• Сьогодні: Вівторок, 25 Січня, 2022

Хто з міських очільників найзаможніший: аналіз декларацій про доходи у 2012 році

Червень04/ 2013
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Згідно із Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції” посадові особи щороку повинні оприлюднювати свої декларації. Однак цього року декларації очільників міста Бровари мало хто помітив: якщо у 2012 році вони були опубліковані у спецвипуску “Броварської панорами”, то цьогоріч їх непомітно приховали між купою рішень Броварської міської ради у випуску №17-19 від 25.04.2013 року.

Спробуємо розібратися, як же змінився добробут очільників нашого міста за рік, що минув.

Броварський міський голова Ігор Сапожко

Сапожко Ігор Васильович
Ігор Сапожко

У 2012 році Ігор Сапожко отримав дохід у розмірі 136,6 тис.грн. (з них 117 тис. – зарплата, 19 тис. – матеріальна допомога). Також у минулому році декларант отримав цінні дарунки (призи/виграші) на суму 0,465 тис.грн.

На родину мера зареєстровані дві земельні ділянки (11,75 та 5 соток), житловий будинок площею 168 кв.м., квартира площею 113,5 кв.м. та автомобіль ВАЗ 2109 2007 р.в.

Сам Ігор Сапожко продовжує володіти квартирою площею 74 кв.м., а ось свій старенький седан Honda Accord 2007 року випуску чиновник замінив на позашляховик Hyundai Santa Fe 2012 року (вартість моделі на сайті дистриб’ютора – від 240 тис.грн.). Яким чином броварський міський голова позбавився старої автівки – невідомо, адже жодних коштів, отриманих від її продажу, він не задекларував.

Сапожко автомобілі

Заступник міського голови Василь Андрєєв

Andreev
Василь Андрєєв

Доходи Василя Андрєєва – заступника броварського міського голови також майже не змінилися: у минулому році він отримав 135,9 тис.грн.

У минулому 2012 році у Василя Олександровича з’явилася земельна ділянка площею 10 соток, яку він придбав за 56 тис.грн., а в автопарку чиновника поряд з задекларованим минулого разу Mitsubishi 2.4L 2009 р.в. тепер з’явилася ще одна автівка – Mitsubishi 2.0L 1988 р.в. Ні моделі автомобілів, ні кошти, витрачені на придбання другої машини заступник міського голови не зазначив.

Родина Василя Андрєєва продовжує володіти земельною ділянкою площею 10 соток та авто KIA picanto 1.1L 2010 р.в. А ось квартири площею 86 кв.м., задекларованої минулого разу, у них вже немає – щоправда, кошти від її продажу у декларації також не зазначені. Якщо вірити декларації чиновника, то жодним нерухомим майном ні сам пан Андрєєв, ні його родина не володіють.

Заступник міського голови Григорій Голубовський

Григорій Голубовський
Григорій Голубовський

Доходи Григорія Голубовського, як і його колег, минулого року майже не змінилися. Він отримав майже 172,97 тис.грн. (95,9 тис.грн – зарплата, 15,5 тис.грн. – матеріальна допомога, 61,6 тис.грн. – пенсія).
Як і минулого року, Григорій Павлович володіє земельною ділянкою площею 12 соток, його родина – ділянкою площею 10 соток, квартирою площею 33.5 кв.м., іншим нерухомим майном площею 61.7 кв.м. та автомобілем Nissan Micra 1.4L 2010 р.в.

Заступник міського голови Лариса Виноградова

Лариса Виноградова
Лариса Виноградова

У 2012 році Лариса Виноградова отримала 127,2 тис.грн., в тому числі подарунок, приз або виграш вартістю 0,317 тис.грн. та інші доходи у розмірі 7,7 тис.грн.

Минулого року Лариса Миколаївна отримала земельну ділянку площею 12 соток і тепер їх у неї вже дві: 10 та 12 соток. Третя земельна ділянка (площею 10 соток) зареєстрована на членів родини.
Замість квартири площею 90 кв.м. пані Виноградова, згідно з декларацією, тепер володіє двома квартирами: площею 51,2 та 38,8 кв.м. У власності чиновниці також знаходиться позашляховик Nissan X-Trail 2.0L 2008 р.в.

То хто ж успішніший?

Порівнюючи задекларовані доходи броварських можновладців за 2011 та 2012 рік, можемо зробити висновок, що вони майже не змінилися і знаходяться приблизно на рівні 10-11 тис.грн. на місяць.

Задекларований річний дохід, тис.грн.
Задекларований річний дохід, тис.грн.

Серед членів родин декларантів найбільше заробляють родичі Василя Андрєєва (34,8 тис.грн.), а найменше – Григорія Голубовського (лише 3,4 тис.грн), але це не заважає родині Григорія Павловича бути найбільш забезпеченою серед інших: секрет успіху криється у додаткових 60 тис.грн., які чиновник щорічно отримує в якості недержавних пенсійних виплат.

Задекларований річний дохід родини, тис.грн.
Задекларований річний дохід родини, тис.грн.

Земельними ділянками броварські чиновники, м’яко кажучи, не ображені. При нормі “безкоштовних 10 соток”, родина Лариси Виноградової, наприклад, має аж 32 сотки. А міський голова Ігор Сапожко задекларував найменше земельних наділів – лише 16,75 соток.

Задекларовані земельні ділянки, соток
Задекларовані земельні ділянки, соток

По кількості “нерухомих” квадратних метрів Ігор Васильович значно випередив своїх заступників – його родина має аж 355,5 кв.м. А ось Василь Андрєєв, згідно з поданою декларацією, є безхатченком, адже ні він, ні члени його родини не володіють жодною нерухомістю і, напевно, змушені орендувати тимчасове житло.

Задекларована нерухомість, кв.м.
Задекларована нерухомість, кв.м.

Неподання, несвоєчасне подання декларації або подання  недостовірних у відомостей у декларації може розглядатися як порушення Присяги державного службовця, що може бути підставою для припинення державної служби відповідно до статті 11 та 20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Тому будемо сподіватися, що броварські посадовці дійсно надали достовірну інформацію про свої доходи, а земельні ділянки і коштовні автомобілі були придбані виключно за накопичені раніше кошти.

P.S. Скани декларацій, опубліковані у газеті “Броварська панорама” (випуск №17-19 від 25.04.2013)