• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Броварські «тітушки з району»: хто, звідки і за скільки?

Січень31/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

oWtifTSjp64Кульмінацією акції опозиції 27 січня стало «вигнання тітушок» з приміщення районної держадміністрації. Нагадаємо, тоді протестувальники виявили на четвертому поверсі найнятих владою молодиків, котрі мали чи-то стримувати обурений народ в разі спроби штурму адміністративної будівлі, чи-то вчинити погром кабінетів на першому поверсі, щоб потім звинуватити протестувальників. На додачу до всього, «тітушки» перебували в сесійній залі броварської РДА у компанії з кількома десятками правоохоронців, які у повному обмундируванні, зі щитами та кийками, очікували на справжній штурм.

Справедливості заради варто зазначити, що найняті найімовірніше адміністрацією Іваненка молодики виявились не зовсім класичними «тітушками»,  якими їх звикли уявляти українці. Спортсменів з бойовими навичками серед них виявилось лише декілька, переважна ж частина з них це – «пропиті» сільські мужики, які, скоріш за все, погодились виконувати роль найманців за пляшку-другу оковитої. Зокрема, деяким активістам вдалось упізнати серед «алкотітушок» неблагонадійних мешканців Требухова та Красилівки. Кажуть, що сьогодні ці чоловіки піддаються вдома жорсткій обструкції з боку односельців.

Найбільше ж громадян обурило використання в якості найманців дітей: журналістам «Маєш право знати» вдалося помітити та зафіксувати принаймні двох неповнолітніх, одному з вигляду не більше 14 років. Діти намагались заховати обличчя від фотографів за газетами, проте виходило це в них не завжди, через що броварчани мали змогу “любуватися” символічними світлинами, на кшталт цієї:

9Irv5qgtrw0

Також в активістів, котрим вдалось того дня потрапити до приміщення актової зали РДА, виникли підозри щодо тверезості деяких найманців, адже як мінімум один з них мав явні ознаки алкогольного або ж наркотичного сп’яніння: ледь тримаючись на ногах, дебелий молодик курив прямо в приміщеннів та не реагував на зауваження навіть начальника броварської міліції Сергія Семікопа, коли той просив чоловіка перестати палити:

В іншого «тітушка» в очних яблуках були великі крововиливи, що також могло свідчить про прийом наркотичних препаратів, зокрема амфетамінів. Використання дітей, неадекватна поведінка, та й зрештою, сам факт перебування підозрілих осіб в приміщенні РДА під час протестної акції зробила з них головного подразника для обурених броварчан, тож люди вимагали видати «тітушок» народу.

Перемовини з міліцією щодо виведення найманців з будівлі РДА тривали недовго: вочевидь, правоохоронці самі були не в захваті від перебування подібного контингенту під їхнім прикриттям. Ключовою стала фраза заступника начальника броварської міліції Алешка: «Ну, давайте их выведем к народу. Не будут же их там бить?». Слід зазначити, що правоохоронці отримали гарантії безпеки для «тітушок» з боку організаторів протесту: зокрема, депутат Сімутін пообіцяв, що ні протестувальники, ні група футбольних ультрас, котрі були особливо активними під час акції, не завдадуть шкоди «тітушкам» під стінами РДА. Після цього найманці мусили пройти крізь коридор ганьби, а відтак журналісти отримали змогу зафіксувати обличчя майже всіх “тітушок”.

Вже ввечері того ж дня підбірка фотографій новоспечених броварських “тітушок” була опублікована в соціальних мережах. Найбільш активних найманців вдалося ідентифікувати буквально протягом кількох годин: публікації із ображеннями «тітушок» на ранок 28 січня сумарно мали майже 300 перепостів та понад 400 лайків Вконтакте, в той час як автор цих рядків протягом короткого періоду отримав більше ста повідомлень від користувачів соцмереж з інформацією про найманців, чиї фото були опубліковані.

Тож, знайомимось:

Руслан Мишко

b2Er3oMp9yg

У приміщенні райдержадміністрації поводився як головний «тітушководом», фіксував усіх найманців на окремому бланку, записуючи імена та прізвища. Саме він першим «кидався в бій», коли до тітушок в актову залу прийшли громадські активісти на «щиру розмову». Мишко, як і всі присутні «тітушки», представитись відмовлявся, проте на відміну від інших, в мовчанку не грав, натомість активно опонував протестувальникам, пояснював, що опинився в приміщенні РДА з ідейних переконань, а присутні тут хлопці – не «тітушки», а також «активні броварчани із власною політичною позицію».

