• Сьогодні: П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Пожежа в центрі Броварів: із одноповерхової будівлі люди виплигували з вікон

Грудень10/ 2015
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Уночі з 8 на 9 грудня згоріло вщент одноповерхове приміщення, що знаходилося за адресою вул. Чернігівська, 7 (через дорогу від магазину «Тандем», за будинком 8-Б, що по бульв. Незалежності). Як стверджують очевидці пожежі, хоча приміщення було нежитлове, мешканці у ньому все ж були. Чи мали вони якесь відношення до пожежі та що планувалося  розмістити в закинутій будівлі, з’ясовували наші журналісти.

 «Повідомлення про пожежу ми отримали 9 грудня о 2:51. На місце події 4 пожежні машини прибули о 3-й ночі. По прибуттю ми побачили, що одноповерхова дерев’яна будівля, обложена цеглою, горить по всій площі. Спільними зусиллями ліквідувати вогонь вдалося за півтори години»,  – розповів нашому виданню начальник Броварської пожежної частини 56-ДПРЧ ГУ ДСНС України в Київській області Микола Вакуленко.

пожежа

пожежа

Пані Любов, котра живе в будинку навпроти – на вул. Кирпоноса, 13-А, одна з багатьох, яка тієї ночі телефонувала на 101. Жінка каже, що тліло в споруді ще з 2-ї години ночі, а о третій будівля запалала, як свічка. Пожежні машини довго не могли дістатися до місця призначення, бо не знали, з якого боку заїхати. Тож поки прибули та поки пожежники відшукали гідранти для води, запасу якої не вистачило, споруда вся і згоріла. Дивом не зайнялися сусідні багатоповерхівки, що розташовані практично впритул.

пожежа

пожежа

За словами очевидців, із палаючого будинку через вікна рятувалися погорілці –  бомжі та місцеві наркомани, які вже давно облюбували і «обжили» закинену будівлю. «Це була добротна, хоча і старенька  споруда, – розповідає пані Любов. – Опустіла вона два роки тому: будівельна організація, яка довгий час тут розміщувалася, переїхала в інше місце. Відтоді будинок і безхазяйний».  Хоча назвати згорілу споруду в центрі міста «безхазяйною» не можна: перебувала вона на балансі ЖЕК №1, а Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги орендував ці 202,2 квадратів комунальної власності громади. «Щоб розвантажити центральну лікарню, ми планували перенести в цю будівлю діагностичний центр або невідкладну допомогу, –  розповідає  головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов. – Однак  споруда була стара, потребувала для ремонту значної суми, а необхідних коштів не було, тому і пустувала».

пожежа

пожежа

Чому власники будівлі та орендатори не дивилися за спорудою і допустили, що вона перетворилася на пристанище для бомжів і наркоманів, яке постійно наражало на небезпеку мешканців сусідніх будинків, – невідомо.

Фото – автора

  • avatar
    Tatyana Savchenko
    7 років тому

    В даній статі некоректно викладена інформація, пожежники кажуть неправду…………спочатку була одна машина, а через 50 хвилин приїхала ще одна, так як в першої не вистачило води…………і будівля горіла до 6-ої години ранку… так, що досить вже вішати “лапшу” на вуха громадян міста…..я теж була очевидцем і все на власні очі бачила…….дії пожежників були не наналежному рівні.