• Сьогодні: Субота, 3 Грудня, 2022

«Соціально-демографічний» портрет депутата Броварської міськради

Червень15/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

На основі оприлюднених Павлом Різаненком автобіографій депутатів Броварської міської ради VI скликання команда «Маєш право знати» вирішила зробити власне «соціально-демографічне» дослідження та проаналізувала вказані відомості за віковою, сімейною, статевою, освітньою та географічною «ознаками». Що з цього вийшло, читайте нижче.

Одразу ж зазначимо, що усі наші висновки базуються виключно на автобіографіях депутатів, які вони подавали під час реєстрації для участі у виборах 2010 року. Не вказані у автобіографіях, тобто по суті приховані від громадськості відомості не враховані у даному дослідженні.

«Віковий ценз»

«Середній арифметичний» вік броварських депутатів на момент обрання – 42,5 роки. Наймолодшому з них – 20 років (Вадим Колесников), найстаршому – 65 років (Петро Шкуренко). Тих, кому на момент обрання «перевалило» за 20, але ще не виповнилось 30, загалом небагато – по 24 роки мали депутати Євген Гайворонський та Олена Семенюк (яка, будучи однією з наймолодших у міськраді, стала ще й секретарем ради), у 29 років вдруге був обраний депутатом і Вадим Андрієвський. Віком до 35 років всього лиш 13 депутатів, відтак відсоток молоді у Броварській міськраді становить 31%.

«Сімейні хроніки»

Домінуюча більшість броварських «народних обранців» у графі сімейний стан радісно зазначили «одружений/заміжня»: так написали 35 з 42 депутатів, що становить 83% від загального складу ради. Одна особа розлучена, одна – вдова, і ще одна, попри вимогу виборчого законодавства, у своїй автобіографії сімейний стан не вказала і перелічила лише дітей. Чотири депутата на момент обрання були «холостими», тобто не мали «узаконеної» пари.

36 з 42 депутатів мають дітей, при цьому по одній дитині мають 10 депутатів (24%), по дві – 22 депутата (52%), і лиш четверо обранців (10%), стурбовані відновленням генофонду нації, виховують по три дитини. Шестеро депутатів не мають дітей, з них четверо вище згаданих холостяків та двоє «сімейних». Загалом виходить, що у броварських депутатів на момент обрання було 66 дітей.

«Регрес гендеру»

З гендерною рівністю у Броварській міській раді VI скликання ситуація склалась ще гірша, ніж була у попередньому складі ради. Якщо у 2006-2010 роках до управління містом було «допущено» аж (!) 8 жінок, то у цій каденції жінок у раді всього 5, що становить 12 % від загального складу. Чоловіків відповідно 37, що становить 88%. Як бачимо, до рівноправ’я жінок та чоловіків у представницькому органі влади було далеко, а стало ще далі.

«Вищі освіти»

Майже всі депутати, які щомісяця вирішують долю міста, здобули вищу освіту. Лише троє мають лише середню (один) та середню спеціальну (двоє) освіту, крім того наймолодший депутат нині є студентом столичного «вишу». Прикметно, що значна частина депутатів здобували освіту спочатку в училищі чи технікумі, а потім в інституті чи університеті. Таких серед них 16 чоловік (38%). 14 депутатів (33%) здобули одразу вищу освіту, і ще 7 (17%) мають аж дві вищі освіти, а один навіть 3(!).

«Захоплююча географія»

Звісно, у графі «адреса проживання» переважна більшість депутатів зазначили «м. Бровари», зрештою вони ж до Броварської міської ради обирались. Лише двоє вказали інші міста – м. Черкаси (Євген Гайворонський) та м. Київ (Петро Кузик), а також депутат Юрій Плакся зазначив, що проживає у с. Пухівка Броварського району.

Набагато цікавішою та «ширшою» є географія місць народження депутатів. Виявляється, корінними броварчанами у міській раді є лише 10 депутатів (24%), ще 5 обранців (12%) народились на Броварщині (у селах Богданівка, Семиполки, Требухів, Погреби та Красилівка). Тобто загалом місцевих у раді всього 36%.

Ще п’ятеро (12%) є уродженцями Київської області та четверо (10%) народились у столиці. Решта походять з інших областей, міст та навіть країн.

