• Сьогодні: Четвер, 7 Липня, 2022

Замість пошуку фальсифікаторів газети міліція перевірила факт її реєстрації

Травень24/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Повідомляючи про злочин чи правопорушення, людина розраховує, що правоохоронні органи розслідуватимуть інцидент та справді шукатимуть зловмисників. Та у броварської міліції, схоже, інший підхід: замість встановлення винних осіб, вони вирішили перевірити заявника. Принаймні саме так вони вчинили стосовно факту самовільного випуску та розповсюдження у Броварах підробленого видання “Маєш право знати” невідомими особами 19 квітня 2012 року, про що міліцію було повідомлено 23 квітня.

Днями ми отримали постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за моєю заявою як засновниці газети “Маєш право знати”. У цьому документі за підписом начальника СДСБЕЗ Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області майора міліції Новікова В. М. сказано, що з метою встановлення факту державної реєстрації друкованого засобу масової інфомрації міліція подала запит до Головного управління юстиції у Київській області, однак на момент винесення постанови броварська міліція так і не отримала відповіді управління юстиції, що в свою чергу виключило можливість підтвердження факту держреєстрації ЗМІ – газети “Маєш право знати”. У зв’язку з цим міліція постановила у порушенні кримінальної справи відмовити. Це при тому, що до заяви було додана копія свідоцтва про реєстрацію ЗМІ, а також під час подання заяви працівникам міліції було продемонстровано оригінал свідоцтва.

Стосовно пошуку зловмисників сказано досить лаконічно та без конкретики: “під час проведення заходів, направлених на встановлення осіб, які розповсюджували підроблені примірники газети, а також усного опитування консьєржів будинків, позитивного результату не отримано“. Відповідно “підтвердити факт підроблення газети, а також встановити осіб, які розповсюджували примірники друкованого ЗМІ, не представилось можливим“.

Звісно, важко знайти зловмисників без порушення кримінальної справи. Такі справи якраз і порушують для того, щоб мати більше повноважень та ширший арсенал слідчих дій для проведення повноцінного розслідування. А так виходить, що примірники фальшивої газети є, а злочину немає, бо розслідувати його “не представляється можливим”.

Оскільки проведених броварською міліцієї дій, на нашу думку, явно недостатньо, щоб назвати відмову у порушенні кримінальної справи обгрунтованою, ми плануємо вжити заходи, передбачені для таких випадків законом. Про наші подальші дії ми обов’язково інформуватимемо наших читачів.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Аліно, 23 квітня ти подала скаргу, а 27 квітня Семікоп вже видав постанову про відмову в порушенні справи? Оперативно…

 • avatar
  Pavlo Rizanenko
  10 років тому

  Да цей Новіков “легендарна” особистість. По ньому буцегарня плаче. Замість того щоб розслідувати належним чином заяви про злочин по вкраденим на Торгмаші 1.7 га, хлопець умудрився винести дві постанови про відмову в порушенні кримінальної справи і обидві були скасовані прокуратурою на відповідні звернення. За це він був притягнутий до дисциплінарної відповідальності, але як я бачу він виправлятись не збирається. Я для себе зробив висновок що він там не те що розслідує, а якраз прикриває економічні злочини. Коли справа по 1.7 га буде доведена до кінця (нехай навіть на це ще піде рік) я сподіваюсь що він буде мати час подумати про філософію життя в місцях “не сколь отдаленных”. 

 • avatar
  Lv_babenko
  10 років тому

  Міліцією “потрібні заходи” не проведено. Шукати потрібно друкарню, яка надрукувала фальшивку,  а саме ТОВ “Північна лють” (відверто промовиста назва). Потрібно проаналізувати, у яких друкарнях м. Бровари технічно можливо віддрукувати такий “шедевр”, опитати  керівництво і працівників щодо можливої причетності їх до такої “діяльності”… Знайти “авторів” замовлення загалом не важко, було б бажання професійно виконати свою роботу.
  А що заважає це зробити? Напевно, професійна імпотенція….

 • avatar
  Lv_babenko
  10 років тому

   Щоб знайти замовників фальшивої газетки, потрібно звернути увагу на типоргафії, які володіють обладнанням для кольорового друку. У Броварах їх небагато. Журналісти “МПЗ” можуть цим зайнятися самостійно, якщо міліція така безпорадна.
  Оригінал-макер фальшивки розробив професійний  дизайнер, який, скоріше всього, працює дизайнером і верстальщиком в іншому виданні. Можна скласти список тих, хто міг бути причетний до розробки макету и верстки фальшивки. Те, що у фальшивці були орфографічні помилки, говорить про те, що у них не було літредактора-коректора, для верстальщика такі помилки – це норма.
  Щоб надрукувати тираж в друкарні, потрібні: письмовий договір між замовником та типографією на друк накладу газети, банківська виписка про перерахування та отримання коштів за друк газети та ін.
  Крім того, на тираж в 30000 примірників мало піти багато рулонів газетного паперу. У будь-якій типографії цей папір є матеріальною цінністю і обовязково обліковується в бухгалтерських документах. У тій  типографії, де напередодні виходу фальшивки щезло (або списали по бух. документах) декілька тонн газетного паперу, і був надрукований тираж.
  І ще. Якщо міліція така безпорадна, напишіть скаргу на них в місцеву прокуратуру, а також в місцеве СБУ, а копії направте до вказаних органів обласного рівня. Чекайте відповідей, будемо надіятися,  що там такі клоуни, як і міліції, не сидять.
  Наостанок, держава контролює видавця друкованого ЗМІ шляхом видачі йому свідоцтва про реєстрацію,
  відповідальність за поширення інформації, зокрема, в друкованих ЗМІ, лежить на видавцеві. Якщо хтось інший розповсюджує інформацію з вихідними даними іншої юрособи, – це порушення законодавства та навіть загроза безпеки держави. Тому державні органи однозначно повинні припинити такі незаконні дії та виявити винуватих осіб

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

    Дякуємо! Дуже детальний коментар – Ви, напевно, займаєтесь друкованою справою?
   Наскільки мені відомо, Аліна подає скаргу в прокуратуру, не допоможе – будемо йти далі, таку відверту бездіяльність МВС дійсно терпіти не потрібно

  • avatar
   Rpaarp
   10 років тому

   Знаємо хто робив макет газети та де і на якому обладнанні друкувалось. Міліція банально не хоче займатись цією справою але будемо змушувати їх працювати -)

   • avatar
    Lv_babenko
    10 років тому

     Подайте заяву до прокуратури та СБУ з конкретними прізвищами та адресами та детальним переліком заходів, які потрібно провести прокуратурі. Копії заяв – до обласних силових органів. Знати  – це замало, потрібно, щоб признали інші.

 • avatar
  Lv_babenko
  10 років тому

   (прововження)

  Наостанок, держава контролює видавця друкованого ЗМІ шляхом видачі йому свідоцтва про реєстрацію,

  відповідальність за поширення інформації, зокрема, в друкованих ЗМІ,
  лежить на видавцеві. Якщо хтось інший розповсюджує інформацію з
  вихідними даними іншої юрособи, – це порушення законодавства та навіть
  загроза безпеки держави. Тому державні органи однозначно повинні
  припинити такі незаконні дії та виявити винуватих осіб