• Сьогодні: Понеділок, 20 Вересня, 2021

«Майдан Моніторинг»: агітація Ратнікова потрапила до переліку порушень виборчого законодавства

Серпень16/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Вчора на Інтернет-сайті «Майдан» у рамках проекту «Майдан Моніторинг: Вибори 2012», який відстежує факти порушень на виборах народних депутатів України 2012, у розділі «Скарги» з’явилось повідомлення про порушення порядку агітації кандидатом у народні депутати у 97-му виборчому окрузі Дмитром Ратніковим під заголовком «Дмитро Ратніков набирає “команду” в метро».

У повідомленні про порушення зокрема сказано, що «член фракції Партії регіонів у Київській облраді, мажоритарщик по 97-му окрузі Дмитро Ратніков, усупереч закону, розпочав свою політичну рекламу в метро Лісова».

У юридичному коментарі до зафіксованого порушення сказано: «Порушення п.8 ст.74 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, що забороняє “розміщення носіїв політичної реклами <…> у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену”. Відповідно – ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст.212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення: “Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалі чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях”».

Статус порушення визначено як «Потребує реагування», що відповідно до умов проекту «Майдан Моніторинг: Вибори 2012» передбачає подання після 30 серпня скарг та звернень у належні інстанції з подальшим висвітленням відповідей цих інстанцій та реакції на порушення.

 • avatar
  Євген Кир'ян
  9 років тому

  До речі, а на сітілайтах, що теж потрапили в кадр, правда з іншого боку, розміщена передвиборча агітація Шапрана.

  • avatar
   Alina Dyachenko
   9 років тому

   Отакої! От тобі і молоді кандидати. Ще депутатами не стали, а вже – порушують закони.
   А хтось може сфотографувати політичну рекламу Шапрана?

   • avatar
    mimoshel
    9 років тому

     а что ж ваш друг Качора не сфотографировал рекламу Шапрана? или у него заявочка только на Ратникова?

    • avatar
     Andriy Kachor
     9 років тому

     Шановні фанати Парті регіонів та їхніх висуванців! Припиняйте параноїти – цей матеріал взагалі писав не я, і тому фотографувати ні незаконну агітацію Ратнікова, ні Шапрана взагалі наміру не мав. 

     • avatar
      mimoshel
      9 років тому

      а всё равно кто писал материал, у меня интерес собственно к Ризаненко, не может быть, чтоб на него ничего не было, не может быть, что он кристально чистый и честный и ничего не нарушает, почему о нем ничего не пишите? Ответ что как только инфа появится сми о нем так сразу напечатаете меня не устраивает. Вы ж не только чужие материалы перепечатываете, ведь не поленились же запросы делать о Ратникове и какие то там справки получать.

     • avatar
      Andriy Kachor
      9 років тому

      У Вашому коментарі було згадане прізвище, дуже схоже на моє, тому я й відповів. Останнім часом виникла ситуація, коли Ратніков і його штабісти впадають в паніку, щойно з’являється будь-яка інформація про його членство у фракції ПР в облраді або коли йдеться про порушення ним законодавства. 
      Що ж до Різаненка, то, повірте, увага до цього кандидата в мене неабияка, як і до кандидатів від влади на кшталт Федоренка та Ратнікова. Проте з мого особистого досвіду спостережень, у Різаненка – ІМХО, звичайно – просто патологічне прагнення дотримання законності в усіх нюансах та дрібницях. Я, наприклад, не завжди вітаю такі дії, позаяк вважаю, що в умовах, коли Федоренко та Ратніков з високої гори плюють на закон, конкурувати з ними так прискіпливо дотримуючись законодавства не завжди є ефективним. Питання хто і як вибудовує свою стратегію в процесі кампанії – дискусійні і не можуть мати аксіоматичних відповідей – це справа кожного окремо. Проте питання дотримання законності не є предметом дискусії: людина або порушує закон, або ні. Я жодного разу не помічав подібного за Різаненком і неодноразово бачив зворотнє з боку Федоренка та Ратнікова. Якщо ж у Вас є факти, котрі свідчать про порушення закону Різаненком – наводьте їх, повідомляйте і, я переконаний, це не залишиться без уваги, позаяк справа стосується одного з найвірогідніших кандидатів на депутатський мандат.  

