• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Броварчани залишились без гарячої води через борги “тепломережі” перед “облгазом”

Квітень18/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Пасхальні дні ознаменувались для броварчан не лише завершенням опалювального сезону, а й припиненням гарячого водопостачання. Однак якщо 15 квітня гаряча вода після певної “перерви” таки з’явилась, то 17 квітня вона зникла з кранів броварчан остаточно. Телефони КП “Броваритепловодоенергії” (колишня “Броваритепломережа”) мешканці обривають вже другий день, а ті, хто не додзвонився до “тепломережі”, телефонують у відділ звернень громадян виконкому. Тут їх намагаються заспокоїти, мовляв, про проблему знаємо, керівництво міста обіцяє вирішити проблему у 3-денний термін, то ж гаряче постачання скоро буде відновлене. Однак причин, чому гаряча вода зникла, не називають.

“Маєш право знати” вирішило з’ясувати, чому насправді зникла гаряча вода, хто за це відповідальний і чи є у броварчан шанси на скоре відновлення гарячого водостачання. Ми зателефонували до приймальні КП “Броваритепловодоенергія”, щоб отримати офіційний коментар директора цього комунального підприємства. На жаль, ні директор, ні його заступники прокомемнтувати ситуацію не погодились, нас лише знову запевнили, що “керівництво займається цим питанням” і що “це питання має бути вирішене протягом трьох днів“. Однак ми наполягали на отриманні офіційного роз’яснення, і нас попросили залишити свої контакти, що ми і зробили. Досі жодних офіційний коментарів за вказаними нами номерами телефонів ніхто не надав. На офіційному сайті КП “Броваритепловодоенергія” також жодних роз’яснень з приводу даної ситуації немає.

Натомість на офіційному сайті Броварської міської ради міститься розпорядження міського голови “Про завершення опалювального сезону 2011-2012р.р. в м. Бровари“, у якому директору КП „Броваритепловодоенергія” Сафронову С.В. доручається “закінчити опалювальний сезон 2011-2012 р.р. в місті Бровари з 15 квітня 2012 року без припинення надання послуг з підігріву води до початку нового опалювального сезону 2012-2013 р.р., виключаючи час перерв на проведення ремонтних і профілактичних робіт”. Та навіть попри таке розпорядження мера Броварів комунальна установа, яка відповідає за підігрів води для населення, таки залишила громадян без гарячої води.

Виходячи з того, що за подачу газу для роботи котелень комунального підприємства „Броваритепловодоенергія” в міжопалювальний період є Броварська філія по експлуатації газового господарства ПАТ „Київоблгаз”, ми зателефонували у цю установу за офіційним роз’ясненням. Заступник начальника броварської філії „Київоблгазу” у телефонній розмові пояснила нам, що гаряче водопостачання припинене “у зв’язку з тим, що закінчився опалювальний сезон, а також через те, що у “тепломережі” великі борги за газ перед “Київоблгазом”. Відповідно для відновлення постачання потрібне погашення боргів. “Зараз це питання вирішують, але чи вирішать – я не можу сказти, це не в нашій компетенції”, – сказала пані заступник.

Відтак стає зрозумілим, чому у  „Броваритепловодоенергії” відмовляються коментувати дану ситуацію: керівництво КП не хоче офіційно визнавати, що броварчани залишились без гарячої води через борги підприємства перед газовою установою. Чи справді гаряче водопостачання буде відновлене через три дні, покаже лише час. Однак дана ситуація вкотре продемонструвала, що мешканці, які вчасно й сумлінно сплачують комунальні платежі , не мають жодних гарантій, що в один післясвятковий день вони не будуть позбавлені гарячої води “без жодних офіційних пояснень”.

 • avatar
  Maksim Dyachenko
  11 років тому

  а есть ли какой-то нормальный механизм для меня исправного плательщика получить компенсацию за предоставленные неудобства и дополнительные расходы? такие как покупка и установка бойлера и тд.? Они ведь, мудозвоны, воду продолжают гнать холодную, счетчики считают как горячую – пока не разобрались и не перекрыли, но все же. Да и допрасходы на установку температурного счетчика неплохо было-бы компенсировать.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   А найгірше, що у холодному крані вода холоднюча, а у “теплому” – трішки тепліше! Тому мені доводиться все ж використовувати “теплу” :(

   • avatar
    Maksim Dyachenko
    11 років тому

    есть такое, тоже пользуемся из-за этого. В ванной хоть бойлер есть.

    • avatar
     Octopus
     11 років тому

     а насколько эффективно или затратно пользоваться бойлером а не горячей водой из трубы?

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      Якщо у Вас нормальна гаряча (дійсно гаряча) вода, то краще використовувати її. Якщо так-сяк і користуєтесь гарячою не розбавлюячи, то дешевше буде бойлер

     • avatar
      Maksim Dyachenko
      11 років тому

      если пользоваться таймером для бойлера – то бойлер выходит дешевле, но окупаемость слишком большая. Мне бойлер больше нужен на период когда просто нет горячей воды.

     • avatar
      Alina Dyachenko
      11 років тому

      я рахувала: приблизно однаково. Тільки з бойлером гаряча вода тече одразу, а від мережі – треба чекати, поки зіллється. Однак у бойлері вона не вічна і може закінчитись у “самий потрібний момент”, а в мережі її вистачить на всіх. Щоправда, якщо вона вгазалі є ))

     • avatar
      Наталія
      11 років тому

      За моїми підрахунками, бойлер навіть трохи дешевше виходить. Поставила бойлер як запасний варіант на періоди літніх профілактик, а потім перейшла на постійне користування.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   11 років тому

   Хороше запитання. Треба юристці “Прозорого суспільства” переадресувати ;)

 • avatar
  Guest
  11 років тому

  Є така формула “з економив-отже заробив”. Навіть 3 дні, це 10% на місяць. Тепломережа затрат не несе на підігрів води, а гроші потім візьме зі споживачів по нормі за весь місяць (хто без лічильників). 

  • avatar
   Cnhtkjr Art
   11 років тому

   Даже те кто со счетчиком заплатят полную стоимость, так как далеко не все перекроют себе кран, а будут пользоваться той “еле теплой” водой

 • avatar
  Юрій Кравець
  11 років тому

  Стягнути з Броваритепловодоенергії витрати на купівлю бойлера, температурного лічильника і т.д. – реально. Це ваші витрати, які спричинені відсутністю гарячої води. Фактично це завдана вам шкода. Сюди можна багато чого плюсувати. Плюс моральна шкода за пригнічений моральний стан, погіршення самопочуття…. Єдиний мінус – справа нелегка і не швидка. Судовий бір за це не потрібно платити, оскільки це стосується захисту прав споживача. 

 • avatar
  Cnhtkjr Art
  11 років тому

  Вот и за каким чертом я оплачиваю все эти бумажки своевременно? хз… Коллективный иск в суд? а есть смысл?

 • avatar
  Матяшко Нікодимов
  11 років тому

  Цікаво було б побачити скільки в ці дні броварчани використовують гарячої води.
  Особисто я частенько включаю її по інерції, а чи то перевірити чи не включили.
  Ще як дибіл стою чекаю, думаючи що зара збіжить холодна і буде гаряча.
  А пану Федоренку, чи комусь іншому то все в кишеню….