• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Будь готовий до захисту: броварчан запрошують на безкоштовні курси з «вогневої»

Березень13/ 2015
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

DSC_2755Незважаючи на те, що війна в Україні триває вже понад рік, далеко не всі наші співгромадяни – і навіть не всі чоловіки – встигли за цей час навчитись елементарно користуватися зброєю.

Хтось переконаний, що війна до Броварів не докотиться і в цьому просто немає потреби, хтось упевнений, що його місце – де завгодно, лише не на фронті, комусь просто не подобається вчитись убивати.  Однак уявімо, що на вулицях нашого міста все ж розпочалися бойові дії. І комусь невимовно пощастило, що під рукою опинився автомат! Добре, якщо вмієш ним користуватись і не роздумуєш на тему «що робити?» при контакті з ворогом. Однак що станеться, якщо зброя поруч, але як з нею швидко та ефективно вправитись – досвіду та навичок немає? Тож аби не було «мучительно больно за бесцельно прожитые годы» у критичний момент, для броварчан, котрі не мають базової військової підготовки, організовані спеціальні навчальні курси «про війну».

DSC_2709

Ініціатива запропонувати броварчанам повчитися користуватися стрілецькою зброєю, вправлятися з військовою амуніцією та спорядженням, отримати базові навички з тактичної медицини в бойових умовах виступив командир 5 загону тероборони Броварів Віктор Антоненко. Ще на початку лютого комбат звернувся до броварських активістів ГО «Самопоміч» з пропозицією зібрати першу групу слухачів на курси, аби ті перевірили на собі, як піде навчання, і в подальшому набрати інші групи.

DSC_2752

DSC_2828

На перших заняттях командири батальйону «Бровари» не стали довго розкачуватись і відразу перейшли до справи. Перед десятком перших слухачів прямо на столі розклали навчальну зброю: автомати Калашникова (АК-74), патрони, магазини, гільзи, наступальні та оборонні гранати – Ф1 та РГД-5. Усім цим «щастям» присутніх на курсах неофітів вже незабаром обіцяли навчитись користуватись.

DSC_2755

Але перш за все Антоненко вирішив розповісти про основні елементи форми та спорядження бійця. Віктор Олександрович сам був одягнутий в однострій, а тому демонстрував все прямо на собі: розвантажувальний жилет, портативну систему з питною водою, кобури, наколінники, балаклави, тактичні рукавиці. Усе наявне кожен зі слухачів курсів мав змогу взяти руки, детально роздивитися, одягнути на себе та відчути, наскільки зручно пересуватися в обмундируванні. Іншими словами, навчання проходило в максимально практичному форматі, наскільки це взагалі дозволяли умови аудиторії, адже звісно, що в польових умовах все було би більш наближено до реальності.

DSC_2769

DSC_2766

За тим справа дійшла до зброї. Інший інструктор перед очима слухачів розібрав та зібрав АК-74, продемонстрував усі його складові частини та пояснив їхнє призначення. Те ж саме – з гранатами та магазинами до автоматів. Окремо зупинилися на кулях: які вони бувають, які та в яких ситуаціях краще застосовувати, чим вони відрізняються одна від одної, а також інструктор розвіяв деякі поширені міфи, зокрема про кулі зі «зміщеним центром тяжіння». Також звернули увагу на деякі легенди і небезпеки щодо використання гранат, особливо що стосується їхнього використання в приміщенні.

DSC_2778

DSC_2823

Наприкінці кожен охочий мав можливість спробувати потримати зброю в руках, відчути її вагу та спробувати уявити, наскільки складно пересуватись зі зброєю та боєзапасом в умовах марш-кидку, скажімо, на 20-30 кілометрів. Адже саме такий «захід» вже наступного тижня запланували собі бійці батальйону «Бровари», а потім – ще далі, аж до Житомира – пішим маршем.

