• Сьогодні: Середа, 25 Травня, 2022

Боти за роботою: «Маєш право знати» зазнало атаки на сайт та опитування ВКонтакте

Жовтень21/ 2014
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

bots2-jpgЗ кінця минулого тижня ресурси «Маєш право знати»  – веб-сайт та представництва у соціальних мережах – перебувають під масованою кібератакою.

В результаті втручання ботів було спотворено реальні результати голосування за визначення найбільш популярного кандидата мажоритарника, оголошеного нами на минулому тижні. Найбільша атака розпочалась у суботу, 18 жовтня близько 19:00 і тривала доти, доки один з кандидатів, що перед тим перебував на межі другого і третього місця, не вирвався в одноосібні лідери. На щастя, нашим журналістам вдалось зафіксувати кожен етап втручання ботів в систему голосування та неприродній стрибок голосів.

Так виглядали результати голосування станом на 18:00 суботи, 18 жовтня. Цікаво, що кандидати вибудувались приблизно в такому ж порядку, як і згідно з результатами нещодавнього соціологічного дослідження агенції «Соціополіс». Єдиною відмінністю став результат кандидата від «Правого сектору» Дмитра Павельєва, який має значно більшу підтримку серед аудиторії соціальних мереж, ніж в цілому серед виборців.

kyshuk_01

Проте близько 19:00 розпочалось масоване вкидання голосів за кандидата від «Батьківщини» Олега Кищука. Атака тривала близько години, протягом якої було «вкинуто» майже 400 голосів. Як все відбувалось – добре видно на відео, створеного з окремих скріншотів які нам вдалося зробити протягом атаки. Як можна пересвідчитись, жоден інший кандидат протягом цього часу майже не отримує голосів – усі голоси йдуть на користь Олега Кищука. Атака припинилась, коли відсоток «підтримки» Кищука збільшився з 15.2% (135 голосів) до 39,8% (519 голосів).

Звісно, з огляду на таке очевидне несанкціоноване втручання, ми не можемо підбити більш-менш об’єктивні підсумки голосування. Наразі можемо констатувати, що значно ближчими до об’єктивної реальності можна вважати результати, отримані до початку атаки ботів. «Крайні» результати перед початком атаки виглядали наступним чином:

Василь Андрєєв, самовисуванець – 1,6% (14 голосів)

Наталія Багмут, Ліберальна партія України – 0,7% (6 голосів)

Авксентій Гранат – 1% (10 голосів)

Олег Кищук, ВО “Батьківщина” – 15,2% (135 голосів)

Григорій Наконечний, самовисуванець – 0,7% (6 голосів)

Дмитро Павельєв, “Правий сектор” – 14,4% (128 голосів)

Олександр Порядін, “Опозиційний блок” – 1% (10 голосів)

Павло Різаненко, “Блок Петра Порошенка” – 49,7% (440 голосів)

Микола Семеняка, “Народний фронт” – 8% (71 голос)

Олександр Фещун, “Радикальна партія Олега Ляшка” – 7,6% (67 голосів)

Наступною акцією тиску на «Маєш право знати» стала DDOS-атака, яка розпочалась увечері 20 жовтня: перші збої в роботі сайту почались близько 18:00, а незадовго за тим наш ресурс остаточно «ліг». Наші фахівці змогли налагодити стабільну роботу сайти лише близько 21:00. Наразі спеціалісти запевняють, що станом на зараз сайт перебуває у порівняній безпеці, однак з огляду на наближення виборів наша команда не виключає повторення подібної ситуації найближчими днями. Тож закликаємо всіх наших читачів тримати руку на пульсі та стежити за оновленнями на наших представництвах Вконтакте та Фейсбук.

Все буде добре!

 • avatar
  Viktor_Saveliev
  8 років тому

  Уважаемая редакция, у меня к Вам есть пара вопросов:

  1) почему Вы так боитесь поражения в голосовании, что людям которые Вас обошли, приписываете какие-то “кибер атаки”, саботажи и еще что-то?

  2) почему именно Ваш кандидат “накручивает” себе голоса “ботами” из России, а Вы об этом умалчиваете? Доказательство – https://pbs.twimg.com/media/B0ebVibCIAAk3Uq.jpg:large

  3) Вам как “независимому СМИ” не стыдно работать на гражданина Российской Федерации Павла Ризаненко и его технического кандидата Дмитрия Павельева?