• Сьогодні: Неділя, 5 Грудня, 2021

Екс-кандидати Іваненко та Кравець не прозвітували до ЦВК про використання виборчих фондів

Грудень10/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Олег Іваненко та Юрій Кравець не надали до Центральної виборчої комісії звіти про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата у народні депутати України – про це журналістам “Маєш право знати” повідомила секретар ЦВК Тетяна Лукаш.

У своїй відповіді на інформаційний запит пані Лукаш зазначила, що станом на 30 листопада 2012 року звіти про надходження і використання коштів виборчих фондів Іваненка О.В. та Кравця Ю.Г. до ЦВК не надходили.

Таким чином, кандидати у народні депутати Олег Іваненко та Юрій Кравець порушили закон України “Про вибори народних депутатів України”, оскільки згідно п.6 ст.49 закону України “Про вибори народних депутатів України” розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати у одномандатному окрузі зобов’язаний не пізніш як на десятий день після дня голосування (тобто до 7 листопада 2012 року) подати до Центральної виборчої комісії фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду.

У той же час, як повідомляє Тетяна Лукаш, фінансові звіти інших лідерів виборчих перегонів по округу №97: Різаненка П.О., Семеняки М.М., Федоренка С.М., Ратнікова Д.Г. та Шапрана С.В. до Центральної виборчої комісії надійшли і ЦВК готова надати їх копії

Інформація про те, скільки коштів кандидатам вдалось залучити до своїх виборчих фондів та скільки вони офіційно витратили під час виборчих перегонів, буде оприлюдена на “Маєш право знати” вже за кілька тижнів

 • avatar
  Тарас Качор
  9 років тому

  І що далі?!

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Це більше запитання до юристів – яка відповідальність передбачена за це порушення?

   • avatar
    Andriy Kachor
    9 років тому

    Для політиків найгірша відповідальність – це публічна. Кримінальна відповідальність в більшості випадків робить з них жертв (у випадку, коли ці політики – опозиційні або намагаються так позиціонуватись), і, відтак, додають їм політичних дивідентів, адже такі особливості менталітету вітчизняних виборців. Тому в цьому випадку краще давити на це, адже всі ми з вами бачили, що і Кравець, і Іваненко проводили передвиборчу кампанію, яка коштувала енну суму коштів. Звичайно, для них подібне буде важливо лише в тому разі, якщо ті спробують ще колись кудись балотуватись. 

    • avatar
     Kyshkar
     9 років тому

     Для людей, які люблять змінювати тему: прокоментуйте невиконання народним депутатом постанови ВРУ, яка передбачає роботу з виборцями з 2-го по 4-те січня 2013 року, де робота Вашого обраного депутата!!!??? Нагадую Вам, що невихід на роботу без поважної причини для звичайного працівника це прогул, і відповідно звільнення з роботи. Яким чином буде відповідати обраний депутат за невихід на роботу? 
     18 ГРУДНЯ 2012, 11:21( Інформаційне управління )Верховна Рада України прийняла Постанову “Про календарний план проведення першої сесії Верховної Ради України сьомого скликання”Народні депутати затвердили календарний план проведення першої сесії Верховної Ради України сьомого скликання (грудень 2012 року – січень 2013 року), згідно з яким:
     у грудні 2012 року тиждень з 18 по 20: 18 грудня – пленарні засідання, 19-21 грудня – робота у фракціях; тиждень з 24 по 28 грудня: 24 грудня – робота у фракціях, 25 грудня – пленарні засідання, 26-28 грудня – робота у комітетах, комісіях і фракціях;
     у січні 2013 року тиждень з 02 по 04 січня – робота з виборцями; тиждень з 08 по 11 січня: 08 січня – робота в комітетах, комісіях і фракціях, 09 січня -засідання Погоджувальної ради, робота в комітетах, комісіях і фракціях, 10.01 – пленарні засідання; 11.01 – година запитань до Уряду, пленарне засідання, оголошення про закриття сесії.
     Відповідний проект постанови зареєстровано за №1108.

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      9 років тому

       А що? Не працював?

     • avatar
      Kyshkar
      9 років тому

      Де? Коли? В якому селі чи місті?

