• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022

Сапожко назвав лідерів громадянського суспільства у Броварах: Вшивкін, Драпей, Сердюк і Шуляк

Лютий09/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

draserd1
Лідія Драпей і Михайло Сердюк

Серед відзначених – жодного волонтера або активіста Майдану. Натомість подяки від мера отримали організатори підкупу виборців на користь Партії регіонів, баптистські пастори та «Діти війни».

22 січня на честь Дня Соборності України броварський міський голова видав розпорядження про відзначення Почесними грамотами міськвиконкому та Подяками міського голови найвизначніших громадських активістів міста. Про це стало відомо з публікації на сайті Броварської міської ради від 23 січня, однак в цьому матеріалі не вказувалось, кого саме було відзначено за «вагомий внесок в розвиток громадянського суспільства м. Бровари».

На запит журналістів «Маєш право знати» міська рада надала офіційну відповідь та копію розпорядження Ігоря Сапожка, де міський голова назвав прізвища найактивніших, на його думку, громадських діячів м. Бровари. Відтак стало відомо, що Почесними грамотами та Подяками Броварського міського голови «за вагомий вклад у розвиток громадянського суспільства міста Бровари» відзначено наступних осіб та організації:

  1. Вшивкін Володимир В’ячеславович – пастор громади Євангельських Християн Баптистів «Відродження»
  2. Шуляк Дмитро Васильович – пастор Християнської Церкви «Воскресіння»
  3. Броварська міська організація Товариство Червоного Хреста України (голова Лідія Драпей)
  4. Броварська міська громадська організація «Захист дітей війни» (голова Михайло Сердюк)

Як зазначається в розпорядженні, відзначити саме цих осіб як лідерів громадянського суспільства Броварів меру Сапожко запропонували керуючий справами виконкому Костянтин Кузнєцов та начальник відділу культури Наталія Багмут. Остаточне рішення приймав виконавчий комітет під головуванням міського голови Ігоря Сапожка.

фото (4)

Слід відзначити, що серед визнаних мерією «лідерів громадянського суспільства» Броварів – жодного активіста волонтерських організацій, що допомагають воїнам на фронті, або ж майданівців, що брали активну участь в Революції Гідності. Навпаки – окремі нагороджені активісти активно допомагали режиму Януковича, зокрема – брали безпосередню участь в підкупі виборців на користь Партії регіонів та кандидата від ПР Сергія Федоренка в 2012 році.

Так, у квітні 2012 року активісти Броварського ГО “Товариство Червоного Хреста України” організували роздачу продуктових наборів від імені Сергія Федоренка в МКЦ “Прометей”. Тоді, під час спроби наших журналістів зафіксувати цей факт, на знімальну групу “Маєш право знати” напали тітушки, які супроводжували броварських регіоналів протягом усієї виборчої кампанії. За тиждень по тому, під час роздачі продуктових наборів вже від імені Ігоря Сапожка на журналістів видання “Громадський захист Київщини” напала безпосередньо голова броварського “Червоного Хреста” Лідія Драпей: вона почала бити руками по камері оператора та вимагала в журналістів припинити зйомку.

У захисті інтересів броварських регіоналів відзначився також інший нагороджений Сапожком “активіст” Михайло Сердюк. Ще у 2012-му році під час акцій протесту броварчан на захист парку “Перемога” від зазіхань “масажиста Азарова” Сергія Федоренка, Сердюк звинувачував протестувальників, що “мітинг проплачений” і вимагав “видати його людям гроші”. Відповідний коментар Сердюк дав працівникам комунальної телестудії “Наше місто”, які того ж дня випустили в ефір тенденційний сюжет про акцію.

Зазначимо, що розпорядження про нагородження вищевказаних “лідерів громадянського суспільства” Броварів мер Ігор Сапожко підписав 22 січня – рівно за рік по тому, як на Майдані були вбиті перші протестувальники. Під час сесії міської ради того ж дня мер Броварів назвав протестувальників на Майдані та вул. Грушевського “радикалами” та “екстремістами”, що займаються “вакханалією” та “кощунством”, та закликав тодішнього Президента, а нині розшукуваного злочинця Віктора Януковича “навести порядок”.