• Сьогодні: Середа, Грудень 12, 2018

Бровари заборгували “Нафтогазу” 28 мільйонів гривень

Квітень13/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Інформація, оприлюднена міським головою Ігорем Сапожком про причини відсутності гарячого водопостачання у Броварах не відповідає дійсності. Про це “Маєш право знати” дізналося в результаті міні-розслідування, проведеного нашими журналістами з метою з’ясувати, чому насправді місто знову опинилося без гарячої води.  

Нагадаємо, що 5 квітня міський голова І. Сапожко видав розпорядження, у якому йшлося про те, що у зв’язку зі встановленням середньодобової температури повітря вище 8 градусів за Цельсієм, опалювальний сезон в місті припиняється. Водночас у тому ж розпорядженні наголошувалося: гаряче водопостачання буде збережено щонайменше до 15 травня. Лише в середині травня “Броваритепломережа” спільно з керівництвом міста вирішуватимуть, чи продовжувати подавати в крани броварчан гарячу воду і влітку.

sp1

Однак вже наступного дня, 6 квітня, Ігор Сапожко на своєму офіційному представництві у Фейсбук повідомив: гаряче водопостачання у Броварах припинено, станом на 15:00 усі міські котельні – зупинилися. За словами мера, сталося це тому, що “НАК «Нафтогаз України» не затвердила ліміти на постачання природного газу для підприємств теплокомуненерго Київської області. Відповідно ПАТ «Київоблгаз» припинив постачання газу для КП «Броваритепловодоенергія». Наприкінці повідомлення Сапожко додав, що “наразі питання щодо виділення лімітів на газ вирішується на рівні Київської обласної держадміністрації. Тримаю це питання під особистим контролем, зараз намагаємось досягти домовленості напряму з Нафтогазом України”.

sp

Аби отримати розяснення безпосередньо у НАК “Нафтогаз”, “Маєш право знати” звернулися у Департамент реалізації газу та відділ затвердження лімітів. У результаті зясувалося, що насправді Броварам припинили подачу газу через багатомільйонні борги КП “Броваритепловодоенергія” перед НАК “Нафтогаз.

Як розповіла заступник начальника Управління контролю за розрахунками за реалізований природний газ «Нафтогаз-Україна» Ірина Журавльова, газопостачання КП “Броваритепловодоенергія” припинено, так як  підприємство заборгувало  “Нафтогаз-Україна” 28 млн грн. І це борг за вже спожитий газ, що було надано в ліміт. За словами фахівця, за  новими європейськими законами, «Нафтогаз-Україна» не зобов’язане постачати блакитне паливо підприємствам-боржникам.

Хроніка перебоїв з гарячою водою у Броварах за останні роки: 

2012 рік: “Броварчани залишилися без гарячої води через борги “тепломережі” перед “облгазом”

2013 рік: “Броварчани залишилися без гарячої води через “технічні особливості” відключення опалення”

2014 рік: “Гарячу воду в Броварах відключили у зв’язку із заборгованістю за газ”

Директор КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов боргу не заперечує. Каже, ці кошти є, і борг можуть 100% перекрити. Та ці гроші доведеться забрати із планового ремонту та зарплат працівників. Тож очікують на дотацію від держави за субсидії. За 2 місяці КП вже отримало дотації на суму 7 млн грн, другу  ж частину – 12 млн грн, підприємство зможе отримати не раніше літа. Однак «Нафтогаз» вимагає  розрахунку відразу за всю суму боргу, і тільки «живими» грошима, а не дотаційними. Також  вимагають підписати додаткові угоди, які дозволять нараховувати пені та штрафи тим, хто не вчасно розплатився за послуги з газопостачання. Сергій Сафронов стверджує, що на даний час в Україні ніхто лімітів не отримує, а якщо купувати газ без лімітів, це буде практично вдвічі дорожче. Зрозуміло, це значно вдарить по кишені споживачів.

«Броваритеплоенергія» планувала подати гарячу воду в оселі броварчан за рахунок альтернативних котелень, які працюють на вугіллі та щепі. Однак головна котельня, що розташована на Промзоні, не змогла дати необхідної температури.