• Сьогодні: Субота, 27 Листопада, 2021

10 цифр та дат, які броварчанам потрібно знати про “Місцеві вибори-2015”

Вересень21/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Сьогодні – 21 вересня – офіційно стартував один з найцікавіших та найважливіших етапів цьогорічної виборчої кампанії – висування та реєстрація кандидатів у депутати місцевих рад та претендентів на мери. З цієї нагоди команда “Маєш право знати” вирішила зробити коротку підбірку важливих цифр, які потрібно знати броварському виборцю – незалежно від того, чи планує він брати участь у голосуванні 25 жовтня 2015 року, чи ні.

36 депутатів/округів

Саме стільки обранців представлятимуть місцеву громаду у Броварській міській раді наступного скликання й ухвалюватимуть ключові рішення щодо розвитку нашого міста на пленарних засіданнях.
Саме на стільки територіальних виборчих округів розділене наше місто і в кожному з них політичні партії мають право висунути своїх кандидатів в депутати. Тобто у списках партій може бути не більше 36 кандидатів + перший кандидат у списку. При цьому на кожному окрузі від однієї партії буде зазначений лише один претендент, назва партії та “перший номер” списку.

Нагадаємо, у нинішній міській раді Броварів 42 депутата. Вони були обрані на місцевих виборах восени 2010 року.

3868 грн

Таким є розмір грошової застави для виборів на посаду міського голови та для виборів депутатів місцевої ради у Броварах. Таку суму місцеві організації політичних партій, які висувають свої виборчі списки чи кандидатів на посаду мера, мають сплатити на спеціальний рахунок місцевої виборчої комісії, щоб взяти участь в електоральних перегонах. Таку саму суму має перерахувати і кандидат на міського голову, якщо він висувається шляхом самовисування. Ці гроші повертаються лише переможцям місцевих виборів – обраним мерам та партіям, які подолали прохідний бар’єр.

5 %

Саме стільки відсотків потрібно набрати партіям, щоб подолати прохідний бар’єр до місцевих рад на цьогорічних виборах. Це означає, що у розподілі мандатів у майбутній Броварській міській раді, братимуть участь лише ті місцеві осередки політичних партій, які набрали 5 % голосів виборців, які взяти участь у голосуванні.

Нагадаємо, на місцевих виборах 2010 року виборча квота становила 3 %. Завдяки цього до складу Броварської міськради за виборчими списками потрапили кандидати від 10 партій.

80 890 виборців

Саме таку кількість виборців у Броварах станом на 31.08.2015 року наводить відділ ведення Державного реєстру виборців Броварської міської ради на офіційному сайті. Прикметно, що ще станом на 31.07.2015 року ця цифра була трошки меншою – 80 775 виборців.

1 тур

Оскільки кількість виборців у Броварах перебуває у межах від 50 000 до 100 000, відповідно вибори міського голови будуть проходити в один тур. Переможе той кандидат, який набере більше, ніж інші учасники виборчих змагань за ключову посаду майбутньої влади Броварів.

Нагадаємо, на минулих виборах 5 років тому у мерських перегонах брало участь 13 кандидатів11 397 осіб з 27 871 виборців, які взяли участь у голосуванні, обрали міським головою Броварів Ігоря Сапожка.

1 жовтня

Останній день для прийняття рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації кандидатів. Відповідно вже 2 або найпізніше 3 жовтня буде відомий перелік усіх учасників виборчих перегонів у Броварах – і партійні виборчі списки, і кандидати в мери. Приблизно у цей же час стартує активна фаза передвиборчої агітації – чим раніше кандидати зареєструються, тим раніше зможуть розпочати боротьбу за голоси виборців.

5 жовтня

Останній день для подачі заяви про відмову від балотування або скасування реєстрації когось із кандидатів. Після цієї дати відкликання кандидатів буде неможливим, оскільки вже 7 жовтня має бути затверджений текст виборчого бюлетеня для голосування, а вже до 12 жовтня текст бюлетеня має бути переданий для виставлення на загальне ознайомлення у приміщенні дільничних виборчих комісій.

18 осіб

Саме стільки членів Броварської міської виборчої комісії (ТВК) будуть забезпечувати організацію та проведення місцевих виборів у Броварах. З її складом можна ознайомитись на офіційному сайті Центрвиборчкому. Броварська ТВК розпочала роботу 7 вересня. Про діяльність комісії можна прочитати у публікаціях на нашому сайті за цим посиланням.

23 жовтня

23 жовтня о 24:00 завершується передвиборча агітація і має настати так званий День тиші перед Днем виборів. З цього моменту відповідні служби органів місцевого самоврядування мають забезпечити зняття усіх передвиборчих агітаційних матеріалів.

8:00 – 20:00

Саме у цей проміжок часу в останню неділю жовтня – 25 жовтня – проходитиме голосування у рамках чергових виборів депутатів місцевої ради та міського голови Броварів. Результати виборів мають бути встановлені до 4 листопада включно та офіційно оприлюднені в друкованих ЗМІ у 5-денний термін після їх встановлення.

Як будуть встановлювати результат?

Це будуть перші вибори, які проходитимуть за такою виборчою системою, де немає ані пронумерованих місць у партійних списках, ані депутатів-мажоритарників, які представлятимуть свої округи у місцевій раді. У загальному партійному списку кандидати будуть розташовані в алфавітному порядку, виняток буде лише для одного “особливого” кандидата – того, який буде першим у списку і проходитиме до складу ради автоматично, якщо його політична сила набирає 5 % квоти. Решта кандидатів – у разі проходження партії як такої – отримуватимуть депутатський мандат у залежності від відсотка набраних голосів у своєму територіальному окрузі. Тобто за підсумками голосування у кожній з партій буде свій власний рейтинг кандидатів і до міської ради пройдуть ті, хто набрав найбільше серед своїх однопартійців по інших округах.

Більше про порядок проведення виборів та визначення результатів читайте у Законі України “Про місцеві вибори”.