Почувши таке, активісти намагались з’ясувати бодай в когось з них суть їхньої «позиції», проте найманці лише відвертались до стіни, ховали обличчя і ні про яку «позицію», окрім як страусину, говорити не хотіли.

Також вдалося з’ясувати, що Руслан Мишко – тренер з тайського боксу, готує з молодих броварчан професійних бійців.

jxtXkzG_nVQ

В той же час  виявилось, що серед своїх колег по  спортивному цеху Мишко не має ні авторитету, ні елементарної поваги: більшість тренерів або дотичних до світу боксу в Броварах називають пана Руслана не інакше, як «клоун». Окрім того, надійшла інформація, що Руслан Мишко на додачу працює вчителем в Красилівській середній школі.

Євген Мельниченко

nbN8Qz2MlLg

Один з вірогідних вихованців Мишка по тайському боксу, Євген під час подій 27 січня переважно відмовчувався. Обличчя Мельниченка вдалося зафіксувати вже лише на виході з броварської РДА через коридор ганьби. Утім багато фотографій Євгена є в групі «Тайський бокс (муай-тай) Бровари» в мережі Вконтакте.

Дмитро Попов

rB7deJb_pSg

Зареєстрований в соцмережі Вконтакте як «Дмитрий Жених», цей «тітушко» також не вирізнявся серед інших найманців особливою говіркістю чи зухвалістю. Попов переважно просто чекав наказу, попиваючи водичку. Утім, після публікації своєї фотографії, обмежив доступ до власної сторінки у ВК. Проте журналісти встигли потрапити на його профайл раніше, а відтак дізналися, що нещодавнє «тітушкування» Попова в броварський РДА – не перший випадок в його «кар’єрі» найманця. Так, на сторінці Попова були опубліковані фото з Антимайдану в Маріїнському парку, в якому Дмитро брав участь.

popov

Окремі ж користувачі соціальних мереж запевняють, що Попов давно співпрацює з Партією регіонів, збираючи найманців на провладні мітинги – як у Києві, так і в Броварах. Наразі відомо, що Попов закінчив броварську СЗОШ №6, проживає на вулиці Кірова.

Євген Чудецький

i0juk6O5JWY

Своїм зовнішнім виглядом не зовсім схожий на «тітушку звичайного», а швидше на персонажа, яких молодь називає “хіпстери”. Як і більшість своїх колег, з активістами та журналістами спілкуватись відмовлявся, постійно намагався бути ближчим до свого «хазяїна» Юрія Лісовського – одного з організаторів «тітушок». Женя ще зовсім молодий, 1992 року народження, у себе на сторінці Чудецький зазначає, що закінчив СЗОШ №7, проживає за адресою вул. Кирпоноса. Більше інформації про Євгена наразі немає.

Сергій Підгорецький

9Irv5qgtrw0

Фото Сергія викликало найбільше обурення броварчан, щойно воно явилось в Мережі. Підгорецький виявився чи не наймолодшим «тітушком», присутнім того дня в актовій залі Броварської РДА. Як зясувалось, Сергій – мешканець села Требухів, за повідомленням читачів – начебто вже закінчив місцеву середню школу. Відразу після появи свого фото, Підгорецький видалив власну сторінку в мережі Вконтакте.

Юрій Лісовський

oWtifTSjp64

Вже знайомий читачам «Маєш право знати» як «тітушковод» – з початку буремних подій в Києві, Лісовський збирав броварчан на проплачені мітинги в підтримку режиму Януковича. Юрій також вважає себе ідейним «регіоналом», однак не проти заробити за «відстоювання власної політичної позиції». Під час подій в Броварській РДА Лісовський поводив себе найбільш нахабно, а через коридор ганьби проходив з особливою зухвалістю, інколи навіть підтанцьовуючи.

Проте вже за кілька хвилин хлопець був оточений футбольним фанатами, які «дохідливо пояснили» «тітушководу» особливості його моральних якостей.