Найбільше «немісцевих» з Чернігівської області – 7 осіб (17%), по одному представнику у складі Броварської міськради є від Одеської, Житомирської, Сумської, Черкаської та Дніпропетровської областей. Не обійшлося у депутатському корпусі і без «росіян» – у складі ради є уродженці Челябінської, Белгородської та Амурської областей, а також Краснодарського краю. А один депутат народився взагалі у Німеччині. До речі, це колишній міський голова Віктор Антоненко. А от нинішній секретар міської ради у своїй автобіографії місця народження не вказала, що є порушенням, але про це – окремо.

22 депутата (52%) походять з міст, 18 (43%) з сіл, один – з смт. Окрім Броварів та Києва, рідними містами броварських депутатів є: Остер, Ваймар, Копейськ, Благовещенськ, Шостка, Анапа, Ніжин та Дніпропетровськ.

«Рідна школа»

Серед нинішніх депутатів Броварської міськради дев’ятеро (21%) зазначили у своїх автобіографіях, що вони навчались у місцевих загальноосвітніх школах. У ЗОШ №1 навчалась секретар ради Олена Семенюк, у ЗОШ № 2 – Павло Різаненко, у ЗОШ № 3 – депутати Анатолій Сачавський та Володимир Оксютенко, у ЗОШ № 5 – Валерій Чабур та Ганна Брусенська, яка також вчилась у ЗОШ № 7, де вчився і Михайло Бабін, ЗОШ № 8 закінчив Олександр Велем, а учнем ЗОШ № 9 був Олег Іваненко.

Підсумовуючи, можна сказати, що усереднений тип броварського депутата виглядає так: одружений чоловік середнього віку з двома дітьми та вищою освітою, який, скоріш за все, народився у Київській області та, навряд чи, закінчив школу у Броварах.

Зрозуміло, що «ознаки», за якими ми проаналізували біографічні дані депутатів, за великим рахунком, не є ключовими для того, щоб визначити справжню «профпридатність» народних обранців для здійснення управлінських функцій та представництва інтересів громади в органі влади. Відтак чекайте незабаром більш ґрунтовний аналіз професійних та громадських досягнень депутатів на основі здобутого ними фаху, пройденого трудового шляху та громадської активності.

 • avatar
  Lidia Gavaza
  10 років тому

  Вот уж  вы точно группа тех, кому нефиг делать. 

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Як автор статті запитую у Вас з метою уточнення значення Вашої репліки: чи вважаєте Ви, що вся оприлюднена тут аналітична інформація вже була відома чи не має суспільної ваги?

  • avatar
   Maksim Dyachenko
   10 років тому

   так подсказывайте – что же делать?

 • avatar
  Lidia Gavaza
  10 років тому

  Абсолютно ”
  не має суспільної ваги”. Готова забрать свои слова обратно, если кто-то объяснит – кому это интересно?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Lidia, можливо, Вам це нецікаво, проте ця інформація має суспільну вагу. Суспільству корисно знати, хто представляє їх інтереси, звідки вони походять, як опинилися у нашому місті. Вік – дуже важливий показник, щоб розуміти, які проблеми цікавитимуть їх перш за все. А “гендерний розподіл” взагалі дивує: або у нашому місті мало активних жінок, або їм чомусь не довіряють..

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Ну взагалі-то це поширена практика у ЗМІ – робити подібну аналітику. Вочевидь, це робиться не через відсутність читацького інтересу ;)
   Та й якщо Вам осбости це не цікаво (що дійсно цілком імовірно), то це не означає, що це не цікаво нікому.
   Суспільна вага цієї інформації полягає у тому, що вперше (!) у Броварах проаналізовано освітній рівень депутатів, їхню “географію” походження, гендерний склад, а для “повноти портрету” додану статистичну інформацію про сімейний стан та вікові особилвості. Останнє було зроблено ще й, так би мовити, для “перчинки”, це ж журналістика ;)
   Та найцікавіша аналітика ще попереду, то ж не переживайте! ;)

