• Сьогодні: Понеділок, 30 Січня, 2023

Броварська влада задіяла новий інструмент тиску на незалежні медіа – через хостинги

Серпень15/ 2012
avatar
Євген Золотарьов

Громадський активіст, політолог

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

З наближенням виборів застосування адмінресурсу стає жорсткішим і відтепер тиск чиниться не лише на незалежні медіа, а й на компанії, які надають хостингові послуги. Несподіване рішення компанії «Хостинг Україна» розірвати співпрацю з сайтом «Маєш право знати» через його опозиційну спрямованість, швидше за все, мотивується не бізнес-інтересами, а політичною вказівкою «з гори», відомою в суспільстві ще з часів кучмізму як «телефонне право».«Інакше як це пояснити: є попередня тривала співпраця компанії «Хостинг Україна» з сайтом «Маєш право знати», коли у жодної зі сторін не було претензій, однак така претензія несподівано виникла за два місяці до виборів?

Факт відмови хостингової компанії надавати послуги незалежному інтернет-виданню повинен привернути увагу громадськості, зокрема моніторингових організацій, що займаються правопорушеннями під час виборчої кампанії, а також міжнародних спостерігачів.

Тут є ще один цікавий сюжет – зі спробою влади тиснути на медіа, але перебувати ніби осторонь. Після проколу влади з тиском на газету «Левый берег» і телеканал «ТВі», адже громадськість і навіть представники ЄС посилалися на існування мораторію Державної податкової служби та Постанови Верховної Ради щодо невтручання в роботу ЗМІ напередодні виборів, вони шукають інші шляхи тиску. І проти інтернет-видань влада такий інструмент тиску знайшла – через хостинги. Це типове застосування адмінресурсу проти незалежних медіа. І громадськість повинна взяти під контроль подібні випадки.