Під вечір того дня Лісовський став справжньою «зіркою Ютюбу», відео з його обструкцією набрало понад ти тисячі переглядів, а повне відео виходу “тітушок” крізь “коридор ганьби” з Лісовським на чолі опублікувала «Українська Правда», де його переглянуло вже понад 30 тисяч користувачів. Пізніше Лісовський записав 7-хвилинне відеозвернення, в якому ще раз наголошує, що готовий  і надалі підтримувати діючий режим з ідейних переконань. Окрім того, Юрій активно спростовує звинувачення в начебто його нетрадиційній сексуальній орієнтації.

За повідомленням наших читачів, Лісовський проживає на бульварі Незалежності.

Олександр Даценко

rgCythcIDeM

Олександр за неповних три дні встиг стати справжнім «улюбленцем» публіки. Ще в приміщенні РДА Даценко поводив себе досить зухвало при спілкуванні з журналістами, однак пройшовши крізь «коридор ганьби» намагався пояснити людям, що він, взагалі-то, за народ, але проти «екстремістських дій». Проте протягом наступних днів дня психіка Олександра почала стрімко «ламатись». На своїй сторінці Вконтакте Даценко вже по обіді 27 січня заявив, що він – за народ і країну, потім – що країна його не хвилює, і він – тільки за себе і за власну родину. А під вечір політичні вподобання Сашка зазнали кардинальних змін: він змінив власну аватарку на червоно-чорний прапор, підписався на сторінки «Правого сектору» та «Маєш право знати» і опублікував пост-каяття, де назвав помилковим власне рішення брати участь в провокаціях 27 січня в стінах РДА.

Наступного дня Даценко особисто прийшов на чергову акцію протесту броварчан під стіни міськвиконкому, і, попросивши слова, зі сцени розповів, що його ввів в оману та використав у своїх цілях Юрій Лісовський. «Юра мені подзвонив увечері, сказав, що треба завтра просто посидіти (в приміщенні РДА – авт.). Але я потім виглянув у вікно, побачив, що відбувається (мається на увазі акція протесту – авт..) і був у шоці! Я з вами, народ!» – емоційно заявив Олександр.

Після цієї промови протестувальники, які ще хвилину тому хотіли побити «тітушку», почали тиснути Даценку руку, вітаючи розкаяння молодого хлопця. Водночас є інформація, що Даценко вирішив вибачитись перед народом та стати на бік людей після «серйозної розмови» з представниками броварських футбольних «ультрас».

Наразі не ідентифікованими лишаються кілька «тітушок», що брали участь в подіях 27 січня в приміщенні райдержадміністрації. Просимо наших читачів, якщо хтось має будь-яку інформацію, повідомляти її нам.

НЕІДЕНТИФІКОВАНІ “ТІТУШКИ”

Q1A0z3GNN3A

За отриманою інформацією, даний чоловік має прізвище чи то “Дворжецкий” чи то “Дворецький. Проживає на вулиці Челюскіна, колись нібито був директором агенції з продажу нерухомості. Точна інформація наразі відсутня.

LjVD51gO5XM

Дехто з користувачів соцмереж повідомляє, що дану особу може бути звати Володимир Радченко. Чекаємо уточнення інформації.

ВИПАДКОВІ “ТІТУШКИ”

s5zJZ8pTJ6Q

Цей чоловік після публікації його фото у соціальних мережах та після відео “коридору ганьби” звернувся до “Маєш право знати” та розповів, що став учасником подій 27 січня випадково. “Я не знав, навіщо мене запрошують. Просто знайомий, який мені багато допомагав, попросив прийти посидіти. Нічого трощити чи бити когось мене ніхто не просив. Лише міліціонер якийсь казав, що якщо я побачу когось підозрілого, запам’ятати обличчя та характерні прикмети. Ніхто не попереджав мене, що у цей день буде акція протесту. Я взагалі не знав, що відбуватиметься.  А тут прийшли всі ці журналісти, депутати, активісти, почали нас знімати, а потім ще цей “живий коридор”… Якби я знав, що таке буде, я б не пішов”.

Наразі відомо, що вартість “роботи” броварських “тітушок” коливається в межах 200-250 гривень: найманці називають різні цифри. Утім, не виключено, що “гонорар” могло бути підвищено, якби “тітушки” реалізували провокацію влади і вчинили зрежисований погром першого поверху будівлі міськвиконкому – за інформацією “Маєш право знати”, такий сценарій готувався броварською владою.

