• Сьогодні: Середа, 5 Жовтня, 2022

72 будинки в Броварах залишилися без теплолічильників: що далі?

Листопад24/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Відкрито кримінальне провадження, директор “Петерс Констракшн” перебуває у розшуку, дотичні до ситуації особи “перетягують ковдру” кожен на себе, а 72 будинки на початку опалювального сезону залишилися без загальнобудинкових лічильників – такі результати афери з приладами обліку тепла у Броварах. На що сподіватися людям та чи будуть таки встановлені лічильники і на їхніх будинках?

Листопад прийшов не лише із першим снігом та морозами, а й захмарними цінами за тепло. Та коли в одних броварчан у платіжках суми адекватні  –  200-300 грн за 50 кв.м, інші змушені викласти за ті ж метри понад 1000 грн. І це лише за півмісяця! А вся хитрість – у лічильниках: на одних будинках вони є, на інших – немає, хоча до 1 серпня 2016 р. в Броварах планували за бюджетний кошт обладнати загальнобудинковими приладами обліку тепла понад півсотні будинків. І обладнали б, якби у справу не втрутилися аферисти, з вини яких 72 будинки і залишилися без засобів економії, а люди – без можливості заощадити. Щоб з’ясувати, хто ж винен у цій ситуації, аферну справу вже розслідують правоохоронці.

Нагадаємо, у квітні 2016 р. КП «Броваритепловодоенергія» та УЖКГ міста без будь-яких конкурсів і тендерів заключили договір на монтаж 72 вузлів обліку тепла (51 договір – КП та на 11 будинків – УЖКГ) із маловідомим та щойно зареєстрованим у Броварах ТОВ “Петерс Констракшн” (директор – броварчанин Артем Кореняк). Із виділених на встановлення лічильників бюджетних коштів – 2 млн 900 тис грн, фірмі видали аванс – 2 млн 066 тис грн. Працівники ТОВ “Петерс Констракшн” змонтували вузли обліку та планували ввести їх у експлуатацію до початку опалювального сезону. Та при першому ж прийомі робіт працівники КП «Броваритепловодоенергія» у теплолічильниках засумнівалися.

Як з’ясувалося, прилади обліку тепла придбані фірмою “Петерс Констракшн” не в «офіціалів», не розмитнені та «перепрошиті». Тобто, незаконні. Фірму, котра закупила «ліві» лічильники, пов’язують із місцевим депутатом Олексієм Здоровцем. Депутат не заперечує, що знайомий із засновником “Петерс Констракшн” Артемом Кореняком, але категорично заперечує свою причетність до ситуації з лічильниками.

Афера з лічильниками
Міський голова Ігор Сарожко та екс-секретар Олексій Здоровець

У свою чергу директор КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов стверджує, що саме на прохання Олексія Здоровця, який на початку року обіймав посаду секретаря міської ради, КП і уклало угоду з “Петерс Констракшн”. Тому і без тендерів та конкурсів.

Афера з лічильниками
Сергій Сафронов

Водночас екс-секретар заявляє: Сафронова ні про що не просив. Та і давати “Петерс Констракшн” «благословення» для старту в бізнесі – не в компетенції секретаря міськради. Мовляв, самому цікаво, що за схему збиралися «прокрутити» і чому саме цій компанії дали «зелене світло». Не менш цікаво: невже директор «Броваритепловодоенергія» пішов на такі дії тільки задля прихильності нового недосвідченого секретаря?

«У 2012 році я займався постачанням і продажем насосного обладнання, – розповідає Олексій Здоровець. – Тоді і прийшов до Сергія Сафронова з комерційною пропозицією про співпрацю. На що він відповів: щоб займатися в Броварах підприємницькою діяльністю, треба платити 15% «відкату». На цьому наша співпраця і закінчилася». Депутат вважає: звинувачення в афері «висмоктане з пальця» спеціально для його дискредитації.

Однією з дотичних до справи з лічильниками є голова ГО «Комітет громадського самоврядування Київської області» Тетяна Нємчина. Саме вона була офіційною довіреною особою “Петерс Констракшн” та надавала комунальному підприємству докази офіційності приладів обліку тепла. Здоровець переконує: до того, як виникли проблеми з лічильниками, з Нємчиною «не знався». Це нині у своїй депутатській діяльності, зокрема щодо перейменування вулиць, співпрацює з нею.

Як повідомив заступник начальника Броварського відділу поліції Євген Тетерук, за зверненням КП «Броваритепловодоенергія» відкрито кримінальне провадження за ст. 191, ч. 1 ККУ – «Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні». Санкція статті передбачає штраф до 50  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2-х років, або обмеженням волі на строк до 4-х років, або позбавленням волі на строк до 4-х років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х  років або без такого.

Нашим журналістам також стало відомо, що директор “Петерс Констракшн” перебуває у розшуку.

А що ж робити людям, які стали заручниками цієї ситуації?

Як стверджує директор броварського УЖКГ Галина Плотнікова, Бровари – єдині на Київщині, де протягом 2016 року безкоштовно встановлено 90% загальнобудинкових лічильників. «До кінця року встановимо лічильники і в 11 будинках відомчого житла, – каже Галина Плотнікова. – Угоду з «Петерс Констракшн» ми розірвали і через «Прозорро» оголосили закупівлю нових робіт по встановленню приладів обліку тепла».

Зобов’язується до Нового року встановити лічильники на 51 будинок, які обслуговує КП «Броваритепловодоенергія», і Сергій Сафронов. Роботи здійснять силами комунального підприємства, обіцяє директор.

Хто ж насправді хотів нажитися на простих людях і чи понесе аферист заслужене покарання – з’ясується згодом. А людям залишається знову терпіти, чекати та вірити.

Фото – автора та зі сторінки Олексія Здоровця на “Фейсбук”