 • avatar
  Lidia Gavaza
  10 років тому

  Ну, понятно. Идею вы «слямзили» на сайте deputat. С учетом
  вашего «профиля работы» -формирования настроения протеста у народа (а это
  прослеживается во всех материалах вашего сайта) 
  вы публикуете это с целью, чтобы  броварчанин «одружений чоловік середнього віку з двома дітьми та вищою
  освітою, який, скоріш за все, народився у Київській області»  провел параллели, подумал,
  что  тоже  может стать депутатом и пошел с вами «на баррикады»
    т.е. присоединился к вашему обществу «А Баба
  Яга  против!»  Я просто уверенна, что большинству броварчан,
  как и мне, не интересно какое образование у моего депутата, сколько у него
  денег  и уж тем  более, сколько у него жен и детей.  Вы лучше проведите параллели,  сколько полезного  для броварчан 
  сделали депутаты, к примеру,  тот
  же Федоренко и  ваш Ризаненко.  Федоренко как минимум –  больница, бассейн, качели. А Ризаненко? Кроме
  акций протеста, судов и митингов ничего. А, еще пошлые анекдотики про Сапожко и
  других.  Могу только сказать – фу! Займитесь
  делом.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Lidia, Ви дійсно такі наївні? Як міг Федоренко зробити лікарню, басейн та гойдалки?
   Це зроблено за бюджетні кошти, а він обличчям посвітив, щоб у Вас склалося позитивне про нього враження. Але це, напевно, таки спрацьовує, раз Ви повірили у його гарні вчинки

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Ну, ідею дослідження ми ніде не “лямзили”, бо ідея такого аналізу лежить на поверхні, її часто використовують ЗМІ і це потрібно робити для кожного депутатського корпусу.

   Стосовно нашої справжньої мети – то ми з неї секрету не робимо, вона проста – громадський контроль за діями влади. Це поширена практика в усьому цивілізованому світі – коли громадськість та ЗМІ вказують владі на прорахунки та недоліки, поширюють інформацію про порушення з боку влади та стають на захист громадян. Це традиційна роль ЗМІ у європейських країнах. Це просто в нашій державі окремі люди звикли, що ЗМІ мають співати оди владі, що й роблять комунальні ЗМІ, на жаль, хоча фінансує їх не влада, а ми з вами за наші податки.

   Ви не повірите, але медіа”бабаяга” (якщо вже послуговуватись такою лексикою) дійсно має бути проти порушення законів та прав громадян, і саме тому повинна висвітлювати їх.

   Можливо, Вам і байдуже, яку освіту мають 42 депутати, але про кого з них Ви взагалі хоч щось знаєте, крім “розрекламованого” у комунальних ЗМІ Федоренка? Що Ви знаєте про решту депутатів? Хто вони? Звідки? Чим займаються? Навіщо стали депутатами? Ким керуються під час голосування? Чи читають проекти рішень, за які дружно голосують, взагалі?!

   А стосовно Федоренка – здивували щиро. Я думала, Ви достатньо критично мисляча особистість, щоб зрозуміти, що все те, що так активно і нав’язливо останнім часом приписується Федоренку (чому саме йому, думаю, Вам відомо), зроблено, по-перше, іншими людьми, а по-друге, за наші з вами, тобто бюджетні кошти.

   Лікарню зробили задовго до нього й зовсім інші люди, а він просто, як-то кажуть, перерізав стрічку, привласнивши “публічно” чужі досягнення. Басейн 9-ої школи та дороговартісне медичне обладнання орендує за безцінь його приватне підприємтсво, то ж тут він дбав не про нас з Вами, а про свої бізнес-інтереси, і знову ж таки відремонтовано все було з кошти держбюджету. Те саме зараз він робить і з “Купавою”. Стосовно дитячих майданчиків, то й тут не обійшлось без “ложки дьогтю” – нам стало відомо, що в одному з дворів  було нещадно викорчувано ще цілком придатні для використання качелі та фігурки – навіть попри спротив людей, з метою зробити піар на дитячих майданчиках.

   Якщо вже говорити про реально зроблені благочинні справи за власний кошт, а не кошт бюджету, то якраз Різаненко зробив набагато більше, ніж Федоренко. Можу навести перелік його справ, зроблених для ЗОШ №2, яку він свого часу закінчив (інформацію взято з інформаційної листівки кандидата в депутати):
   – встановлено нові крісла актового залу (2008),
   – заміна 99% вікон на нові теплозберігаючі (2008-2009),
   – прокладено біля 250 метрів нових доріжок з бетонних плит для зручного пересування учнівта жителів мікрорайону по території школи (2010),
   – замінено фасадний паркан на новий та встановлено паркан на межі між школою та басейном – 220 метрів (2010),- збудовано 400 метрів нових огорож клумб (2010),
   – встановлено нову огорожу футбольного майданчику (2010),
   – зроблено капітальний ремонт приміщення їдальні та повна заміна мереж та всього технологічного обладнання їдальні на нове (2010),- обладнано сучасний комп’ютерний клас та комп’ютерну мережу на 15 місць (2010),
   – ремонт даху школи – встановлено снігозатримувачі (2010).