У той же час поширення інформації про броварських «тітушок» спонукало окремих активістів на організацію такого собі «тітушко-сафарі» – за прикладом київського автомайдану. У мережі Вконтакте створено групу «Сафарі на тітушок Бровари», де збирається інформація про місцевих найманців режиму Януковича. Що саме активісти планують робити з «тітушками» після знаходження потрібної інформації про конкретних осіб – поки не повідомляється.

 • avatar
  Павел Апаев
  9 років тому

  Дорогие оппоненты, я не согласен с целями, идеями и методами пытающихся прийти незаконно к власти всевозможных желающих., я не стою за “деньги” , идею, я не поддерживаю нынешнее правительство, однако я против гражданских неразберих активно пропагандируемых вами? Любые деньги предложенные мне будут восприняты как провокация. Я – ТИТУШКО? И мне абсолютно наплевать как вы меня назовёте, Вашими же словами: я не за действующую власть, я не за евроинтеграцию, я против произвола меньшиства. Не стоит отождествлять демократию и вседозволенность.

  • avatar
   Серега
   9 років тому

   Ты хоть сам понял что написал?

   • avatar
    Павел Апаев
    9 років тому

    Есть такой орган – мозг. Я понимаю,, что не возможно, но попробуй включить, Ну это если он есть :)

  • avatar
   ah ye
   9 років тому

   молодец, помогаешь януку достичь его цели и нацепить на майдан клеймо незаконно идущих к власти фашистов.

   • avatar
    Павел Апаев
    9 років тому

    За “молодца” – спасибо. Ну если бы я помогал фашистам незаконно прийти к власти я бы ,наверное, чувствовал себя мудаком. :)

    • avatar
     Серега
     9 років тому

     Чувствовал бы, если б ним не являлся…

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Так я же не поддерживаю фашистов, вот именно по этому и не чувствую, и не являюсь, в отличие от других. :)

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Давай разберемся кто фашисты. Люди которые живут в стране, являются её гражданами, хотят лучшей жизни, справедливых судов, лучшего образования, хотят быть свободными, борются за свои права и соблюдение конституции? Либо мудаки типа тебя, которые нацепив георгиевскую ленту, по своей природе ненавидя граждан(украинцев) и государство(Украина) где сам и проживает, поддерживает диктатуру, не соблюдение прав человека, насилие со стороны правоохоронных органов, и мечтает стать русским прихвостнем, путинским рабом, не смотря даже на то что русские живут хуже украинцев, зато быть русским типа “господствующей расой”! Так кто фашист!!??? Павел – раб, твое рабское мнение пустое и мне не интересно!!!

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Для меня что фашисты, что нацисты одно быдло. Мудаки и быдло для меня псевдо “титульная” нация, ставшая Украиной в середине прошлого века, которая прыгала с австровенгерского хера на Речь посполитовский, а потом вдруг стала девственно свидомой носительницей “украинськости”. :) вечно изобретающая никому не нужный свой “велосипед”, и носящаяся со своей неподтверждённой “ниепичностью” и прихвостнями фашистскими вместо героев,а не занимаются созидательным трудом и поиском конструктивного диалога с соседями(всрусь, але не скорюсь). Украинцев я люблю, однако и не только украинцев, я людей люблю, а не долбодядлов независимо от национальности. Сергей, и не холопам продажным мне места обозначать, раб я или не раб, ты сначала сам своё ярмо и шоры скинь, а потом уже хлебало раскрывай. Твоё убогое вытьё “раб, прихвостень” предсказуемо, ведь ни одного факта из твоего тявканья я не вынес, взагали по загалям, это мне напомнило ” всяк другого мнит уродом, несмотря, что сам урод”.

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Взагали по загалям это твое мнение! Украина суверенное государство с четкими границами, зачем навязывать свою политику, и русское мнение! И что значит ставшая Украиной в середине прошлого века? Ты больной? Вот такие как ты мнимо считают что они лучше остальных по национальности так что ты нацыст и фашист! Ни одного факта из моих комментариев ты не вынес только потому что ты БЫДЛО и понимаешь только язык силы ты привык ходит под режимом,тебе нравиться ежевая рукавица! Вот поэтому тебя устраивает режим Яныка !!!!! Отсюда вывод ты РАБ я свободный человек!

