• Сьогодні: Понеділок, 29 Травня, 2023

Децентралізація ще не завершена: влада активізує процес утворення ОТГ

Лютий16/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Днями міський голова Броварів видав розпорядження про створення робочої групи, яка займеться питанням популяризації об’єднання територіальних громад. До її складу ввійшли працівники міськвиконкому та депутати.

Як зазначено в розпорядженні міського голови, робоча група з метою популяризації європейських принципів місцевої демократії має на меті активізувати роботу із надання методичної та консультативної допомоги органам місцевого самоврядування з питань добровільного об’єднання територіальних громад. Це стосуватиметься бюджетної, фінансової, освітньої, медичної та інших сфер. Окрім того, має бути проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням.

Слід зазначити, що робочу групу створюють в рамках всеукраїнських заходів. Більш детально план дій – які передбачені переважно на 2017 рік – прописаний у розпорядженні голови Київської обласної державної адміністрації. Згідно з ним, робоча група має налагодити постійний контакт із відповідними експертними організаціями; влаштовувати конференції, семінари, круглі столи; а також – актуалізувати роботу над перспективними планами формування територій нових громад.

Нагадаємо, що в Україні декілька років тому почалася реформа місцевого самоврядування. Вона полягає у запровадженні децентралізації, тобто наданні більших бюджетів та ширших повноважень від державних органів органам місцевого самоврядування. Водночас, дрібні громади мусять об’єднуватись у потужніші – на добровільних засадах, – але базуючись на географічних, історичних, економічних принципах.

Наразі в Україні вже створено низку об’єднаних територіальних громад. Однак у Київській області таких лише дві. Одна із них – на території Броварського району. Ще у 2015 році Калитянська селищна рада та Семиполківська, Мокрецька і Заворицька сільські ради об’єдналися в одну територіальну громаду. Питання про створення ОТГ за участю Броварів наразі лишається невирішеним.