• Сьогодні: Середа, 29 Березня, 2023

Перше засідання броварської ОВК пройшло з другої спроби, усупереч перешкодам влади та без голови

Серпень30/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Вчора, 29 серпня, згідно з законом про вибори мали відбутись перші засідання окружних виборчих комісій. Однак броварська виборча комісія мала всі шанси так і не розпочати свою роботу. Вдень члени ОВК не могли видзвонити голову комісії, яка мала скликати установче засідання, а ввечері їх просто відмовились пускати до приміщення, яке ЦВК визначила місцем роботи окружної комісії та яке є юридичною адресою ОВК у 97-му виборчому окрузі.

Перша спроба та скарга в ЦВК

Близько 11-ої години ранку у міськрайонному Центрі зайнятості (вул. Кірова, 92) почали збиратись члени окружної комісії, кандидати, громадськість та журналісти. Ініціатором проведення зустрічі членів ОВК виступила заступник голови комісії Клавдія Семенівна Ковбаса (квота фракції “Блок Юлії Тимошенко” – “Батьківщина”), яка не додзвонившись до голови, запросила членів комісії познайомитись між собою та побачити приміщення, у якому вони працюватимуть на цих виборах.

З 18 членів комісії на пропозицію заступниці відреагували лише четверо членів ОВК, які й прийшли на зустріч. Познайомились та стали радитись, що ж робити: сьогодні останній день для проведення засідання, голова комісії на телефонні дзвінки не відповідає, місцезнаходження її не відоме, засідання вона не скликає, і якщо до 24:00 засідання не провести, то буде порушено закон «Про вибори народних депутатів України». Вирішили, що такі дії голови – Світлани Сергіївни Сємєрєй (Всеукраїнська політична партія “БРАТСТВО”) – можна кваліфікувати як бездіяльність, а тому склали акт про порушення головою ОВК вимог законодавства та блокування роботи комісії, а також написали скаргу до ЦВК на бездіяльність голови з пропозицією, щоб перше засідання окружної комісії провів відповідальний представник центрвиборчкому.

Лиш один член ОВК заперечив проти скарги. Це була Юлія Логовченко, яка входить до комісії за квотою фракції Партії регіонів. Вона заявила, що напередодні спілкувалась (!) з головою і та обіцяла приїхати до Броварів ввечері близько 20-ої години. Щоправда, ані точного часу, ані порядку денного засідання голова не повідомила ні Логовченко, ні іншим членам комісії. Тому члени комісії, не зважаючи на заперечення Логовченко, скаргу таки дописали та відвезли до ЦВК.

Перешкоди виконкому та присяга членів ОВК

О пів на дев’яту члени окружної комісії знову почали збиратись біля входу до будівлі Центру зайнятості. Спочатку їх знову було лише п’ятеро, але потім поступово стали підходити й інші члени ОВК. Проте вони змушені були стояти у темряві та на вулиці, оскільки охоронець Центру зайнятості відмовився їх впускати всередину та замкнув вхідні двері на ключ. Заперечення членів комісії, що, мовляв, це приміщення визначене ЦВК як місце їх засідань, він проігнорував. То ж майже 40 хвилин люди з відповідальною місією на цих виборах мусили стояти надворі. За цей час підійшло ще семеро членів ОВК, то ж загалом їх було вже 12.

І тут охоронець раптом відкрив двері та покликав Юлію Логовченко. На запитання присутніх, чому саме її, він відповів, що таку вказівку йому дало «начальство» і буквально через кілька хвилин назвав прізвище людини, яка по суті є відповідальною за перешкоджання роботи ОВК. Як зізнався на камеру охоронець, вказівку спочатку не пускати, а потім, після появи Логовченко, таки запустити людей до приміщення йому дав Кузнєцов, який є керуючим справами виконкому.

До приміщення, відведеного для проведення засідань ОВК, людей повели через чорний хід, до якого веде неосвітлена доріжка. Потім довго відкривали замок, та зрештою члени ОВК та громадськість опинились у кімнаті з кількома лавками, одним єдиним столом та поганим освітленням. Такі «умови» їм забезпечили місцеві органи державної влади, на яких закон покладає цей обов’язок. Проте людей мало хвилювали умови роботи, вони хотіли дотриматись закону щодо строків проведення першого засідання ОВК.

Швидко розсівшись, вони розпочали засідання. Головуючою на засіданні була Клавдія Ковбаса, заступник голови комісії. Вона пояснила, що у ЦВК після подання скарги їм роз’яснили, що при наявності кворуму вони можуть провести засідання без участі голови комісії, але розглянути можуть лише одне питання – складання присяги членів ОВК. Обрали секретаря засідання – Гришко Катерину Трохимівну, оскільки людина з посадою секретаря комісії також не з’явився на засідання. Познайомились, зачитали необхідні статті закону та текст присяги, поставили підписи під присягою, розпакували пакунок, який надійшов на адресу комісії, та у якому були посвідчення членів ОВК, урочисто вручили посвідчення і вже збирались закривати засідання та розходитись…

