• Сьогодні: Понеділок, 26 Вересня, 2022

Віталію Запорожцю дали 14 років, біля броварського суду сутички зі спецпризначенцями. ФОТО, ВІДЕО

Червень27/ 2012
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Жорсткими сутичками мітингувальників зі спецзагонами МВС закінчилось сьогоднішнє засідання Броварського суду по справі Віталія Запорожця. За попередніми даним чотирьох людей затримано.

Рішенням Броварського міжрайонного суду, Віталія Запорожця за вбивство дільничного міліціонера села Семиполки Миколи Симоненка засуджено до 14 років ув’язнення. Термін рахуватимуть з 6 вересня 2011 року. Суддя зазначила, що Запорожець в момент скоєння злочину був в стані алкогольного сп’яніння (проте міг давати оцінку своїм діям), а вбитий Симоненко навпаки – тверезий. Це категорично заперечує сторона захисту та більшість свідків.  Протягом судового процесу суд відхиляв майже усі клопотання адвоката засудженого та не брав до уваги низку доказів, на яких наполягала сторона захисту.

Після оголошення вироку близько 70 протестувальників, що зібрались біля приміщення суду на підтримку Віталія Запорожця, організували мітинг, де кілька людей пообіцяли повторити “подвиг Запорожця”, якщо на власному досвіді стикнуться з міліцейським свавіллям. Нагадаємо, що більшість односельців Запорожця звинувачують загиблого міліціонера Симоненка у постійних знущаннях над людьми, зокрема в побитті мешканців села, здирництві та зґвалтуваннях дівчат.  Селяни збирали кошти на адвоката Віталію Запорожцю та вважають його вчинок правильним.

За півгодини після оголошення суддівського рішення, частина протестувальників заблокувала виїзд із суду, аби перешкодити вивезенню засудженого Запорожця. У відповідь з-за воріт суду вийшов спецзагін МВС, який силою почав виштовхувати людей прямо на проїжджу частину, де в той час відбувався жвавий рух транспорту. В процесі спецпризначенці використовували гумові кийки, людей волочили по асфальту, постраждали також жінки. Заступник начальника броварської міліції Руслан Хартанович особисто затримав кілька мітингувальників, яких спецпризначенці затягли за ворота суду.

Після кількох хвилин сутички, правоохоронці зачинились за ворітьми суду, проте мітингувальники спробували зламати ворота, аби звільнити затриманих. Наразі доля затриманих невідома. “Маєш право знати” стежитиме за подальшим перебігом подій.

 • avatar
  mdk666
  10 років тому

  гнойные пидарасы, гореть в аду вам, мусорские твари!!!

 • avatar
  mdk666
  10 років тому

  а Запорожцу подавать на аппеляцию – возможно до 10-ки сбавят срок

 • avatar
  Timothy
  10 років тому

  Настало время убивать.

  • avatar
   123
   10 років тому

   Пиздец, пиздец. Скольких ты уже убил, школьник?

   • avatar
    Maksim Dyachenko
    10 років тому

    а самому сложно писать не через анонимный прокси?

    • avatar
     123
     10 років тому

     Я ещё никого не убил и никогда такими словами не бросался. И никакие прокси я не использую, а пишу через функцию “гость”, которая предусмотрена движком этого сайта.

     • avatar
      Timothy Patlan
      10 років тому

      Выходит, что ты прост дебил, ты даже не посмотрел мой профиль… Школьник,я думаю ты.

 • avatar
  Maksim Dyachenko
  10 років тому

  а че за бандиты вышли с территории суда? ни знаков различия, ни жетонов, в масках…. напали на митингующих, милиция нападавших покрывает…. также радует наличие провокатора в штатском который потом участвовал в задержании.

 • avatar
  Banderivets
  10 років тому

  мусора,Віталій Запорожець прийде за вами!

 • avatar
  Guest
  10 років тому

  Как в том анекдоте: убил мента, а срок дали, как за человека

 • avatar
  Олекса
  10 років тому

  Паскудні справи. Саме так виглядає правосуддя в країні перед революцією. Але чи буде вона, чи хохлятина й надалі ковтатиме?..

 • avatar
  Anonymous
  10 років тому

  на відео чітко видно, що наші ультраправі та націоналісти поки що не готові до масових безладів.. стінка з однієї людини, без щитів, лише з кийками – і ту не прорвали.. це значить тільки одне – треба вчитись, ці знання нам пригодяться

 • avatar
  Peac
  10 років тому

  а почему нет фото где “мирные демонстранты” арматурой бросаются?  

  • avatar
   Maksim Dyachenko
   10 років тому

   если у вас есть такие фото – давайте на них ссылку.

  • avatar
   Andriy Kachor
   10 років тому

   Такого фото немає, тому що демонстранти – на жаль чи на щастя – арматурою в нападників в масках не кидались. Кидались тільки помиями, порваними міліцією транспарантами та вигуками. 

 • avatar
  Igor Krymskvj
  10 років тому

  Прийде колись до нас цей час
  Що будем битись з бандюками,
  Ми ж помудріємо від них
  І станем їх ми ворогами

  Та зброю ми візьмем на них,
  Й на тих що з владними кріслами
  Вони ж без совісті живуть
  Рахуючи себе богами…

  А Бог один, а ми народ
  У пастку їх свою візьмемо
  Й отих здолаємо що є
  І совість  нашу повернемо.

 • avatar
  Ostap Grycai
  10 років тому

  Треба боротися за життя Запорожця всіма методами…

 • avatar
  Alina Dyachenko
  10 років тому

  А в цей час у цих же Броварах на вул. Каширіна цілу родину незаконного виселили з помешкання, у якому вони прожили півроку і яке купували як квартиру, а потім з’ясувалось, що це приватна власність громадянки Серпокрилової В., яка кімнати у своєму “приватному” 4-поверховому будинку продавала людям як квартири. І коли “власники” цих псевдоквартир дізнались, що насправді купили кімнати, вони подали до суду. За це їх виселили, спочатку самовільно змінивши замки у вхідних дверях.
  І ніякий “Беркут” та інші спецпідрозділи не стали на їх захист, не оточили будинок, у якому ці махінації відбувались, не затримали чоловіка власниці, який знущався над людьми і який їх обманув. 
  Звісно, значно простіше розганяти мирних демонстрантів біля суду, ніж розбиратись у справжньому криміналі…

 • avatar
  "Я звинувачую"
  9 років тому

  Ми додали порушення до нашої бази – http://ua-blacklist.info/delo-0000-003-10 Якщо у вас є додаткова інформація – повідомте нас!