• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Журнал відвідувань сесій: як броварські депутати ходять на роботу

Вересень12/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Депутат місцевої ради зобов’язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить – говорить Закон України “Про статус депутатів місцевих рад”. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

Протоколів засідань постійних депутатських комісій у відкритому доступі знайти не вдалось, а ось відскановані протоколи 22 сесій Броварської міської ради у повному обсязі доступні на сайті Павла Різаненка. Спробуємо їх проаналізувати і зробити відповідні висновки.

Переглянути детальний журнал відвідувань пленарних засідань можна за посиланням.

Найбільші “прогульники”

“Найнедобросовіснішим” депутатом Броварської міської ради виявився Віканов Євген Петрович – 1960 року народження, генеральний директор ТОВ «Будівельна Компанія «Укрбудінвест», член Партії Регіонів з 2005 року. Євген Петрович пропустив 15 з 22 сесійних засідань: двічі був у відрядженні, чотири рази – хворів, одного разу був у відпустці і 8 разів був відсутній на сесійному засіданні без жодних пояснень.

Наступними у списку “прогульників” є Антоненко Віктор Олександрович (заступник директора центру з правової допомоги містам, Всеукраїнська Асоціація ОМС «Асоціація міст України», позапартійний) та Кузик Петро Миколайович (директор ТОВ «ТВК» «Зовнішня реклама», член ВО Свобода) – вони пропустили 9 та 8 пленарних засідань відповідно. Віктор Антоненко двічі був у відрядженні, 2 рази хворів і 5 разів пропустив сесію без жодних пояснень. Петро Кузик трічі був у відрядженні і 5 разів пропустив сесію без поважних причин.

Замикають список “прогульників” Нужненко Юрій Іванович (тренер-викладач Броварського вищого училища фізичної культури, член «Європейської Партії України»), Погарський Ярослав Адамович (працює у громадській організації «Київська обласна організація Блоку Віталія Кличка», член партії УДАР) та Сенько Лідія Іванівна (начальник управління Пенсійного фонду України у м.Бровари, член Партії Регіонів), кожен з них пропустив 6 з 22 сесійних засідань.

Якби ми застосовували до наших депутатів критерії руху “Чесно”, то ці 6 депутатів були б відсіяні, оскільки вони були присутні менш ніж на 75% відсотках пленарних засідань.

“Відмінники” дисципліни

Варто зазначити, що більшість депутатів (майже 55%) регулярно відвідують сесії Броварської міської ради (мають не більше 2 пропущених засідань з 22).

Немає жодних зауважень до “трудової дисципліни” 4 депутатів: Жеребцової Людмили Вікторівни, Зайця Євгенія Миколайовича, Семенюк Олени Валеріївни та Сачавського Анатолія Михайловича: вони не запізнюються, не хворіють, у відпустку та у відрядження під час сесій не їздять.

Були присутніми на всіх сесійних засіданнях, але по одному разу запізнювались депутати Велем Олександр Михайлович, Федоренко Сергій Миколайович та Чаюн Володимир Григорович.

Причини відсутності

Згідно протоколів сесій Броварської міської ради є кілька причин, з яких депутати пропускають засідання:

* відрядження – оскільки депутати працюють у міській раді на громадських засадах, то відрядження можуть бути лише за основним місцем роботи. Лідером з кількості відряджень у Броварській міській раді є Погарський Ярослав Адамович, який пропустив 5 з 22 засідань з цієї причини;

* хвороба – найчастіше через стан здоров’я пропускав пленарні засідання Віканов Євген Петрович – з цієї причини він пропустив 4 з 22 засідань;

* відпустка – мова також йде про відпустку депутата не в міській раді, а на основному місці роботи. Яким чином це впливає на громадську діяльність депутата та чому відображається у протоколі, не зрозуміло. Найчастіше з цієї причини пропускали засідання Сенько Лідія Іванівна, Михайлов Олександр Михайлович, Чабур Валерій Іванович, Плакся Юрій Сергійович, Трощенко Ігор В’ячеславович та Шкуренко Петро Власович (кожен пропустив по 2 з 22 засідань).

Підбиваючи підсумки 2011 року можна сказати, що лише Віканов Євген Петрович пропустив протягом року більше половини пленарних засідань ради (пропущено 8 з 12 засідань), тому згідно Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” Броварська міська рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання цього депутата у встановленому законом порядку