   Порахуйте, скільки на це власних коштів витрачено, і порівняйте з “власними” коштами Федоренка (цікаво, за чий кошт він ставить дитячі майданчики?).

  • avatar
   Elegy
   10 років тому

   “Я просто уверенна, что большинству броварчан,как и мне, не интересно какое образование у моего депутата, сколько у негоденег  и уж тем  более, сколько у него жен и детей.” (*ошибки из оригинала) – Как это “не интересно”?!  Чем больше жён и детей, тем больше денег из городского бюджета потратят на очередной визит всеми своими семействами в очередной город-побратим Броваров в какой-нибудь заокеанской стране! А то вот, понимаешь, денег в этом году хватило только на один тротуар по почти главной улице Воссоединения! А вторая сторона улицы живёт в восемнадцатом веке – по грязи в калошах. Так что, фильтруйте базар”, вельмишановна. :)))

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Аліно, а Кіяшко-Семенюк ти ще як “холостячку” рахувала, станом на 2010 рік?
  Значить, фактично уже холостяків на одного менше

 • avatar
  Cnhtkjr Art
  10 років тому

  Тю, Лидия Гаваза, я вас не понимаю. Мне было интересно почитать. Да, ничего важного, как по мне, но интересней, чем про подвиги великого нашего благодетеля Федоренка, да не облысеют коленки его.

  Но, согласен, ребята страдают фигней. Они должны были бы ремонтировать дороги и строить детские сады. Ну, а раз распределять бюджет им никто не даёт, то вы, Лидия Гаваза, могли бы помочь ребятам создав денежный фонд помощи на хорошие дела, и выделять им оттуда необходимые суммы, на эти дела. Я же надеюсь, что вы, как серьезный человек, комментировали с желанием помочь, а не просто в калюжу пукнуть?
  Но, если я ошибаюсь, то прошу прощения – флудите дальше.

 • avatar
  Lidia Gavaza
  10 років тому

  Послушайте, а почему никого не смущает как это депутату Ризаненко удалось за два года учебы в институтеполучить базовое высшее образование. У “обычных смертных” на это уходит 3-4 года.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Наскільки мені відомо, ступінь бакалавра за двома спеціальностями він отримав в США, потім продовжив фахову освіту й отримав міжнародний професійний сертифікат Дипломованого Фінансового Аналітика (Chartered Financial Analyst (CFA), США). Зрештою, якщо він працював у таких компаніях, як «Тройка Диалог», «Ренессанс Капитал» (РФ) та «Корпорация «ВСМПО-АВИСМА», де дуже ретельно підходять до підбору персоналу, особливо для керівних посад, то вочевидь ставити під сумнів його фаховий рівень не доводиться.

