• Сьогодні: Четвер, 9 Грудня, 2021

“День”: Водопровідна вода у Броварах небезпечна навіть для прийому ванни

Квітень26/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Експерти назвали українські міста, в яких не можна приймати ванну. У деяких українських містах вода дуже небезпечна для здоров’я. Вода містить канцерогенні і хлорорганічні речовини, які утворюються в процесі хлорування. Про це на прес-конференції заявила експерт Інституту гігієни та токсикології ім. Медведя Леся Зоріна, пише газета “День“.

“МОЗ не рекомендує пити води з-під крана без кип’ятіння. Хлор при кип’ятінні випаровується. Але, на жаль, у воді є нелеткі хлорорганічні речовини, які мало вивчені в усьому світі. Вони можуть викликати рак, порушення у плода вагітної жінки. Як вплине канцероген на організм, залежить від генетики, імунітету”, – зазначила експерт.

Вона повідомила, що в Києві з 1997 року хлорування питної води було переведено на хлорування з преаммонізацією. Тоді вміст хлороформу у воді впав на 20-30 мікрограмів.

На сьогодні Інститут вимагає, щоб всі водопровідні станції всіх міст України переходили на хлорування з преаммонізацією. Це в п’ять разів знизить концентрацію хлороформу у питній воді. За її словами, тут не потрібні великі фінансові вкладення, а лише бажання.

“На сьогодні в Чернігові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Броварах вміст хлороформу у воді – 300-400 мікрограм на літр (з нормою у 60 мікрограм на літр водопровідної води). Тому в цих містах ми не радимо приймати ванну. А якщо ви приймаєте душ, радимо відкривати двері в ванній кімнаті, тому що при диханні через шкіру до вас в організм надійде стільки ж хлороформу, скільки і при вживанні його в їжу. При цьому хлороформ не можна визначити ні на запах, ні на колір”, – наголосила Зоріна.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Використовуємо побутовий фільтр + кип’ятіння перед вживанням. Хоча, не впевнений, що це сильно допомогає.
  А ось під час прийому ванни вода дійсно використовується “як є”

 • avatar
  Евгений Акмурадов
  10 років тому

  !!! вот что нужно решать на собраниях горсовета

 • avatar
  Alina Dyachenko
  10 років тому

  Я так розумію, душ замість ванни теж не врятує… ((

 • avatar
  Maksim Dyachenko
  10 років тому

  тут такой вопрос – а где и как можно узнать про жесткость воды в Броварах?

 • avatar
  Plakhovalex
  10 років тому

  Упс, не думав, що все настільки серйозно… Воду для вживання возимо з батьківської криниці, я чомусь не зовсім довіряю навіть воді з бюветів. А тут ще й ця новина… Збирати дощову для прийняття душу ;-) Капець… Може фільтр допоможе при вході води до квартири?!? Боже, нас і так мало залишились в Україні…

 • avatar
  Lawyer
  10 років тому

   Це Скандал!!!
  Замість деребана землі, краще піклувалися би про життя міста, а не те як утримати владу у своїх руках і збагатити когось із своїх патронів