     • avatar
      mimoshel
      9 років тому

       тогда просветите меня тёмного, что Федоренко двигает в парламент Азаров я уже понял, а кто туда тянет Ризаненко и Ратникова? Хотелось бы определится за кого голосовать

     • avatar
      Andriy Kachor
      9 років тому

      Думаю, не варто ще раз підкреслювати, що все сказане мною – виключно моя думка, заснована на аналізі біографії, діяльності та оточення того чи іншого кандидата. 
      Так от, що стосується Різаненка, то тут все більш-менш зрозуміло: чоловік отримав блискучу освіту в США, працював топ-менеджером міжнародних фінансових корпорацій, заробив там достатньо коштів і повернувся в Бровари, звідки сам і походить. Тут не без проблем став депутатом міської ради і відразу почав “жучить” відомих броварських земельних та бюджетних дерибанщиків, в результаті чого на кількох з них були відкриті кримінальні справи, розкрив та оприлюднив десятки корупційний схем, котрі реалізовуються в Броварах, ініціював кампанію по захисту центрального міського парку, який хотів “віджати” для своє фірми Федоренко. За це взимку “заробив” собі розбійний напад, постійне стеження за собою та своїми соратниками, купу чорнухи з боку підконтрольних “регіоналам” ЗМІ і так далі і тому подібне. Маючи значний фінансовий ресурс, вирішив йти в нардепи, щоб займатись тим самим, тільки вже маючи значно більший владний ресурс. Питання “хто його протягує в парламент” у цьому випадку, як на мене, є некоректним, позаяк до сьогодні жодних звязків з національними політичними важковаговиками в нього не було. Перший такий публічний контакт – це Віталій Кличко, партія якого висуває Різаненка кандидатом на вибори.  
      З іншого боку Дмитро Ратніков, котрий, відмовившись балотуватись в мери два роки тому, став депутатом обласної ради, відразу вступив у фракцію ПР, проте все одно публічно намагається позиціонувати себе опозиціонером в очах броварського електорату адже усвідомлює, що Ратнікова-регіонала тутешні не сприймуть. Не зважаючи на те, що Ратніков є головою обласної організації ЄПУ, яка входить до складу обєднаної опозиції (котра вже висунула свого кандидата по нашому округу – Олега Кищука), Ратніков приймає рішення балотуватись на виборах як самовисуванець. Це, фактично, демарш проти своїх партійців, проте хто для нього тепер свої – регіонали чи опопзиціонери – вже важко розібратись. З огляду на можливі домовленості Ратнікова із Трощенком і Ко ще на місцевих виборах, зовсім не виключено, що подібні домовленості між ними досягнуті і зараз, з метою розпорошення опозиційного електорату між трьома кандидатами, що дасть значно більше шансів Федоренку отримати омріяний мандат. Це – типовий приклад “технічного” кандидата, завданням якого є відтягування голосів від основних опозиціонерів на користь влади. От така моя думка. 

     • avatar
      Alina Dyachenko
      9 років тому

       Ну про те, хто Ратнікова тягне до парламенту, думаю, Ви краще за нас знаєте, ця людина незмінна ще з часів його першого депутатства у міськраді. А от Різаненко, наскільки я розумію, вирішив нікого не тягнути і пішов сам. Питати, хто стоїть за Різаненко, просто смішно, як на мене :) У Різаненка достатньо ресурсів, щоб бути самостійним у цій державі, крім того, ніякого бізнесу у цій країні чи місті він не має, тому на нього не можливо натиснути різноманітними перевірками.

     • avatar
      mimoshel
      9 років тому

      Нет про Ратникова не знаю, по этому и интересуюсь. И каких таких ресурсов и откуда достаточно у Ризаненко?. Но дело даже не в этом, одно то, что он присоединился к партии Кличко перечеркнуло(лично для меня) все его Вами восхваляемые качества. Потому как большего дебила,чем Кличко нет на свете. Да и сама партия то создана, так сказать, с благословления всё тех же регионов, чтоб оттянуть голоса у кой каких более опасных конкурентов.

     • avatar
      Johnny Morris
      9 років тому

      Почему ви не пишите про Шапрана, например про его связь с Клюевым ? Или вам про платили только двух кандидатов ?

     • avatar
      Alina Dyachenko
      9 років тому

      Будемо вдячні за детальнішу інформацію про ці зв’язки. Ми зацікавлені у тому, щоб про всіх кандидатів подати максимум суспільно важливої інформації.

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      9 років тому

      @facebook-100001061262079:disqus , ми не займаємось розповсюдженням чуток.
      Якщо у Вас є факти про Шапрана (або іншого кандидата), які варті оприлюднення, то ми із задоволенням це зробимо – надсилайте, будь-ласка, на нашу скриньку info @ pravo-znaty.org.ua

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Реклама Шапрана висить, до речі, ще й по дорозі з Києва до Броварів в районі Биковняньских могил: він там з дітками

 • avatar
  mimoshel
  9 років тому

  Уважаемый! а вы собрались только по Федоренко и Ратникову катком проехаться? А остальные кандидаты вам не интересны? И кстати, хорошо бы про Ризаненко что нибудь услышать негативное. Не может быть, что бы на него ничего не было. А то как то гав в одни ворота. 

 • avatar
  Анатолій Базір
  9 років тому

  Дійсно, стаття 74 закону про вибори народних депутатів, частина 8 вводить заборону на розміщення політичної реклами в тому числі  “у приміщеннях та будівлях станцій метрополітену”.