  • avatar
   Pavlo Rizanenko
   10 років тому

   Прийдеться вбити інтригу! J Не  дивлячись на демонізацію моєї скромної персони через підробні випуски газет та псевдо комунальні ЗМІ, я як ви правильно зазначили «обычный смертный» і в мене як і в будь якого смертного пішло 4 роки на те щоб отримати диплом Бакалавра Гуманітарних Наук.
   Як в Україні, так само і в США в середньому потрібно приблизно 4 роки щоб отримати диплом Бакалавра Гуманітарних або Природничих Наук. Теоретично немає вимоги скільки років потрібно навчатись, є вимога щодо переліку тих чи інших предметів які потрібно пройти та з яких необхідно успішно скласти іспити. При цьому в США дуже гнучка система освіти – студент в значній мірі сам визначає коли та в якому порядку вивчати необхідні предмети (правда існують певні запобіжники що стосуються певних предметів по спеціальності, відносно них визначається послідовність в якій вони повинні вивчатись). Перші два роки йдуть в основному на вивчення загальноосвітніх предметів (вища математика, статистика, історія, мова, іноземна мова, історія природничих наук тощо), останні два роки йдуть в основному на вивчення предметів по спеціальності (для спеціальності Бізнес наприклад, бухгалтерських облік, менеджмент, фінанси тощо).
   В моєму випадку, я навчався в 1992-1994 роках в Київському Торговельно-Економічному Інституті (зараз КНТЕУ). В 1994-му році, виграв конкурентний конкурс на навчання в США організований американською Асоціацією Міжнародних Освітян (NAFSA – National Association of Foreign Student Advisers, http://www.nafsa.org) за фінансової підтримки урядового Агенства США Міжнародного Розвитку (USAID, http://www.usaid.gov). Таким чином, в серпні 1994 поїхав навчатись до Graceland College (перейменовано в Graceland University в 2001 році, http://www.graceland.edu) за кошти американських платників податків. Після проведення експертизи освітніми спеціалістами американського коледжу, більшість з загальноосвітніх предметів які вивчались мною в КТЕІ в 1992-1994 роках були визнані як такі що задовольняють вимогам загальноосвітніх предметів Graceland College. Іншими словами, Graceland College зарахував 2 роки навчання в КТЕІ в частині загальноосвітніх предметів для виконання вимого американського бакалавра. В 1996 році я виконав всі вимоги щодо отримання Бакалавра Гуманітарних Наук та отримав відповідний диплом – Bachelor of Arts, Graceland College, 1996. Отже, всього для отримання американського диплому Бакалавра Гуманітарних Наук мені прийшлось навчатись 4 роки.
   Ваше твердження що для отримання диплому Бакалавра потрібно 4 роки правильне, але ваше твердження що я навчався всього 2 роки щоб отримати диплом Бакалавра хибне – я таки навчався 4 роки щоб отримати диплом Бакалавра.

 • avatar
  Lidia Gavaza
  10 років тому

  Ну,  допустим для учебы в США больше значения имеют рекомендации, эссе, платежеспособность, а главное индивидуальные способности  потенциального студента. Диплом об окончании ВУЗа там точно не главное. Для работы в вышеперечисленных компаниях,  как раз важнее американский диплом бакалавра. Интересно когда он успел получить базовое высшее образование? США, насколько я знаю, в Болонском процессе не участвует. Т.е. диплом бакалавра в США не базовое высшее образование на Украине. Или я ошибаюсь?

  • avatar
   Pavlo Rizanenko
   10 років тому

   Ще раз повторимо – “Різаненко П.О. закінчив Graceland College в 1996 році на підтвердження чого отримав відповідний диплом Bachelor of Arts (Бакалавр Гуманітарних Наук) ) за двома основними спеціальностями – Economics (Економіка) та Business Administration (Бізнес Адміністрування) та однією неосновною спеціальністю – Mathematics (Математика)”. Ніяких інших учбових закладів Різаненко не закінчував :-). Якщо ви так пристально цікавитесь питанням моєї освіти, я запрошую вас в свою приймальню з 9:00 до 18:00 в робочі дні за адресою м. Бровари, вул. Постишева, 1-В, Офіс Д. В приймальні Ви зможет ознайомитись з оригіналом диплома та офіційним Transcript (додатком) до диплома в якому зазначається коли та де вивчено той чи інший предмет, скільки годин він вивчався, яка оцінка отримана та інше, також ви зможете поставити будь які запитання як щодо освіти так і щодо моєї професійної та депутатської діяльності.
   Пропрацювавши більше 11 років в сфері професійних послуг (аудит,фінансовий консалтинг та інвестиціно-банківська діяльність), я можу відповідально заявити що міжнародні консалтингові компанії та інвестиційні банки прагнуть наймати професіоналів найвищого гатунку з міжнародною освітою та міжнародним досвідом але місцевого походження (знання мови, культури та ділових звичаїв). Може ви чули таке біснес гасло “Think global, act local” – “думай глобально, дій локально”. Під час роботи в Ернст енд Янг, Тройка Диалог та Ренессанс Капитал моїми клієнтами були як державні установи та підприємства декількох різних країн так і найпотужніші світові компанії недержавної форми власності – всі вони були зацікавлені в отриманні унікальних професіних послуг найвищого рівня якості. Для надання послуг такого рпівні вищезазанчені компанії набирали професоналів найвищого рівня. Коли приймають на роботу спеціалістів початкового рівня то звертають увагу на освіту (бо у випускників учбових закладів досвіду ще немає) – а саме на який заклад закінчив, за якою спеціальністю та як навчався. Коли мова йде про рівень топ менеджменту міжнародного банку або консалтингової команії то майже виключно звертають увагу на репутацію та досвід роботи. Я вважаю що якраз економічна та бізнес освіта отримана в США дала мені необхідні знання для того щоб отримати роботу в міжнародній консалтинговій команії Ернст енд Янг. А далі вже на карєру працювали досвід роботи, а на рівні роботи топ менеджменту репутація яка була зароблена за час роботи на попередніх місцях.