     • avatar
      Kyshkar
      9 років тому

      Ви ж, як суперагітатори, не могли не проанансувати таку подію, як зустріч виборців з народним депутатом!! Аж тихо на сайті його палких прибічників! ТИХО! Все! Можна не виконувати закон навіть законникам після обрання! Шкода!

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      9 років тому

       Ми, як суперагітатори, як і Ви, беремо інформацію з певних джерел: прес-анонси, прес-релізи, повідомлення на сайтах. Тому адресуйте Ваші запитання до відповідних прес-служб, які цю інформацію не повідомили.
      Якщо рішення Сапожка про скликання сесії з’являються на сайті, то ми одразу про це й повідомляємо.

     • avatar
      Kyshkar
      9 років тому

      Чому Ви пишете про недоліки роботи мера (дякую Вам за це!) і не пишете про недоліки роботи мажоритарного депутата!?

     • avatar
      Alina Dyachenko
      9 років тому

      Нормальний діалог у нас з вами вийде лише після того, як ви перестанете називати нас суперагітаторами )) Якби ми дійсно агітували на сайті за кандидатів, то може нам було б приємне таке “звання”, але враховуючи нашу редакційну політику, такі “ярлики” не заохочують до конструктиву.
      І все ж я відповім. Приймальні Різаненка, якого 97 округ обрав нардепом, з 2 по 4 січня працювали – і та, яка на Постишева, 1В, і та, яка в офісному центрі “Ліза” на Гагаріна, 16, оф. 39. Наскільки мені відомо, особистий прийом депутат не проводив, але його юристи надавали консультації та приймали звернення від громадян.
      При цьому я згодна, що не вистачає офіційного оголошення про те, де зараз працюють його приймальні (хоча вони й працюють за старими адресами, де вони вже два роки діють). Принаймні на своєму сайті Різаненко міг би цю інформацію розмістити.

     • avatar
      Kyshkar
      9 років тому

      Робота з виборцями народного депутата та робота приймальні не є тотожними поняттями! Аліно, у мене не має мети розвісити ярлики, є бажання пояснити Вам, що обраний народний депутат так само має жити відповідно до закону і працювати; і що окрім розповідей у стилі “дуже хороший”, варто вказувати на недоліки у роботі, як опонентам так і самому собі, визнавати ці недоліки. Читаю цей сайт з надією чогось у Вас навчитися і чогось навчити (…). Люди, які повірили депутатові на виборах, вірили в його рівень, не лише розумовий, але і рівень роботи колективу. 

     • avatar
      Alina Dyachenko
      9 років тому

      Павле, Ваше “бажання пояснити” мені, що “обраний народний депутат так само має жити відповідно до закону і працювати” зайве, я це розумію і без Ваших пояснень. Більше того, ми вже не один рік займаємось тим, що намагаємось це пояснити депутатам та працівникам Броварської міської ради. Було б добре, якби Ви теж до цього долучились і заохочували броварських обранців та чиновників дотримуватись законів замість того, щоб вишукувати недоліки у того, хто з броварських депутатів був найбільш законослухняним, а тепер став народним депутатом вперше.

     • avatar
      Kyshkar
      9 років тому

      … щодо “редакційної політики”, дайте, будь-ласка ссилочку та додайте у розділ редакційна політика, підрозділ “етика журналіста”.

     • avatar
      Alina Dyachenko
      9 років тому

      Наша редакційна політика грунтується на загальноприйнятих у професійному середовищі журналістських стандартах та етичних засадах, окремо ми її не прописували, не бачимо потреби. Агітація явно не підпадає під ці стандарти, тому ми неї і не займалися. Якщо Ви вважаєте інакше, прошу продемонструвати приклади.

     • avatar
      Kyshkar
      9 років тому

      Прошу Вас визнати, що народний депутат, в порушення постанови ВРУ, не проводив роботу з виборцями з 2-го по 4-те січня 2013 року. Все! Прошу чорне назвати чорним. А не казати, що воно ледь чорнувате. Дуже Вас прошу. Хоча б побачити, що Ви можете реально сприймати реальність. Щиро дякую.

     • avatar
      Alina Dyachenko
      9 років тому

      А можете пояснити, чим робота з виборцями в окрузі відрізняється від роботи приймальні?