
Батальйон «Бровари» просить вогню… і людей - ВІДЕО
Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»
За щоденним відстеженням ситуації на Донбасі, за постійною допомогою воїнам в АТО, де останніми днями – розпал чергового «перемир’я» - багато з нас чимдалі забувають про необхідність бути готовими до оборони й власного міста. Ні для кого не секрет, що Бровари перебувають в зоні досить вірогідної атаки, якщо путінські війська підуть в наступ на Україну з півночі. Наше місто з’єднує пряма дорога з Чернігівською областю, що вже межує з РФ. Тож недооцінювати загрозу вторгнення з цього напрямку не можна ніколи, доки під боком – «братній російський народ».
У Броварах є люди, які вже понад півроку займаються підготовкою бійців для захисту міста. Ще наприкінці літа Генеральний штаб розпорядився створити у Броварах та Броварському районі шість батальйонів територіальної оборони. У випадку оголошення війни чи військового стану саме ці загони мають вийти на захист нашого міста та сіл Броварщини. І можливо, саме вони першими вступлять у бій, якщо ворог посуне з півночі.
У зимовий, але сонячний недільний ранок ми зустрічаємось з комвзводу батальйону «Бровари» Валерієм біля напівзруйнованих споруд старої промзони. Там, в бетонних лабіринтах і на полі за будівлею сьогодні відбуваються щотижневі тактичні навчання бійців. Ідемо до хлопців по руїнах якогось цеху, усіяного пластиковими «кулями» для страйкболу: раніше тут було улюблене місце військових ігор броварської молоді.
Сюжет видання “Афіша-Бровари” 2012-го року про броварських страйкболістів, які грали на цьому ж полігоні
Сьогодні в цих же стінах чутно вибухи учбових гранат та брязкання затворів АК – ігри скінчились, мешканці міста готуються до реальних бойових дій.
Нарешті бачимо три групи бійців. Одна в полі відпрацьовує тактику пересування на відкритій місцевості, інша всередині зруйнованої споруди тренується надавати першу медичну допомогу пораненому в бою. Поруч з ними третя група – тут вчаться основам стрілецької справи, щоправда, поки лише з учбовою зброєю.
«Ці учбові автомати ми отримали тільки нещодавно», - розповідає молодий комвзводу. Дотепер доводилось користуватись дерев’яними макетами, зібраними по школах. Валерій показує один з них: вирізьблений з дерева в натуральну величину, такі колись давали учням на уроках допризивної підготовки.
Взагалі ситуація із забезпеченням батальйону не радує. Усі бійці, з якими ми розмовляли, підтверджують: форма, амуніція, навіть саморобні учбові гранати та димові шашки, що потрібні на навчаннях, доводиться шукати самотужки. Ні держава, ні місцева влада майже жодним чином батальйону не допомагає.
[caption id=”attachment_32344” align=”aligncenter” width=”600”] Командир взводу Валерій[/caption]
Проте жалітися на це хлопці не воліють, кажуть, що наразі справляються самі та й розуміють, що спорядження передусім потрібне на фронті. А от чого найбільше потребують – це можливості тренуватись у стрільбі. За півроку існування батальйону бійців жодного разу не вивозили на стрільбище, через це про власне вогневу підготовку загону говорити не доводиться. Командири пояснюють: Збройні Сили – а саме в структурі ЗСУ перебуває батальйон – досі так і не організували для загону принаймні одні стрільби.
Окреме питання – кадрове наповнення загону. Хоч планувалось створити цілих шість батальйонів - два на Бровари та чотири на район - фактично існує лише один: 5-ий загін територіальної оборони м. Бровари та Броварського району під керівництвом колишнього міського голови Віктора Антоненка. Наразі лише йому вдалося організувати загін з регулярною підготовкою, в якому сьогодні налічується близько сотні бійців. Антоненка застаємо тут же – кадровий військовий, він командує десятком бійців, що якраз відпрацьовують навички поводження зі зброєю.
ДОВІДКА: 5-й загін оборони міста Бровари є підрозділом Збройних Сил України, що підпорядкований штабу оперативного командування «Північ». Збір загону для виконання бойових завдань з оборони м. Бровари здійснюється у випадку оголошення воєнного стану або війни.