 • avatar
  Lidia Gavaza
  10 років тому

  Благодарю за ответ. Но поскольку в нашем государстве диплом США не признают, значит базового высшего образования вы не имеете. Сколько же еще таких не правдивых данных в вашей биографии?

  • avatar
   Pavlo Rizanenko
   10 років тому

   Я не розумію що ви маєте на увазі стверджуючи що “в нашем государстве диплом США не признают”.  Хто не визнає? Міжнародні та національні корпорації та уряди різних країн не визнають (коли прагнуть залучити консультантів з такою освітою як у мене)? Чи Ви особисто не визнаєте що в мене є диплом Бакалавра Гуманітарних Наук, отриманий в 1996 році в Graceland College? Я ще раз Вас запрошую прийти на прийом та ознайомитись з документами. Ви такоже может звернутись безпосередньо до Graceland University (www.graceland.edu) для того щоб отримати підтвердження щодо того чи навчався я там та чи отримав я диплом цього закладу в 1996 році.
   Щодо автобіографії, то законодавством України вимагається вказати в ній відомості про освіту безвідносно до того в якій країні ця освіта здобута. Те що я отримав свою освіту в США не є порушенням законодавства України :-)
   Якщо ви ще раз перечитаєте мою автобіографію то помітите що там зазначено “Маю базову вищу освіту”, нижче зазанчено ” В 1996 році закінчив Грейсленд Коледж (США) та отримав диплом бакалавра гуманітарних наук за двома основними спеціальностями «Бізнес Адміністрування» та «Економіка»; та за однією неосновною спеціальністю «Математика» (Graceland College; Bachelor of Arts;Majors: Business Administration and Economics; Minor: Mathematics)” – тобто чітко вказано де здобуто цю освіту. В автобіографії ніде не вказано що я отримував базову вищу освіту в Україні. Більш того, можливо я занизив свій освітній рівень в автобіографії так як в американській системі освіти немає поділу на “Базову вищу” та “Вищу освіту”, є термін “Higher education” (вища освіта) до якого відносяться всі бакалаври, магістри та доктора наук. 
   Так що в моїй автобіографії немає неправдивих даних взагалі.

 • avatar
  Lidia Gavaza
  10 років тому

   
  Чимало людей замислювалися над питанням того чи виникають в українських студентів, які навчалися за кордоном, проблеми з визнанням дипломів і як проходить процедура їх нострифікації (визнання закордонних дипломів). Наведений нижче матеріал можливо стане Вам у нагоді і допоможе отримати відповідь на нього.
  У випадку, якщо Ви вирішили працювати в держустановах, визнання диплому однозначно необхідне. Навіть якщо рівень отриманих Вами знань і умінь буде значно вищим ніж у потенційних Ваших колег, що здобули освіту у вітчизняних ВНЗ. Тобто, із кембріджським дипломом без його нострифікації Ви не зможете працювати вчителем англійської мови у школі. 
  Якщо Ви не пов’язуєте свою кра’єру в Україні із роботою у державних установах – питання нострифікації можна відкласти Вітчизняні та міжнародні компанії в Україні передусім зацікавлені у працівниках із високим рівнем знань, і дуже добре, якщо він підтверджується дипломом, що визнається світовою спільнотою. 

 • avatar
  Lidia Gavaza
  10 років тому

  У Вас есть подтверждение того, что полученный Вами  диплом соответствует образованию в Украине?

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   А для чого потрібне таке підтвердження? Справді, для чого? І хто має його надавати – таке підтвердження?

   • avatar
    Maksim Dyachenko
    10 років тому

    судя по предыдущему посту – это может потребоваться для работы в гос. органах. Ну и есть некоторые должности у нас в стране где обязательно требуется диплом, врач, например. Вот пусть бы Лидия четко сказал – нужен ли диплом для того что-бы стать депутатом местного совета или ВР, или мера…. думаю, что не нужен, а на рынке труда работодателю это вообще не важно. Хотя вот еще вспомнил, что часто для тендеров нужен определенный набор специалистов на предприятии и именно это подтверждается дипломами.