Несподівана поява «першої заміни» у складі ЦВК

Раптом у дверях з’явилась невідома особа, яка рішуче зайшла до кімнати та назвалась новим секретарем комісії та показала відповідну Постанову ЦВК (29:40 хвилина на відео). Після цього Сіданіч Максим Олександрович заявив, що хоче познайомитись з присутніми членами комісії, а також запропонував провести засідання у закритому режимі – без преси та інших сторонніх осіб. «Їм ми після засідання вийдемо і зробимо заяву для подальшого поширення у ЗМІ», – сказав він, чим викликав шквал емоцій у присутніх на засіданні уповноважених осіб від партій, довірених осіб кандидатів, самих кандидатів та представників ЗМІ. Звісно, члени комісії заперечили та сказали, що власне засідання вже майже завершилось, присяги складено, час розходитись. Новоспечений секретар такої реакції не чекав, а тому став вимагати показати йому протокол та письмові присяги членів ОВК. Йому все показали, він сів за стіл та одразу ж став поводитись як головуючий на засіданні, хоча таким не був.

Повний відеозапис першого засідання броварської ОВК

Присутня на засідання кандидатка в нардепи Олеся Куліченко запропонувала членам ОВК вирішити питання з перешкоджанням їх роботі з боку міської адміністрації. На це секретар комісії їй заперечив, мовляв, я розумію бажання кандидатів робити з усього інформаційні приводи, але такого рішення ОВК не прийматиме. І таки дійсно жодних рішень ОВК більше не ухвалила, бо мала лише скласти присяги, після чого чомусь секретар комісії, а не головуюча на засіданні, оголосив про завершення засідання.

Олеся Куліченко та ще кілька уповноважених і довірених осіб учасників виборів склали акт про перешкоджання роботі комісії:

Відтак, можна вважати, що перше – установче – засідання окружної виборчої комісії у 97 одномандатному виборчому окрузі відбулось у визначені законом терміни. При цьому уся ситуація з його проведенням засвідчила кілька тривожних сигналів для громадськості стосовно того, як буде проходити виборча кампанія-2012 у Броварах. Умови роботи комісії не забезпечено, більше того, не виключено, що подібні випадки недопуску членів комісії до зали засідань повторюватимуться і надалі. Крім того, після заміни секретаря, не виключено, що до наступного засідання буде змінено і голову ОВК. Ким буде та як себе поводитиме ця особа, не відомо, однак на фоні досить зухвалої поведінки секретаря комісії та представниці Партії регіонів можна чекати будь-чого, особливо зважаючи на те, що більшість робочих документів комісії підписують лише секретар та голова. «Маєш право знати» продовжуватиме стежити за роботою окружної комісії та тримати своїх читачів у курсі подальших подій.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  11 років тому

  Цікаво, хто ж буде головою врешті-решт? Невже пан Грицай знову з’явиться на політичній арені?

 • avatar
  Pavlo Rizanenko
  11 років тому

  До складу ОВК вже потрапило декілька людей які були членами Броварської ТВК на сумнозівсних місцевих виборах 2010 року. На жаль та комісія зарекомендувала себе з найгіршої сторони. Нещодавно зробив копію архіву ТВК за 2010 рік. Обіцяю викласти. Там дуже багато матеріалів які заслуговують не тільки на увагу громадськості, а також на увагу правоохоронних органів. Подяки та грамоти від нашої міськрайонної прокуратури не очікую :-)

 • avatar
  Alina Dyachenko
  11 років тому

  Цей Максим Сіданіч, виявляється, для того, щоб стати секретарем у нашій ОВК, мусив відмовитись від статусу довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 95 Мусієнка Д.В – http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/getd?id=30382&ptext=t

  Крім того, також про нього відоме наступне: 

  СІДАНІЧ МАКСИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
  • Голова Асоціації студентів-політологів України
  • Дата народження: 09.08.1985 р., м. Київ
  • Адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 60, к. 326; тел.: (044) 239-31-94
  • e-mail: [email protected]
  Максим Сіданіч живе і працює згідно із своїм кредо — «Кожен день — результат!» У молодіжний рух пана Сіданіча привело бажання змінити світ на краще та прагнення захистити право на власну професію. У 2003 році Максима обрали головою Ради студентів-аспірантів факультету. Рік потому він створив ініціативну групу студентів-політологів, а у 2005 році — ВМГО «Асоціація студентів-політологів України», яку і очолив. «Молодіжний рух — це суцільна проблема, — наголошує Максим. — У молодіжній політиці не вистачає дієвих механізмів реалізації творчих ініціатив молоді». Подолати ці проблеми, на думку лідера, можна шляхом розбудови інститутів громадського суспільства. «Бути лідером — це вміти поєднувати ідеї в певну систему, що дає ефективний результат», — переконаний Максим. Він бажає всім колегам присвячувати свою амбіційність не собі, а організації. 
  Пан Сіданіч володіє українською, російською, англійською та перською мовами, а своїм найбільшим захопленням вважає музику.
  Джерело:  http://www.whoiswho.org.ua/?pageId=246

 • avatar
  Alina Dyachenko
  11 років тому

  Цікава стаття про ці самі події на сайті “ОПОРИ” – http://oporaua.org/news/2218-kyjivshchyna-zasidannja-ovk-projshlo-zavdjaky-vtruchannju-miliciji