
58 сесія міськради: підтримка громадських формувань, боротьба з підтопленням і новий "почесний громадянин"
Минулого четверга, 24 вересня, відбулася 58-ма сесія Броварської міської ради, яка, можливо, стала останньою для обранців VI скликання. Депутати розглянули близько 30-ти пунктів порядку денного, де серед іншого йшлося про броварську землю, комунальну власність і податки. Найбільшу увагу та, почасти, жваве обговорення викликали питання про виділення чи невиділення коштів на ремонти доріг, житлово-комунального господарства та відкачування води під час підтоплень у приватному секторі. Також - про фінансування громадських формувань і допомогу бійцям АТО, про дотримання пожежних норм під час будівництва багатоповерхівок і про виконання інвестиційних зобов’язань забудовників перед містом. Окрім того, депутати надавали звання «почесного громадянина» та ввели до складу комісії, відповідальної за декомунізацію, 8-ох нових членів. Водночас, очікуване питання про перейменування вулиць на сесії не розглядали.
Загалом, тон засідання від початку був неконфліктним. На сесію не виносили вкрай гострих питань. А саме засідання відкрили хвилиною мовчання. 5 вересня пішов із життя багаторічний депутат міської ради та лікар броварської дитячої лікарні Петро Шкуренко.
Гроші на дороги та боротьбу із підтопленням
Першим питанням порядку денного, яке викликало обговорення, стало додаткове виділення коштів на благоустрій і утримання та ремонт житлового фонду. Доповідач, начальник управління житлово-комунального господарства Галина Плотнікова, зауважила, що просить ще 300 тис. грн. на мережі зовнішнього освітлення.
Міський голова Ігор Сапожко вказав, що додатково хочуть виділити 800 тис. грн. на техніко-економічне обґрунтування. 100 тис. грн. – на насосне обладнання для відкачування води під час підтоплень приватного сектора. На об’єднання зливової каналізації по вулиці Київській – іще 100 тис. грн. Міськрада ухвалила запропоновані правки.
Під час обговорення цього питання між одним із громадських активістів і одним із чиновників виникла словесна перепалка. Активіст Віктор Малофієнко просив використати кошти на боротьбу із підтопленнями вже зараз, мовляв чекати нема коли. Він наголошував зокрема на необхідності встановити насосну станцію в районі озера Каланча. Також Малофієнко зазначив, що пропонований проект не передбачає вирішення питання з підтопленнями в районі Оболоні.
Водночас, заступник міського голови Григорій Голубовський запевняв, мовляв зараз неможливо виділити кошти, оскільки техніко-економічне обґрунтування ще перебуває у стадії розроблення.
Натомість, зі слів активіста можна було зрозуміти, що Голубовський винний у затягуванні вирішення питання, зокрема у не проведенні технічної робочої групи.
Оздоровлення бійців АТО
Міська рада виділила 100 тис. грн. на оздоровлення вояків АТО цього року. Відповідно до змін до програми, за які проголосували депутати, броварські бійці зможуть відвідувати басейн, сольові шахти та будь-які інші послуги комунального закладу. На цьому наголосив доповідач Олег Лісогор, директор комунального підприємства «Оздоровчо-реабілітаційний центр».
Підтримали громадські формування та загони оборони
Броварські обранці також фінансово підтримали громадські формування з охорони громадського порядку. Окрім того, депутати проголосували за доповнення до проекту від Віктора Антоненка, згідно з якими допомогу надаватимуть і загонам оборони й охорони нашого міста.
Безробітних – до роботи
Депутати проголосували за долучення до громадських і інших робіт безробітних. Саме такі зміни до відповідної програми винесли на розгляд обранців. Зі слів доповідача Максима Вітра, директора Броварського міськрайонного центру зайнятості, на це витратять 12 тис. грн.
Новостворений відділ контролю за будівництвом
Відтепер у Броварах з’явиться Відділ державної архітектурно-будівельної інспекції. Як зазначив міський голова, після «децентралізаційних» змін до законодавства місцеві органи самоврядування отримали право створювати такі відділи. Раніше функції із контролю в галузі будівництва мав обласний департамент.
Під час розгляду цього питання депутат Євген Гредунов запропонував створити при новому органі громадську раду, яка слідкуватиме за його діяльністю. Він зауважив, що сьогодні в галузі будівництва існують купа порушень. Наприклад, зі слів обранця, із 13 автівок пожежної охорони жодна не розрахована на гасіння займання вище 9-го поверху. І це при тому, що у Броварах вже давно існують хмарочоси. Також депутат запропонував оприлюднити списки інвесторів, причетних до будівельних порушень.
Ігор Сапожко погодився з останньою пропозицією та пообіцяв висвітлити перелік на сайті міськради.
«Почесний громадянин міста Бровари»
Депутати проголосували за надання цього звання Василю Троценку, педагогу та голові Ради старійшин при міському голові. Водночас, іншому кандидату, електромонтажнику, ветерану праці, ліквідатору аварії на ЧАЕС Миколі Клочковському обранці відмовили. Більшість присутніх під час голосування утримались, а семеро проголосували проти.
Декомунізаційна комісія стала більшою
Під час сесії підтримали вхід до складу комісії з питань найменувань і пам’ятних знаків 8-ми нових членів. Троє із них – члени робочої групи з числа активістів і краєзнавців, які цього літа-осені готували пропозиції щодо перейменування вулиць і демонтажу комуністичної символіки в нашому місті: Раїса Щербакова, Бажен Левковець і Дмитро Карпій. Також до комісії увійшов броварський краєзнавець Василь Сердюк і представник ветеранів-будівельників Микола Юрченко. Решту нових членів – Тамару Дудку, Василя Власюка та Валерія Поліщука – вважають наближеними до міської влади та противниками декомунізації.
Слід зазначити, що рішенням також виключили двох членів комісії, які вже тривалий час не відвідували засідань – Надію Пігнасту та Павла Різаненка. Варто зауважити, що останній вже три роки є народним депутатом. Водночас, питання про вихід зі складу комісії Людмили Жеребцової, Анатолія Лемпіцького, Володимира Онищенка та Клавдії Сдобнякової, яких звинувачують у некомпетентності та саботажі декомунізації, не розглядали.
Із переліком питань, які виносили на голосування, можна ознайомитись за посиланням. У списку не вказані декілька додаткових питань, які також розглянули на засіданні. Більшість проектів рішень можна знайти на сайті docs.brovary.org.
Фото – Микола Кожемяко