У вівторок, 27 серпня, «Маєш право знати» запрошує своїх читачів на перегляд документальному альманаху «Відкритий доступ», який відбудеться у парку «Перемога» о 19:30. У рамках кінопоказу буде продемонстровано три повчальні кіноновели – «Межигір’я», «Школа» та «У кутку», – у яких розповідається про те, як можна ефективно користуватись правом на публічну інформацію.
Проект «Відкритий доступ» у Броварах презентуватимуть журналіст та головний редактор альманаху Сергій Андрушко, ведучий ток-шоу «Свобода слова» Андрій Куликов, журналістки-учасниці руху «Стоп цензурі!» Анастасія Станко, Наталя Соколенко та Ірина Соломко. До речі, дві останні відомі журналістки народились та виросли у Броварах і приїдуть у рідне місто розповісти про важливий інструмент своєї роботи – запити на інформацію.
Події, зображені в альманасі, розгортаються в нашій країні після вступу в дію закону «Про доступ до публічної інформації», коли українці отримали право запитувати в органів влади недоступні раніше документи і багато в чому саме від зусиль простих громадян тепер залежить, чи стане цей закон ефективним інструментом контролю за діями влади.
Трейлер до новели “Межигір’я”
Це хроніки становлення громадянського суспільства, але водночас – історії зі звичайного життя. Герої фільмів живуть у різних регіонах України, їхні цінності та переконання різняться, вони не знайомі одне з одним, і єдине, що їх об’єднує – активна громадянська позиція. Кожен з них готовий протистояти бюрократії та корупції. Головні дійові особи стрічок надсилають запити, щоб отримати доступ до інформації, важливої не тільки для них, а й для інших громадян, іноді навіть для всієї країни. Комусь із них вдається вирішити проблему, комусь – ні, хтось і далі продовжує боротьбу, але безвідносно до результату, кожен з них зробив усе можливе для того, щоб відстояти власні права.
Трейлер до новели “Школа”
Документальний альманах «Відкритий доступ» створено за ініціативи громадської організації «Центр UA» (Партнерство Новий Громадянин) завдяки підтримці Omidyar Network та Internews Network. Загалом до альманаху входить 5 новел журналістів та режисерів Дмитра Коновалова, Жанни Довгич, Сергія Андрушка, Дмитра Тяжлова та Володимира Тихого.
Прем’єрний показ кіноальманаху відбувся у рамках міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» у березні 2013 року. Після цього історії про застосування закону «Про доступ до публічної інформації» було показано у різних містах України, проте в окремих обласних центрах організатори кінопоказів стикались з перешкодами, зокрема проблеми виникали в Одесі, Донецьку, Миколаєві та в Криму.
Чи поповнять цей перелік Бровари, чи все ж таки очільникам нашого міста стане розуму не чинити перешкод кінопоказу, побачимо 27 серпня. А щоб убезпечитись від можливих провокацій чи перешкоджань, ми вже традиційно проведемо пряму онлайн-трансляцію подій, які передуватимуть самому кінопоказу.
А от кіноновели зможуть переглянути лише ті, хто прийде на сам захід. Кінопоказ відбудеться у парку «Перемога» біля літака (пам’ятника воїнам 2-ої повітряної армії). Початок – о 19:30.
Ivan
9 років томуЧего добиваются эти люди? Свобода слова, все для народа, власть гавно – их основные дивизы! А как только сами почувствуют хоть какую то власть становятся ничуть не лучше. Ходил я на этот цирк, фильм ниочем. Один только пиар та и пришло три калики!
Alina Dyachenko
9 років томуПонад 200 людей – це ви називаєте “три каліки”? :-) Ну-ну )
Сергій Іллюхін
9 років томуЯ думаю, що читач на відеопоказ не ходив, це був заготовлений коментар :)
Andriy Kachor
9 років томуО, працівники броварського міськвиконкому вийшли на тропу “кібервійни”) чекаємо на сайті БМР розпорядження міського голови про “невідкладні заходи щодо інформаційного реагування на несанкціонований захід у парку “Перемога” ;)
Сергій Іллюхін
9 років тому… яке вони, звичайно, як і наказ про звільнення Жеребцової, не опублікують :)
Andriy Kachor
9 років томуОсь твої “три каліки”, Ваня :) http://pravo-znaty.org.ua/zi-shvabroyu-na-vinishhuvach-yak-brovarska-vlada-namagalas-pereshkoditi-vidkritomu-dostupu/
WWW
9 років томуСкажіть будь-ласка, кому потрібна ваша нісенітниця? Знімають фільми ні про що для власного піару. Краще скажіть людям чиї замовлення відпрацьовуєте?