• Сьогодні: Середа, 29 Березня, 2023

100 днів після виборів: кому броварчани довірили управляти містом

Лютий08/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

100 днів тому броварчани обрали новий склад міської ради. Виборці довірили 36 депутатам представляти громаду та ухвалювали рішення від її імені. «Маєш право знати» проаналізувало, хто ж ці 36 обранців, чи дійсно вони відображають суспільний зріз нашого суспільства, який у них середній вік, яку мають освіту та фах та яку політичну позицію займають.

Найстарший депутат – в «Єдності», наймолодший – в «ДемАльянсі»

«Середній арифметичний» вік депутата Броварської міської ради – 42,8 роки. Це майже повністю збігається з «середнім віком» депутата попередньої каденції: тоді ця цифра становила 42,5 років.

Найстарша депутатка – Тетяна Тоцька, обрана від партії «Єдність», їй 63 роки. Та й загалом це найстарша фракція у міськраді: середній вік її членів – 54,5 років.

На другому місці по «старшинству» йдуть фракції «Укропу» (середній вік – 48 років) та «Солідарність» (середній вік – 47 років). Наймолодша у партії Порошенка Ірина Веремчук (34 роки), найстарша – Галина Негода (62 роки).

Двадцятирічні депутати є лише у трьох фракціях – «Самопомочі» (Максим Семенов – 26 років), «Свободі» (Сергій Бойко – 23 роки) та «ДемАльянсі» (Олег Берестовий – 21 рік). Останній є наймолодшим у міській раді, як власне і його фракція загалом (середній вік – 30 років).

Лише чверть депутатів – жінки

Серед 32 депутатів міськради VII скликання – лише 9 жінок, що складає 28% від загального складу. Щоправда, у минулій каденції їх було ще менше – 5 з 42 (12%).

Найбільше жінок – у фракції «Єдності»: їх тут навіть більше ніж чоловіків (4 з 6). Двоє депутаток має фракція «Солідарність», по одній жінці – у «Самопомочі», «ДемАльянсі» та в «Радикалів».

Суто чоловічими командами зайшли у міську ради «Батьківщина», «Укроп» та «Свобода».

86 % депутатів мають вищу освіту

Вищу освіту мають 31 з 36 депутатів. У 5 партій з 8 – всі обранці мають дипломи ВНЗ: «Батьківщина», «Радикальна партія», «Самопоміч», «Єдність» та «Укроп».

У «Солідарності» двоє депутатів мають «загальну середню освіту» – Леонід Черепейник та Сергій Батюк. У «Свободі» також двоє обранців без вищої освіти: голова фракції Олег Шевчук має професійно-технічну освіту, 23-річний Сергій Бойко – загальну середню. У «ДемАльянсі» студент Олег Берестовий здобуває нині фах в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.

2/3 депутатів – безпартійні

Лише 12 депутатів міськради є членами партій, від яких їх було обрано. Решта у графі партійність зазначили «безпартійний». Жодного офіційного прихильника політичної ідеології немає серед депутатів фракції «Солідарності», «Єдності» та «Самопомочі».

Всі обранці є членами партій, з якими йшли на виборах, лише у «Свободі» та «Радикальній партії». У «Батьківщині» партійні троє з чотирьох (безпартійний – Вадим Мутило), у «ДемАльянсі» двоє з трьох – партійні (безпартійний – Андрій Саук). З депутатів «Укропу» членом партії є лише перший номер списку Петро Бабич.

Спеціалісти, бюджетники, нацгвардієць, ОСББшник

Та найцікавішим предметом нашого аналізу став рід занять броварських обранців, які зайняли 36 місць у раді та тепер ухвалюють суспільно важливі для міста рішення.

Журналісти, економісти, бухгалтери, медики, директори шкіл та садочків, ливарники, інженери, тренери, менеджери з продажу. Шість працівників бюджетної сфери, шість найманих спеціалістів.

Лідером по кількості «бюджетників» у фракції є партія «Єдність»: тут і директорка школи №2 Оксана Мельник, і завідуюча амбулаторією Людмила Темченко, і начальник управління Пенсійного фонду Лідія Сенько, і завідуюча садочком «Ялинка» Тетяна Тоцька.

По одному «бюджетнику» мають і фракції «Солідарності» (директор центр реабілітації дітей-інвалідів Валерій Іваненко) та «Батьківщина» (тренер ДЮСШ Сергій Бельський).

Є серед депутатів Броварської міськради і Нацгвардієць – командир взводу роти оперативного призначення Вадим Мутило.

Єдиний керівник ОСББ у міськраді – Андрій Саук з «ДемАльянсу».

Половина депутатів – підприємці, майже третина – управлінці

І все ж половину від загального складу міськради становлять підприємці – ФОПи, власники середнього та крупного бізнесу. Загалом таких 19 з 36.

Є навіть три партії, від яких до міської ради пройшли виключно бізнесмени – це «Самопоміч» (5 депутатів-підприємців), «Укроп» (3 депутата-підприємця) та «Радикальна партія» (2 депутата-підприємця).

У «Солідарності» бізнесом займається половина фракції: гендиректор ТОВ «Талісман ЛТД» Євгеній Гредунов, гендиректор ТОВ «Бровари-Вторма» Леонід Черепейник та ФОПи Юрій Чередник і Сергій Батюк.

Також у цій фракції єдиний у міськраді пенсіонер – Галина Негода, яка присвятила своє життя роботі в освіті.

Двоє з 36 депутатів є офіційно безробітними – Володимир Опалько з «Солідарності» та Сергій Бойко зі «Свободи».

Водночас аж 10 обранців, що складає майже третину, є керівниками підприємств: – уже згадані вище двоє депутатів з «Солідарності», двоє обранців «Самопомочі» Андрій Василенко (директор ДП «Зееландія») та Володимир Чаюн (голова правління ПАТ «Софія»), троє з «Укропу» Петро Бабич (директор ТОВ «Квінта»), Микола Зінченко (директор ПП «Маяк»), Володимир Білокінь (директор ТОВ «Автопас-К»), а також Олексій Здоровець (директор ТОВ «Техно-Лайф») зі «Свободи», Олександр Резнік (директор ТОВ «Лен Буд») з «Батьківщини» та Володимир Оксютенко (директор ТОВ «Гонта-Сервіс») з «Єдності».

Як бачимо, типовий депутат цієї каденції виглядає наступним чином: це чоловік, підприємець, дуже ймовірно – керівник, вік – 42 роки, безпартійний, з вищою освітою.

У наступному нашому аналітичному матеріалі ми плануємо проаналізувати майновий стан депутатів, декларації яких наразі оприлюднюються у місцевих ЗМІ. І тоді порівняємо – наскільки успішними є нинішні депутати, наскільки прозоро та відкрито декларують своє майно та доходи, та спробуємо зробити висновки – чи зможе нова команда депутатів привести наше місто до успіху та добробуту.