• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Броварські депутати хочуть заборонити журналістам пересуватись по залі під час сесій

Серпень19/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Регламентна комісіяНа чергову сесію Броварської міської ради, що відбудеться 22 серпня,  виноситься проект рішення про внесення змін до Регламенту міськради. У цьому документі міститься норма, яка забороняє усім присутнім, в тому числі і журналістам, пересуватись по залі засідань під час сесій та зобов’язує представників ЗМІ займати виключно спеціально відведені для них місця.

Сьогодні цей проект рішення розглядався на засіданні постійної депутатської комісії з питань Регламенту, депутатської етики, діяльності ЗМІ та контролю за виконанням рішень міської ради. Лише один член комісії – депутатка від партії «Свобода» Ганна Брусенська – проголосувала за пропозицію депутата Романа Сімутін допрацювати цю норму та передбачити для журналістів можливість пересуватись залою для виконання своїх професійних обов’язків. Решта членів комісії – «регіоналка» Людмила Жеребцова та «фронтзмінівець» Борис Кузьменко – всиловились за те, щоб залишити текст без змін, мовляв, ніхто не повинен заважати депутатам працювати. Також голова комісії, пані Жеребцова, висловила побажання заборонити ще й фотозйомку зі спалахом, проте на голосування дана пропозиція виставлена не була.

Крім цього, проект змін до Регламенту Броварської міськради містить низку інших новацій. Зокрема запроваджується процедура реєстрації не лише депутатів міськради, а й інших присутніх (ЗМІ, запрошених осіб та інших), яка розпочинатиметься за 45 хвилин до початку пленарного засідання.

Також у регламенті нарешті планують передбачити спосіб, як на пленарне засідання зможе потрапляти будь-який громадянин, що матиме бажання бути присутнім на сесії – без чиїхось запрошень чи дозволів. Для цього людині потрібно буде подати до секретаря ради письмове повідомлення за 3 дні до засідання.

Детальніше зі змінами, які депутати планують внести у свій регламент, можна ознайомитись безпосередньо у проекті рішення за цим посиланням.

 • avatar
  lawyer
  9 років тому

  ну, а яку мету переслідують автори цих змін, як ви вважаєте?!
  взагалі-то можна і цим нововведенням маніпулявати, наприклад створювати хаос перед початком засідання, зумисно ставити перед камерою якийсь заслін і починати засідання, а журналіст виходить вже не може пересуватись – не має права! Ну і врешті-решт видаляти незгодних журналістів за порушення регламенту. Классно я придумав! ))))

  • avatar
   Andriy Kachor
   9 років тому

   У мене таке враження, що єдина їхня мета – провокувати безлад під час сесій та виставляти самих себе посміховиськом. Вони прекрасно знають, що нам їхній регламент в тій частині, де він суперечить чинному законодавству – до одного, вибачте, місця. Тому що Закони України мають вищу юридичну силу, ніж регламент і протизаконні рішення ми як не виконували, так і не будемо виконувати, і пересуватимемось за необхідності по сесійній залі, якщо це буде потрібно для виконання своїх журналістських обовязків, не зважаючи на будь-які регламенти.

   • avatar
    lawyer
    9 років тому

    у мене давно є запитання, а чи не стомилися представники ПР боротися проти опозиції в Броварах?! Інфаркт у Сапожка-Федоренка не назріває! Бо вони так завзято вигадують усілякі винаходи, як би ото створити вам перепони, а потім провокувати конфлікти, що пора вже злягти в могилу з такою боротьбою, тим більше ні про яке праве діло з їхнього боку мови не йде ))) Ніхто з них на заслужений відпочинок не збирається, спочивати