DSC_2833

DSC_2771

DSC_2724

На наступну зустріч проанонсували навчання базовим навичкам тактичної медицини у бойових умовах та продовження знайомства зі штатною зброєю українського бійця. Принагідно Віктор Антоненко звернувся до всіх: якщо серед друзів-знайомих є бажаючі долучитись до навчання на курсах з вогневої та медичної підготовки – ласкаво просимо записуватись. Бажаючі можуть заявити про такий свій намір та залишити власні контакти за тел. 067 408 77 68 (Віктор Антоненко, комбат батальйону «Бровари» ).

Фото Микола Кожемяко

 • avatar
  Oleg Tertyshnik
  7 років тому

  Клоуни. Чого це Антоненко ще бронежилет на себе не надів ? І гранатомет наперевіс не повісив…

  • avatar
   Олена
   7 років тому

   а що не так?, як він, Антоненко, мав виглядати, щоб провести курси? Після вашого комента закралися сумніви відвідати курси…або ви були там і вам не сподобалось, або клоун ви…

   • avatar
    Oleg Tertyshnik
    7 років тому

    Як він мав виглядати? Та мені всерівно, як саме він мав виглядати. Ви знаєте взагалі хто він такий?!!! А на рахунок того, як мав би виглядати викладач із бойової підготовкм, то можу сказати слідуюче – “заняття” проводились вочевидь у приміщенні, там же не холодно, а тепло – подивіться на присутніх, їм жарко. Мало того – кулі не літають. Навіщо “перти” на себе всю амуніцію? Поглянь, він навіть наколінники натягнув! Не на яку думку не наводить?

    • avatar
     Andriy Kachor
     7 років тому

     Наскільки я зрозумів, спорядження було вдягнуто, аби продемонструвати слухачів курсів, для чого той чи інший елемент використовується, як він виглядає і т.п. Ну і відповідно під час навчання Антоненко прямо на собі і демонстрував: і розвантажувальний жилет (що і куди там можна класти), і питну систему, і наколінники – їхні типи та призначення, переваги дних та недоліки інших. Принаймні, на показуху це не схоже було, все виглядало природньо і по суті.

     • avatar
      Oleg Tertyshnik
      7 років тому

      Я і кажу – на заняття із бойової підготовки мало схоже. А на піар певної особи, так 100%. Амуніція на манекені-Антоненку. :)Смішно. Чого народу так мало ? Включаючи тебе -чоловік 7-8 ?
      Тому свою особисту думку, після прочитання цього матеіалу я висловив. Маю право. Ще думка така – “цирк поїхав, а клоуни залишились”.
      Як ти кажеш : “Антоненко командир загону!” Ну-ну. У мене Олег Шевчук був командир . Так він зараз в Пісках . І його під час революції було помітно. А Антоненко, разом із Грєдуновим де були? Може на барикаді чи на майдані?! Тобі розповісти де вони були? Чи сам в курсі? Тому матеріал замовний. Вибачай. Але правда перш за все…

     • avatar
      Max Kuntsevych
      7 років тому

      И мне расскажи кто где был, пожалуйста.
      И еще расскажи, что Ты сделал на манер Антоненко или своего командира Олега Шевчука.

     • avatar
      Oleg Tertyshnik
      7 років тому

      Все розказувати чи частинами? :)
      2Andriy Kachor Все ж є користь від мого коментаря – дві людини навмисне зареєструвались і відписались тут. :)

     • avatar
      Max Kuntsevych
      7 років тому

      МИРДВЕРЬМЯЧ!

     • avatar
      Andriy Kachor
      7 років тому

      Замовний матеріал? Ким?

     • avatar
      Oleg Tertyshnik
      7 років тому

      Добре, дійсно, що замовний не буду казати – я ж, як-то кажуть, “свічку не тримав”. Можливо не вірно висловився . Потрібно було написати піарний. Так правильніше.
      Чи ти хочеш, щоб я розписав всю історію, хто де і на чому піарився, разом із цитатою Сімутіна на запитання йому – що тут робить Антоненко? .
      Так матерал ніби не про те… І чому така бурхлива реакція на моє особисте враження від статті?