Між черговою ротацією груп на імпровізованому полігоні отримуємо змогу поспілкуватись з командиром. Віктор Антоненко, як і всі бійці, в камуфляжі й з навчальним автоматом наперевіс. Розповідає, що станом на зараз його загін укомплектований на 50%, а відтак потрібно ще як мінімум 100 чоловік. Пояснює, що йдеться не про «казармене положення»: усі бійці живуть і працюють в звичному ритмі без відриву від домівок. Батальйон стане до виконання бойових завдань лише у випадку оголошення військового стану, а до цього відбуваються регулярні тренування – два рази на тиждень, по вівторках та вихідних, наразі поки лише з тактики та фізичної підготовки.
За півроку свого існування, зі слів командира, батальйон здійснив виїзди на всі полігони Київщини, де була така можливість, а «фізухою» хлопці займаються в місцевому легкоатлетичному манежі під керівництвом інструкторів. Тож для більшості броварських чоловіків, які можуть тримати в руках зброю, є мало аргументів, чому ті не можуть вступити в загін. Передбачаючи запитання, командири пояснюють: бійців батальйону не планують відправляти в зону АТО, хіба що за власним бажанням, адже завдання загону – захищати Бровари, якщо виникне така потреба. Хоча дехто з тутешніх хлопців на фронті вже побував і встиг взяти участь у бойових діях на Донбасі.
[caption id=”attachment_32348” align=”aligncenter” width=”600”] Командир загону Віктор Антоненко[/caption]
Серед присутніх на навчаннях помічаємо відразу кілька знайомих облич. Це і «айдарівець» Сергій Нечипоренко, відомий «публічним приниженням честі та гідності Партії регіонів» та ще багатьма «веселощами» до, під час і після революції, «свободівець» та «самооборонівець» Юрій Скотніков, «онумівець» Євген Карпенко. Це лише з тих, котрі й до цього були відомі своєю активною громадянською позицією у Броварах і не тільки. Є серед бійців і такі, хто не дуже в захваті від ідеї розкривати власні імена та обличчя: пояснюють, що в місті ще «досить багато «вати» і багатьом не хотілося би дрібної помсти від колорадів за їхню участь в батальйоні.
[caption id=”attachment_32349” align=”aligncenter” width=”600”] Самооборонівець Юрій Скотніков тренується “відпрацьовувати” сепаратистів та російських солдат на відкритій місцевості[/caption]
[caption id=”attachment_32350” align=”aligncenter” width=”600”] Сергій Нечипоренко ділиться досвідом ведення бойових дій на Донбасі. Молодий хлопець вже встиг повоювати у складі батальйону “Айдар”[/caption]
[caption id=”attachment_32351” align=”aligncenter” width=”600”] “Онумівець” і член ГО “Сокіл” Євген Карпенко, попри те, що досі неповнолітній, вже хоче на фронт[/caption]
Взагалі контингент дуже різний: чоловіки переважно середнього віку, однак є й пенсіонери, студенти, навіть школярі. Дехто приводить на навчання власних дітей-підлітків, аби хлопчаки вже в цьому віці вчились поводитись зі зброєю. Командир одного зі взводів Віталій на це зазначає: передусім в батальйоні чекають на чоловіків від 30-ти років, котрі ще мають гарні фізичні кондиції, однак психологічно більш готові до можливості в будь-який момент вступити в бій. Водночас до батальйону після співбесіди з командиром можуть записати кожного охочого патріота. У тому числі й жінок, хоча досі представниці жіночої статі з такими пропозиціями не звертались. Бійці наголошують: головне, аби людина мала бажання та готовність у разі потреби стати на захист рідного міста зі зброєю в руках.
5-й загін оборони міста Бровари запрошує громадян міста до своїх лав.
Запрошуються патріотично налаштовані повнолітні мешканці м.Бровари, незалежно від статі. Зарахування за результатами співбесіди. Співбесіду проводить командир загону - підполковник Антоненко Віктор Олександрович. Запис на співбесіду за тел.: 067-408-77-68. З особовим складом загону проводяться навчання та тренувальні заходи, що спрямовані на підготовку бійців загону до виконання поставлених завдань.
Фото - Микола Кожемяко