• Сьогодні: Субота, 4 Лютого, 2023

Броварським дітям подарували ляльки, зроблені Надією Савченко у російській тюрмі, – ВІДЕО

Березень22/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У російській в’язниці Надія Савченко зробила з паперу, фарб та пластиліну – цілий театр. Чіполіно – український патріот, проти сеньйора Помідора – сепаратиста Донбасу. Казку Джанні Родарі вона наблизила до українських реалій. Разом із ляльками Надя передала на Батьківщину листа, де пише, що хотіла б побачити своїх героїв у дитячих руках.

Мати Надії Савченко готує театр до транспортування. Паперових ляльок складає у їхній будиночок. Агресора до сепаратистів, революціонера – до патріотів. Ляльковий театр Чіполіно та інструкція до нього. У листі Надія Савченко пише, як їй би хотілося, щоб за допомогою паперових персонажів свою постановку зробили українські діти.

ТСН взявся допомогти. Несемо театр до дитячого центру – у місті Бровари. Навколо ляльок, зроблених руками Савченко, збирається три десятки броварських школярів. Обирають собі ролі та вивчають характери персонажів, якими їх побачила Надія. Школярі замислюються про ідеолога і декоратора вистави. “Надія Савченко – це наша льотчиця, яку тримають росіяни у тюрмі. Її хочуть ув’язнити, але вона не лякається. Значить, смілива людина”, – каже один з маленьких акторів.

“Вона вважає себе Чіполіно, адже вони і справді дуже схожі. У них спільні риси характеру. Обоє хоробрі, добрі, патріоти. І вона в Чіполіно побачила себе. І вирішила його трішки переробити, щоб показати людям, що все повинно закінчуватися добре”, – розмірковує школяр.

Про “хепіенд”, яким його бачать у броварській театральній студії, розповідає виконавець ролі Цибуліно Антон. “Щоб вона скоріше поверталася до України, щоб приїжджала до нас у Бровари, і ми їй показали виставу”, – каже Антон. А всі разом бажають Наді швидшого повернення додому.

Джерело – ТСН