     • avatar
      Andriy Kachor
      7 років тому

      Це реакція не на особисте враження, а на публічні звинувачення в замовності моїх матеріалів. Тому я й питав: є факти, докази? Чи просто бла-бла, засноване на особистій неприязні до Антоненка? Немає фактів – розмову закрито. Я це пишу для інших користувачів, які читають цей матеріал і цю дискусію, а не на адресу того, хто мене звинувачує в продажності. З такими людьми я “наспілкувався” з 2012-го року, мені більше немає про що з ними говорити.

     • avatar
      Oleg Tertyshnik
      7 років тому

      Знаєш, я давно читаю твої матеріали. Добре пам’ятаю, як вони тебе звинувачували у замовності по деяким темам. Я довго мовчав і робив висновки. І ще тоді в дечому був з ними згоден…
      Тому, не психуй тут, а роби висновки – раз люди кажуть, то так воно і є.
      Замовний – це не значить проплачений. Різницю відчуваєш? p.s. Антоненка я особисто не знаю, тому не може бути ніякої “особистої неприязні”.

     • avatar
      Andriy Kachor
      7 років тому

      “Раз люди кажуть – то так воно і є”. Які “люди”? Регіонали, які мусують цю тезу з 2012-го року, коли не мають контраргументів? Ще раз запитую: є факти, докази, припущення, аргументи? Є хоча би щось, окрім фантазій? Хто “замовив” матеріал, врешті решт?)

     • avatar
      Oleg Tertyshnik
      7 років тому

      Правильно писати – зрештою. :)
      Почитай пости вище. Бажано не по діагоналі.
      Які тобі факти чи докази на мою власну думку?
      Зовсім “попутався”. :)
      БРЕК !

  • avatar
   Andriy Kachor
   7 років тому

   Але ж Антоненко – командир загону. Це логічно, що він у формі

   • avatar
    Oleg Tertyshnik
    7 років тому

    Та не у формі ж справа. А в її кількості. :) Взагалі, майже завжди, пишу першу думк, яка приходить після перегляду матеріалу. От із цього матеріалу така думка. Тому, якщо комусь недовподоби – вибачайте.

  • avatar
   Сергей Меховский
   7 років тому

   Олег! Потрібно буде – то всі одягнемо бронежилети і повісимо гранатомети , але шкода що не всі розуміють що далі з ним робити, мабуть і ти в тому числі. А якщо хочеш щось довести – то приходь і ділом доводь а не язиком. Таких клоунів що лише на словах захищають наше місто і так занадто багато!

   • avatar
    Oleg Tertyshnik
    7 років тому

    Та ти знак оклику не ставте після мого імені. Я і так прекрасно бачу. :) Одягнемо, навіть не сумнівайтесь. Як і що одягати, і куди натискати , я вкурсі, можете не сумніватись. Але це, вам ділом доводити не збираюсь. А ця показуха – і є сама, що не є КЛОУНАДА. Якщо не знаєш, що тобі робити із бронежилетом, то дуй в армію, там тебе научать, а те що ти тут автомат побачив і Антоненка в повній амуніції(із наколінниками), мало тобі допоможе. Особливо, коли вперше почуєш постріл із калаша біля свого вуха, тоді зрозумієш. p.s. Перш ніж заявляти чи розуміються люди на чомусь, вивчи хоча б кому ти це пишеш…

 • avatar
  rain
  7 років тому

  Чому ексмер не на фронті ?

 • avatar
  Юрий Лучицкий
  7 років тому

  Уважаемы

 • avatar
  Юрий Лучицкий
  7 років тому

  Уважаемые господа, товарищи Броварчане, надо отдать должное Антоненку, выпускнику Полтавского высшего командного Краснознаменного училища им.генерала армии Ватутина Н.Ф.. У нас ДЕБИЛОВ не учили и не выпускали. С уважением Выпуск 1992 года!

  • avatar
   rain
   7 років тому

   “Должное” антоненку віддасть прокуратура яка вже давно повинна б була зацікавитися його подвигами на посту мера Броварів .
   Авторитет заробляють на фронті .
   Якщо пощастить свої його грохнуть швидко і безболісно .
   В нас таких називали недоносками .