
Беркут чи «Беркут»?
Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»
Чи може сучасна жива істота бути птахом і звіром одночасно? Ті, хто знаються на зоології, впевнено скажуть, що ні. Але і ті, що відповіли ствердно, теж не зовсім помиляються. Як це так може бути? А давайте розберемося!
Для прикладу візьмемо такого відомого птаха як беркут. Цього орла в природі існує 7 видів: 6 із роду яструбиних і один із роду міліцейських. Його називають «Беркут». У яструбиних і «Беркута» є спільні риси, а є і суттєві відмінності.
Беркут (той, що з яструбиних) – це великий птах із розмахом крил до 2 метрів. «Беркут» - це велика істота із розмахом рук до 2 метрів. Співпадає.
Беркут взимку харчується падлом. «Беркут» теж має тісні стосунки із падлом. Тут теж дуже близько.
Беркутів в неволі дресирують для полювання на птахів і звірів. «Беркут» дресирують як звірів для полювання на людей. Майже схоже…
Але на цьому, здається, спільні риси і закінчуються. А що ж до відмінностей? Їх між яструбиними та іншими «орлами» набагато більше.
Беркут – це рідкісний птах, якого в Україні налічується всього кількадесят пар. Охороняється Законом, потребує розмноження, кошти на що державою майже не виділяються. «Беркут» - це кількатисячна навала істот, які є в кожному великому місті. Вдає, що охороняє Закон, а насправді тих, хто його майже ніколи сам не виконує. Витрачає силенну купу бюджетних коштів, розмножується несамовитими темпами. Підлягає скороченню.
Беркут знищується людиною заради опудал. «Беркут» знищує людей і сам постійно робить себе опудалом в очах громадськості.
Беркут спричиняє шкоду іншим живим істотам виключно заради виживання і харчування. «Беркут» постійно проявляє свої тваринні інстинкти, із садистським задоволенням розбиваючи голови мирним громадянам, ламаючи їм руки, ноги, ребра. Особливо полюбляє калічити журналістів і медиків. Раз за разом повторює це дійство.
Беркут – це величний гордий птах, що парить над світом, є символом величі і гармонії в природі. «Беркут» - це боягузлива (бо завжди в масці) тварина, яка по-звірячому ставиться до всіх, хто її оточує. Є символом ганебності і руйнування природного ходу речей. Це - звір, якого начебто і мати народила, але з людиною тільки зовнішність спільна.
То хто ж він, «Беркут», звіроптах чи звіролюдина? Мабуть, останнє. Бо, як вважають зоологи, першого в природі не їснує…