  • avatar
   Pavlo Rizanenko
   10 років тому

   Якщо в мене виникне бажання або необхідність піти на
   державну службу в Україні я подам документи на проходження процедури
   нострифікації та отримаю відповідний документ. Такої потреби в мене не було,
   немає і на даний момент не передбачається. Деякі з моїх знайомих, хто мав
   американські дипломи, в тому числі й Грейсленд Коледжу, та йшов на державну
   службу, пройшли дану процедуру без проблем.

   Щодо чи відповідає якісно освіті України, то відповідь –
   однозначно так, відповідає. Більш того, на жаль випускнику КНТЕУ (колишній
   КТЕІ) набагато важче отримати престижну та високооплачувану роботу в компанії
   міжнародного рівня в Україні, ніж випускнику Грейсленд Коледжу.

 • avatar
  Lidia Gavaza
  10 років тому

  Нострифікація – послуга, що надається Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України; процедура визнання іноземних документів про освіту, що здійснюється шляхом встановлення відповідності академічних, професійних прав та освітніх, освітньо-кваліфікаційних рівнів іноземних документів про освіту (кваліфікацій) державним стандартам освіти України з метою забезпечення прав громадян, які здобули освіту в іноземних державах.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   І все ж – для чого це потрібно, наприклад, Різаненку?

   • avatar
    Lidia Gavaza
    10 років тому

    Да ні для чого. Просто в его биографии ошибка, про обман  не говорим.)))

    • avatar
     Alina Dyachenko
     10 років тому

     Яка помилка? В чому? Базова вища освіта у нього дійсно є. Ніде у законодавстві не сказано, що в автобіографії можна вказувати лише освітній рівень, здобутий в Україні.

     • avatar
      Maksim Dyachenko
      10 років тому

      тут, возможно, нюанс в определении из закона: 
      вища освіта – рівень освіти, який здобувається особою у вищому навчальному закладі в результаті послідовного, системного
      та цілеспрямованого процесу засвоєння змісту навчання, який
      грунтується на повній загальній середній освіті й завершується
      здобуттям певної кваліфікації за підсумками державної атестації;
      http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2984-14

  • avatar
   Maksim Dyachenko
   10 років тому

   это все понятно – вопрос только в том – для чего именно это нужно, вот закончил я, например, какой-то ВУЗ в США диплом которого никогда не будет признан в Украине, но неужели это может помешать мне работать в Украине, иметь трудовую книжку и получать зарплату? Есть просто некоторые виды занятий для которых наличие соответствующего украинским стандартам диплома является обязательным. Депутатская деятельность такой не является, там есть даже люди только со школьным образованием.

 • avatar
  Lidia Gavaza
  10 років тому

  В Украине он не получал высшего образования,  не “легализовал”   диплом, полученный в США, т.е. не подтвердил, что полученное им образование  эквивалентно высшему образованию в нашем государстве. Если Вы Максим получили такой диплом и даже “семи пядей во лбу” Вас с руками заберут в “супер-пупер” компанию это не дает права дома указывать, что Вы имеете высшее образование. Во всяком случае пока это не подтвердят в Міністерстві освіти.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Людина вказує ту освіту, яку дійсно має.

