• Сьогодні: Четвер, 27 Січня, 2022

День прапора у Броварах: урочисте підняття, “живий ланцюг”, фестиваль краси та ярмарки – ФОТО

Вересень01/ 2014
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

ДДень прапора 59ень Державного Прапора України 23 серпня – попри не дуже сприятливу для святкувань ситуацію в країніу нашому місті пройшов вельми насичено, але при цьому досить скромно й патріотично. З самого ранку можновладці провели урочисте підняття прапора, на бульварі Незалежності тим часом тривала продуктова ярмарка, біля “Прометею” жінки у вишуканих українських сукнях та вишиванках проводили майстер-класи з питань краси, а в обід броварська молодь й дорослі патріоти з національною символікою вишикувались у “живий ланцюг” на Порошинці, після чого ходою рушили у парк “Перемога”. А от 24 серпня – на День Незалежності України – ніяких святкових заходів у Броварах не було, а тим часом на Майдані Незалежносту в столиці проходив масштабний військовий парад.

З 6 годин ранку рух автомобільного транспорту по бульвару Незалежності було перекрито з тим, щоб броварчани могли скупитись на зиму та запастись продовольством. І слід сказати, бажаючих було чимало: за мішками картоплі та цибулі люди приходити зі спеціальними візочками, за свіжим м’ясом, рибою, яйцями та помідорами вишиковувались у черги.

День прапора 25

День прапора 17

День прапора 24

День прапора 20

День прапора 19

День прапора 14

День прапора 15

На фоні того, що на центральній вулиці міста, яка тимчасово перетворилась на базар, було майже не проштовхнутись, урочистості біля міськради виглядали, м’яко кажучи, не дуже велелюдно. Якби не молодь, яка прийшла отримати Паспорт Громадянина України, та їх рідні, то на піднятті прапора було б присутньо кілька десятків посадовців – депутатів міськради, мера, його заступників, працівників виконкому та прокуратури.

День прапора 02

День прапора 05

День прапора 04

Мітинг з нагоди свята почався з промови начальниці відділу культури Наталії Багмут, яка розповіла присутнім історію українського прапора й передала слово священникам для молебня за загиблими українцями.

День прапора 01

День прапора 03

День прапора 06

Після виступу священників Багмут, яка попри низку публічних скандалів останнім часом все ж була ведучою на владному мітингу, запросила до вітального слова міського голову Ігоря Сапожка. По завершенні промови одіозна ведуча оголосила урочисте підняття Державного Прапора.

День прапора 07

День прапора 08

День прапора 09

Після цього мер вручив паспорти 16-річним хлопцям та дівчатам, серед яких були не лише броварчани, а й переселенці з Луганської області.

День прапора 12

День прапора 11

День прапора 10

День прапора 13

А тим часом між двома торговельними ярмарками – на площі біля “Прометею” – панувала святкова та урочиста атмосфера. Тут проходив Перший фестиваль краси – за участі працівників індустрії краси з різних міст України. Щоб така подія “вписалась” у загальну стилістику Дня прапора і Дня Незалежності, жінки одяглись у вишукане українське вбрання та навіть прихопили з собою коровай.

День прапора 34

День прапора 37

День прапора 27

День прапора 36

День прапора 38

На Фестивалі безкоштовно робили зачіски, плели коси, робили “мейк-ап” та “нейл-арт” та збирали кошти на допомогу людям з обмеженими фізичними можливостями, а по завершенні події нагородили тих, у кого було найкраще “робоче місце”.

День прапора 35

День прапора 26

День прапора 39

День прапора 33

День прапора 43

О другій годині дня біля будівельного супермаркету на Порошинці почала збиратись молодь – у вишиванках та з українськими прапорами у руках та на щоках. Через годину близько 3 сотень броварчан взялись за руки та утворили Живий Ланцюг “За єдину країну” вздовж головної магістралі Броварів – вулиці Київській.

День прапора 46

День прапора 47

День прапора 45

День прапора 51

День прапора 50

Ще через півгодини учасники акції дружно заспівали гімн України та на заклик організаторів події – Об’єднання незалежної української молоді (ОНУМ) – рушили маршем по центральних вулицях міста.

День прапора 53

День прапора 49

День прапора 54

День прапора 56

День прапора 57

День прапора 59

Першу зупинку учасники маршу зробили прямо в центрі міста на майданчику перед міською радою: там кілька сотень людей хором а капело заспівали національний гімн. Продовжили рух бульваром Незалежності, далі на Короленка і через Лагунову знову вийшли на Гагаріна. За тим попрямували в парк «Перемога», де всі охочі зібрались на традиційний музичний вечір, який онумівці щотижня проводять на острівці посеред паркового озера.

День прапора 58

День прапора 60

День прапора 62

День прапора 61

Фото – Марії Придьми

  • avatar
    Сергій Іллюхін
    7 років тому

    І тут знову Клєопатра! Пора, пора у відставку, щоб свято броварчанам не псувала