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      “Украина суверенное государство с четкими границами, зачем навязывать свою политику, и русское мнение!” Это ты о Нуланд и иже с ними всё евросоюзное? :) “И что значит ставшая Украиной в середине прошлого века?” Учи историю Украины Хочеш “гугли” , хочешь “яндекс” :). “Ты больной?” это вам с Ляшком и Портниковым в “доктора” играть, я здоров, слава Богу. “Вот такие как ты мнимо считают что они лучше остальных по национальности так что ты нацыст и фашист!” Где я такое указал, я же сказал, что ценю людей независимо от национальности, исключительно ценю по полезности предложений для народа.:) “Ни одного факта из моих комментариев ты не вынес только потому что” так фактов то и не было? “что ты БЫДЛО”??? Крыть нечем окромя поноса и оскорблений? Ну так крепящие пей, должно помочь :) ” понимаешь только язык силы ты привык ходит под нагайкой “режимом”,тебе нравиться ежевая рукавица!” К сожалению многому быдлу, отождествляемому демократию и вседозволенность, окромя “ежовых рукавиц” другое не подходит. “Отсюда вывод ты РАБ, Я свободный человек!” Ты для начала начальную математику освой, а потом уже и за “логарифмы” берись. :)

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      паша ну чё за бред? Где логика? Историю почитай сам, я её знаю в отличие от тебя! Как я уже сказал ты быдло, там с тобой не по пути, нормально языка ты не понимаешь по сему просто иду на..х.у.й.

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Да и слава Богу, что нам с тобой не по пути :) Я давно не реагирую на кибердрочероров-задротов пытающихся меня на “йух” послать не с помощью фактов, а исключительно своей “свидомой украинскистью” которую нормальный человек не может поставить никуда. Надеюсь ты понял, что мнения зашоренных задротов меня вообще никоим образом не “колышат”. :)

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Не с помощью фактов))) Поц, сделай скрин, почитай внимательно…

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Дорогой Поц, научись на будущее подписываться в конце предложения, Хотя мой совет, для начала узнай смысл слова сам, а не верь тому, что сказала тебе партия. А скрины не нужны, всё здесь.

     • avatar
      Guest
      9 років тому

      Твоя рабская логика!

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Не сильно дорогое, однако существо, подпишись, заметь, я не скрываюсь, и скрываться не собираюсь.

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      А по существу сказать нечего!

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Твоя рабская логика

   • avatar
    Guest
    9 років тому

    У меня более многогранный мир, в нём намного больше чем 2 измерения. А за “молодца” – спасибо.

 • avatar
  Oleg Tertyshnik
  9 років тому

  Він не знав на що його запрошують. А курить в приміщенні райради, так це легко. Не реагувати навіть на начальника міліції – теж легко. На першому вашому відео – це ж він. Доречі, Семікоп пообіцяв скласти не нього адмінпротокол… Там і прізвище буде і ім’я…

 • avatar
  Павел Апаев
  9 років тому

  дорогое журнорыло,Буду краток. :) я против беспорядков и шествий во славу честнопобеждённым фашистским прихвостням

  • avatar
   Серега
   9 років тому

   Ты убогое существо! Фашисты стоят на одной ступне вместе с беркутом и партией рЫгионов, и то у фашистов была идея, они хотели лучшего своему народу и не стреляли в красный крест и отличие от беславных ублюдков в форме метов! Так что дорогое рЫгорыло, Есть такой орган – мозг, в твоем случае выключай его подчеркни надпись РАБ на лбу, опусти голову и иди защищай золотой унитаз!!!!

   • avatar
    Павел Апаев
    9 років тому

    Дорогой майДаун, я разберусь, что мне делать со своим мозгом сам, а тем более без советов безмозглых. :)

    • avatar
     Серега
     9 років тому

     БравО!!!! Раб – ты неимешешь права, включать мозг!!!!

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      За “браво” спасибо конечно. Я сочувствую твоей клавиатуре когда ты знаки восклицания пробивал :)., надеюсь монитор от слюней уцелел? :)

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      На картинке путинские рабы! Которые фантазируя живут в процветающей рАссие, и бояться даже думать о свободе))! Павел ты раб, мне жаль тебя…

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Отсыпь… :)

 • avatar
  Дмитро Карпій
  9 років тому

  Даценко махав міліцейським посвідченням, між іншим.

 • avatar
  Серега
  9 років тому

  Типичный дебил Титушко! осторожно не нормативная лексика, и призыв к растрелу людей, “Антифашист” ЮРА ЛИСОВСКИЙ!!! http://www.youtube.com/watch?v=zb5qqEtaIwQ