100 днів тому броварчани обрали новий склад міської ради. Виборці довірили 36 депутатам представляти громаду та ухвалювали рішення від її імені. «Маєш право знати» проаналізувало, хто ж ці 36 обранців, чи дійсно вони відображають суспільний зріз нашого суспільства, який у них середній вік, яку мають освіту та фах та яку політичну позицію займають.
Найстарший депутат – в «Єдності», наймолодший – в «ДемАльянсі»
«Середній арифметичний» вік депутата Броварської міської ради – 42,8 роки. Це майже повністю збігається з «середнім віком» депутата попередньої каденції: тоді ця цифра становила 42,5 років.
Найстарша депутатка – Тетяна Тоцька, обрана від партії «Єдність», їй 63 роки. Та й загалом це найстарша фракція у міськраді: середній вік її членів – 54,5 років.
На другому місці по «старшинству» йдуть фракції «Укропу» (середній вік – 48 років) та «Солідарність» (середній вік – 47 років). Наймолодша у партії Порошенка Ірина Веремчук (34 роки), найстарша – Галина Негода (62 роки).
Двадцятирічні депутати є лише у трьох фракціях – «Самопомочі» (Максим Семенов – 26 років), «Свободі» (Сергій Бойко – 23 роки) та «ДемАльянсі» (Олег Берестовий – 21 рік). Останній є наймолодшим у міській раді, як власне і його фракція загалом (середній вік – 30 років).
Лише чверть депутатів – жінки
Серед 32 депутатів міськради VII скликання – лише 9 жінок, що складає 28% від загального складу. Щоправда, у минулій каденції їх було ще менше – 5 з 42 (12%).
Найбільше жінок – у фракції «Єдності»: їх тут навіть більше ніж чоловіків (4 з 6). Двоє депутаток має фракція «Солідарність», по одній жінці – у «Самопомочі», «ДемАльянсі» та в «Радикалів».
Суто чоловічими командами зайшли у міську ради «Батьківщина», «Укроп» та «Свобода».
86 % депутатів мають вищу освіту
Вищу освіту мають 31 з 36 депутатів. У 5 партій з 8 – всі обранці мають дипломи ВНЗ: «Батьківщина», «Радикальна партія», «Самопоміч», «Єдність» та «Укроп».
У «Солідарності» двоє депутатів мають «загальну середню освіту» – Леонід Черепейник та Сергій Батюк. У «Свободі» також двоє обранців без вищої освіти: голова фракції Олег Шевчук має професійно-технічну освіту, 23-річний Сергій Бойко – загальну середню. У «ДемАльянсі» студент Олег Берестовий здобуває нині фах в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.
2/3 депутатів – безпартійні
Лише 12 депутатів міськради є членами партій, від яких їх було обрано. Решта у графі партійність зазначили «безпартійний». Жодного офіційного прихильника політичної ідеології немає серед депутатів фракції «Солідарності», «Єдності» та «Самопомочі».
Всі обранці є членами партій, з якими йшли на виборах, лише у «Свободі» та «Радикальній партії». У «Батьківщині» партійні троє з чотирьох (безпартійний – Вадим Мутило), у «ДемАльянсі» двоє з трьох – партійні (безпартійний – Андрій Саук). З депутатів «Укропу» членом партії є лише перший номер списку Петро Бабич.
Спеціалісти, бюджетники, нацгвардієць, ОСББшник
Та найцікавішим предметом нашого аналізу став рід занять броварських обранців, які зайняли 36 місць у раді та тепер ухвалюють суспільно важливі для міста рішення.
Журналісти, економісти, бухгалтери, медики, директори шкіл та садочків, ливарники, інженери, тренери, менеджери з продажу. Шість працівників бюджетної сфери, шість найманих спеціалістів.
Лідером по кількості «бюджетників» у фракції є партія «Єдність»: тут і директорка школи №2 Оксана Мельник, і завідуюча амбулаторією Людмила Темченко, і начальник управління Пенсійного фонду Лідія Сенько, і завідуюча садочком «Ялинка» Тетяна Тоцька.
По одному «бюджетнику» мають і фракції «Солідарності» (директор центр реабілітації дітей-інвалідів Валерій Іваненко) та «Батьківщина» (тренер ДЮСШ Сергій Бельський).
Є серед депутатів Броварської міськради і Нацгвардієць – командир взводу роти оперативного призначення Вадим Мутило.
Єдиний керівник ОСББ у міськраді – Андрій Саук з «ДемАльянсу».
Половина депутатів – підприємці, майже третина – управлінці
І все ж половину від загального складу міськради становлять підприємці – ФОПи, власники середнього та крупного бізнесу. Загалом таких 19 з 36.
Є навіть три партії, від яких до міської ради пройшли виключно бізнесмени – це «Самопоміч» (5 депутатів-підприємців), «Укроп» (3 депутата-підприємця) та «Радикальна партія» (2 депутата-підприємця).
У «Солідарності» бізнесом займається половина фракції: гендиректор ТОВ «Талісман ЛТД» Євгеній Гредунов, гендиректор ТОВ «Бровари-Вторма» Леонід Черепейник та ФОПи Юрій Чередник і Сергій Батюк.
Також у цій фракції єдиний у міськраді пенсіонер – Галина Негода, яка присвятила своє життя роботі в освіті.
Двоє з 36 депутатів є офіційно безробітними – Володимир Опалько з «Солідарності» та Сергій Бойко зі «Свободи».
Водночас аж 10 обранців, що складає майже третину, є керівниками підприємств: – уже згадані вище двоє депутатів з «Солідарності», двоє обранців «Самопомочі» Андрій Василенко (директор ДП «Зееландія») та Володимир Чаюн (голова правління ПАТ «Софія»), троє з «Укропу» Петро Бабич (директор ТОВ «Квінта»), Микола Зінченко (директор ПП «Маяк»), Володимир Білокінь (директор ТОВ «Автопас-К»), а також Олексій Здоровець (директор ТОВ «Техно-Лайф») зі «Свободи», Олександр Резнік (директор ТОВ «Лен Буд») з «Батьківщини» та Володимир Оксютенко (директор ТОВ «Гонта-Сервіс») з «Єдності».
Як бачимо, типовий депутат цієї каденції виглядає наступним чином: це чоловік, підприємець, дуже ймовірно – керівник, вік – 42 роки, безпартійний, з вищою освітою.
У наступному нашому аналітичному матеріалі ми плануємо проаналізувати майновий стан депутатів, декларації яких наразі оприлюднюються у місцевих ЗМІ. І тоді порівняємо – наскільки успішними є нинішні депутати, наскільки прозоро та відкрито декларують своє майно та доходи, та спробуємо зробити висновки – чи зможе нова команда депутатів привести наше місто до успіху та добробуту.