи як ?

     • avatar
      Тоже Ольга
      9 років тому

      а Ви вважаєте що йому не потрібно ходити у відпустку? він не має права на це? зверніть увагу за який період відпрацьованого часу він її взяв!! Що такого глобального у його відсутність сталося? місто не працювало? чи були якісь збої у житлово-комунальній сфері?А якщо Вам всім так хочеться щоб було по-вашому, то поводьтесь відповідно, тоді і до Вас люди потягнуться.

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      Мер взяв відпустку рік тому назад, залишив місто і полетів собі на відпочинок, коли вся частина старого місту реально потонуло у воді після танення снігу.
      Зараз, коли країна стояли на межі війни, мер також втомився від справ і вирішив ТРИ!!!!! рази підряд відпочити собі. І дійсно, все в межах закону. У нас по всій країні все робилось виключно в межах законодавства: і на людей заводили фіктивні кримінальні справи, і землі дерибанили, і бюджет розкрадали. Це ще раз показує і
      доказує підтримку діючої влади режиму Януковича. Да схаменіться ви і працюйте чесно, відкрито та прозоро! А не всіляко прикривайте своїх шефів. Кожен повинен відповідати за свої вчинки!

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      Ольга, ви хоч розумієте, що пишете? То випишете, що я не знаю за що голосую. То в наступному же реченні пропонуєте нам (тобто тим депутатам, котрі володіють інформацією про питання порядку денного сесій) довести правдиву інформацію до інших депутатів. Ви з’ясуйте як мінімум для себе про що ви хочете сказати.
      Ну а якщо на вашу думку, прикриваючись брендом «Байер», фактично дерибанять замлю і ви при цьому стверджуєте, що все прозоро і чесно, то немає про що з вами і спілкуватись. Давайте і далі захищайте тих, хто не чесний на руку. Може вони вам вдячні будуть і вам щось перепаде. До речі, режим януковича на цьому і існував. Дякуючи вам і таким як ви.

     • avatar
      Тоже Ольга
      9 років тому

      а діюча влада існує на брехні таких як Ви !!!! тільки бла-бла-бла… більше нічого

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      Ольга, ви прави як ніколи! Діюча влада існує тільки на брехні! Тільки не плутайте владу, що дійсно при владі і парить мозок всім про свої псевдодосягнення і владою, що є опозицією, котра і контролює перших. Тому і треба починати з чесного, прозорого керівництва, про що закликаємо всіх ! В першу чергу – діючу владу на чолі із мером Сапожко!

     • avatar
      Тоже Ольга
      9 років тому

      Міського голову обрала більшість територіальної громади, яка прийшла на вибори, Будуть чергові вибори тоді й побачимо, хто за кого. Уйміться вже. Ви якщо бажаєте змінити діючого мера, знайдіть достойну йому заміну, працюйте на те щоб люди Вам та йому повірили. А вести переписку про те що всі хто були в партії регіонів і тому подібне…. погані, а Ви всі класні, на гребені революції хочете змінити владу, утворивши не легітимну Народну раду з самооборонами, це смішно. Починайте діяти!!! моя думка така не словом, а ділом!! наведіть хоть один приклад того, що зробив хоч один депутат Броварської міської ради для міста. Ви так думаєте легко працювати міським головою, сидиш в кабінеті та гроші заробляєш, а при цьому нічого не робиш. Не вже ви не розумієте, що розвалити все легше, ніж побудувати! оглянітся навколо в нас найкраще місто!!!! Задумайтеся над моїми словами. можливо Ви зробите правильні висновки.

     • avatar
      Yuriy Cherednyk
      9 років тому

      Я з вами, Ольга, згоден, що будувати це не ломати. Але в країні також президент Янукович був обраний народом. І що з цього? Його система показала себе зі всіх сторін. Задайте собі і людям питання – чому і як Янукович побудував свій режим? А саме завдяки таким же «діячам» знизу, в областях, районах, містах і селах. Міліція, прокуратура, мери, голови районних та сільських рад, депутати різної верстви розуміли свою безкарність і робили все, що їм хотілось. Не було б поплічників Януковича на містах, не було б і самого Януковича. Тому мова і іде про перезавантаження влади як такої. Тому чиновники, котрі ще вчора стояли на підтримки режиму Януковича, котрі відправляли бюджетників на антимайдан, котрі залучали тітушок, котрі порушували закони, розуміючи, що їх кришує
      правоохоронна система, не можуть бути при владі. Перефарбування ми бачимо скрізь. Вони всі як заново понароджувались і стверджують, що завжди були на
      боці народу. Але це брехня! Інакше як тоді охарактеризувати всі їх минулі дії?

 • avatar
  Yuriy Cherednyk
  9 років тому

  За логікою деяких авторів краще продовжувати розкрадати землі. Я так розумію, що такі персонажі в свій час (як до речі це робив і сам Сапожко) підтримували режим Януковича, а зараз ще запал у них не згасився і пишуть вони щось, пишуть…