  • avatar
   Pavlo Rizanenko
   10 років тому

   Ваша настирливість в спробі розібратись в конкретному питанні мені дуже подобається і я її тільки вітаю, вважайте що в моїй скромній особі ви отримали ще одного симпатика. Я вітаю такий підхід до зясування важливих фактів.
   Так от щоб розставити всі крапки над і. Сподіваюсь що ви не ставите під сумнів наявність в мене вищої освіти отриманої в США (іншого я ніколи і не стверджував). Якщо ще є сумніви я втретє запрошую Вас на особистий прийом де ви можете ознайомитись з документами (на жаль всі мої попередні запрошення Ви проігнорували) або Ви можете звернутись безпосередньо до адміністрації Graceland College (www.graceland.edu).
   Щодо “диплом, полученный в США, т.е. не подтвердил, что полученное им образование эквивалентно высшему образованию в нашем государстве. … не дает права дома указывать, что Вы имеете высшее образование”. Ви мабуть хотіли написати в кінці але забули “… высшее образование УКРАИНЫ”. Ще раз підкреслю що я ніде і ніколи не стверджував що отримав вищу освіту в Україні. Навпаки в автобіографії поданій до Броварської ТВК і в тій біографії що оприлюднена на моїй веб-сторінці чітко вказано що я отримав диплом про вищу освіту в США.
   Окремо хочу зазначити що закон про місцеві вибори містить вимоги щодо інформації яка повинна міститись в автобіографії (Стаття 37, п. 1, пп. 6) – там вказано що “автобіографії … повинні містити … відомості про освіту”. Там не вказано “про освіту ОТРИМАНУ ТІЛЬКИ В УКРАЇНІ”, тому вказуються відомості про освіту незалежно від того де вона отримана в Україні чи за кордоном. Я свою освіту отримав в США про що й написав в автобіографії. До речі, за вказівкою “хазяіїв міста” мені двічі відмовляли в реєстрації кандидатом в депутати на минулих місцевих виборах посилаючись якраз на начебто неточності в автобіографії. Двічі апеляційна інстанція адмін суду скасовувала протизаконні та протиправні рішення Броварської ТВК. Так що точність моїх автобіографічних даних двічі підтверджена рішенням судової влади України (з цими рішеннями Ви також можете ознайомитись в моїй приймальні).
   Сподіваюсь наведена вище інформація дозволить Вам остаточно зясувати для себе факт відсутності помилок або неточностей в моїй автобіографії. Якщо у Вас ще залишаються запитання відносно вище викладеного або з інших аспектів моєї депутатської діяльності я ще раз любязно пропоную Вам завітати на особистий прийом.

 • avatar
  Pavlo Rizanenko
  10 років тому

  Ваша настирливість в спробі розібратись в конкретному питанні мені дуже подобається і я її тільки вітаю, вважайте що в моїй скромній особі ви отримали ще одного симпатика. Я вітаю такий підхід до зясування важливих фактів.
  Так от щоб розставити всі крапки над і. Сподіваюсь що ви не ставите під сумнів наявність в мене вищої освіти отриманої в США (іншого я ніколи і не стверджував). Якщо ще є сумніви я втретє запрошую Вас на особистий прийом де ви можете ознайомитись з документами (на жаль всі мої попередні запрошення Ви проігнорували) або Ви можете звернутись безпосередньо до адміністрації Graceland College (www.graceland.edu).
  Щодо “диплом, полученный в США, т.е. не подтвердил, что полученное им образование эквивалентно высшему образованию в нашем государстве. … не дает права дома указывать, что Вы имеете высшее образование”. Ви мабуть хотіли написати в кінці але забули “… высшее образование УКРАИНЫ”. Ще раз підкреслю що я ніде і ніколи не стверджував що отримав вищу освіту в Україні. Навпаки в автобіографії поданій до Броварської ТВК і в тій біографії що оприлюднена на моїй веб-сторінці чітко вказано що я отримав диплом про вищу освіту в США.
  Окремо хочу зазначити що закон про місцеві вибори містить вимоги щодо інформації яка повинна міститись в автобіографії (Стаття 37, п. 1, пп. 6) – там вказано що “автобіографії … повинні містити … відомості про освіту”. Там не вказано “про освіту ОТРИМАНУ ТІЛЬКИ В УКРАЇНІ”, тому вказуються відомості про освіту незалежно від того де вона отримана в Україні чи за кордоном. Я свою освіту отримав в США про що й написав в автобіографії. До речі, за вказівкою “хазяіїв міста” мені двічі відмовляли в реєстрації кандидатом в депутати на минулих місцевих виборах посилаючись якраз на начебто неточності в автобіографії. Двічі апеляційна інстанція адмін суду скасовувала протизаконні та протиправні рішення Броварської ТВК. Так що точність моїх автобіографічних даних двічі підтверджена рішенням судової влади України (з цими рішеннями Ви також можете ознайомитись в моїй приймальні).
  Сподіваюсь наведена вище інформація дозволить Вам остаточно зясувати для себе факт відсутності помилок або неточностей в моїй автобіографії. Якщо у Вас ще залишаються запитання відносно вище викладеного або з інших аспектів моєї депутатської діяльності я ще раз любязно пропоную Вам завітати на особистий прийом.