• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Боротьба проти дитячого кафе у підвалі закінчилася перемогою громади

Грудень06/ 2012
avatar
Сергій Севрук

Журналіст "Маєш право знати", громадський активіст

Спільними зусиллями мешканці броварської багатоповерхівки змогли зупинити незаконне будівництво дитячого кафе у підвалі, яке загрожувало руйнуванням фундаменту будинку.

Як ми вже повідомляли, неабияку тривогу у мешканців будинку по вулиці Михайла Грушевського, 19 викликало розпочате ще влітку будівництво дитячого кафе на нежитловому цокольному поверсі багатоповерхівки. Власне стурбував не так факт відкриття кафе, як те, що зовнішній вхід до нього мав би бути зроблений шляхом демонтажу частини фундаменту дев’ятиповерхівки, що, як вважають мешканці, могло призвести до пошкодження і навіть руйнування зовнішніх стін будинку.

У цьому місці забудовник планував зробити вхід до кафе

У той час, коли власник будівництва Коваленко Олексій Сергійович та керівник ТОВ “ЖЕК-40”, на обслуговуванні якого знаходиться названа багатоповерхівка, запевняли мешканців, що перейматися пошкодженням фундаменту не варто, оскільки всі дозвільні документи на будівництво отримані, сусіди вирішили об’єднатись та взяти ситуацію під свій контроль.

Під час загальних зборів мешканців 19-го та 21-го будинків, що по вулиці Михайла Грушевського, було складено колективне звернення щодо оцінки законності такого будівництва до місцевих чиновників та створено ініціативну групу протидії незаконному будівництву, силами якої, власне,  й було досягнуто позитивного результату.

Крім надісланих звернень до місцевих органів контролю за будівництвом, мешканці звернулися за правдою до Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, органів Міністерства внутрішніх справ, а координацію спільних дій здійснювали на спеціально створених форумах в мережі Інтернет.

Слід зазаначити, що реагування місцевих органів влади обмежувалось лише “відписками” та затягуванням часу у вирішенні ситуації:

Однак за результатами перевірки, проведеної Державною архітектурно-будівельною інспекцією в Київській області щодо законності будівництва окремого входу до нежитлового приміщення на цокольному поверсі, виявилося, що порушення містобудівного законодавства все-таки виявлені, а подальше будівництво окремого входу до закладу харчування має бути припиненим:

Станом на сьогодні будівництво окремого входу до нежитлового приміщення на цокольному поверсі 19-го будинку по вулиці Михайла Грушевського припинено, котлован засипано ґрунтом, а мешканці радіють перемозі та сподіваються, що тихе та безпечне життя сусідів вже нікому не вдастся порушити.

Ця історія є чудовим прикладом того, як спільними зусиллями громадяни можуть відстояти власні права, зупинити свавілля забудовників та змусити органи виконавчої влади виконувати покладені на них функції

 • avatar
  Andriy Kachor
  10 років тому

  Думаю, що це ще далеко не перемога і розслаблятись не варто. Ми знаємо багато прикладів, коли контролюючі органи виносили приписи та попередження, рекомендували та зобов’язували владу робити ті чи інші дії, але в результаті це не приносило очікуваних логічних результатів. Влада – особливо броварська – часто плювати хотіла на подібні “приписи”, “попередження”, “протести” та “рекомендації”, якщо справа стосується можливості отримання відкатів чи хабарів. Згадаймо хоча б ситуацію з рекомендаціями СЕС на зміну постачальника харчів в дитячий садок “Колосок”, коли там потруїлися діти. Оніщенко і Сапожко на це жодним чином не відреагували і залишили того самого постачальника. Якщо таку поведінку ми бачимо в ситуації, коли під загрозою здоров’я малечі, то що вже казати, коли йдеться про будівництво кафе в будинку. Я переконаний, що необхідно тримати ситуацію під контролем до остаточного припинення будівництва та приведення конструкцій до першопочаткового стану.  

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Згоден, розслаблятися однозначно не варто

  • avatar
   TheWatch TheWatch
   10 років тому

   У випадку спроб відновлення будівництва мешканці одразу ж відновлять активну протидію, так що я б не радив “забудовникам” витрачати кошти і час на цей сумнівний бізнес-проект

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Після ознайомлення з відповіддю Інспекції держархбудконтролю у мене все ж виник ряд неприємних підозр. По-перше, сказано, що порушено правила оформлення документації, але не сказано, що не можна робити дірку у фундаменті. А по-друге, сказано, що немає права користування земельною ділянкою. Значить, скоро варто очікувати на новий договір сервітуту від міської ради?
  Ох не подобається мені ця відповідь. Мешканцям – не розслаблятися ні на хвилину!

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Як повідомляють мешканці сусідніх будинків – там відкрили спортзал