• Сьогодні: Неділя, 11 Квітня, 2021

Громадські вбиральні: куди бігти броварчанам взимку, коли «приспичить»?

Грудень02/ 2015
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Громадські вбиральні в Броварах були і залишаються розкішшю. Особливо з настанням перших холодів. Адже попри те, що влітку в парках «Перемога» та «Юність» було побудовано нові туалети, з першими осінніми холодами їх закрили. Чому це сталося та куди тепер бігти броварчанам справляти свої фізіологічні потреби, розповів нашим журналістам директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко. Саме на балансі його підприємства і перебуває 8 громадських туалетів.

Аня з площі підтюпцем котить дитячого візочка до громадської вбиральні, розташованої за «ракушкою» вглибині парку «Перемога», адже найближчий туалет (платний – авт.), при вході в парк зачинений. І хоча у вбиральню зайти без протигазу практично неможливо –  це єдина діюча на всі 32 га парку. «На жаль, нові, що побудували влітку, закриті, –  жаліється жінка. – Написано, «зачинено на зимовий  період».

туалети

Будівництво вбиральні в парку «Перемога» спочатку викликало бурхливе обговорення  в соцмережах: матусі обурювалися, що туалет буде розташовано практично поряд  із дитячим майданчиком, тож дітлахам доведеться  вдихати відповідні «аромати».

туалети

Новозбудована вбиральня в парку “Перемога” №1

Та коли новий, розмальований на сучасний лад туалет усе ж запрацював, їхня думка змінилася, адже зроблено його майже «по-європейськи», навіть вода для миття рук є. Правда, невідомі весь час  намагаються «залишити свій слід», тож комунальникам доводиться постійно відновлювати як не відірвані ручки в дверях, так підставки для паперу, змішувачі води, зливні бачки та інше.

Влітку в парку було збудовано ще один туалет – біля  молодіжного майданчика для катання. Стилізували його, як і перший туалет, майстри графіті. Але внутрішньо «стилізували» його на свій лад і невідомі: про те, що там був рукомийник,  тепер нагадує лише каналізаційна труба.

 

туалети

Новозбудована вбиральня в парку “Перемога” №2

туалети
Тут був рукомийник

Як каже Андрій Василенко, «нові туалети не опалюються, тож щоб вода в системі не замерзла й не порвало труби, їх закрили». Комунальник вважає, що взимку люди не так вже часто й довго гуляють у парку, тож свої потреби справлятимуть вдома. А тим, хто прийде на прогулянку в центральний парк, пан Василенко радить триматися ближче до платного туалету, що розташований біля ринку«Нива».

туалети

Платний туалет біля ринку “Нива”

Також рекомендує при необхідності скористатися службовою вбиральнею, що в адмінбудівлі (за «ракушкою»). Ну і, звичайно, є громадський туалет «із душком», який директор КП повесні збирається переробити «під більш сучасний». А от велика підземна вбиральня, яка не діє близько десяти років, у найближчі роки навряд чи  запрацює: на  її ремонт потрібно щонайменше 3 млн грн, однак бюджетні гроші нагальніші на інші потреби – дороги та житло. Тож 18 млн грн, що планувалися на ремонт парку «Перемога», які мали б вирішити в комплексі і цю проблему, за наполяганням активістів перепрофілювали.

туалети

Підземний туалет  у парку “Перемога” не працює

Закрито на зимовий період і нову вбиральню в сквері «Юність» – біля  ТЦ «Форум» на Короленка.  Перед тим, як виходити на прогулянку у парк, Андрій Василенко радить розрахувати свої “сили”, що стосуються фізіологічних потреб.

 

туалети

Туалет у сквері “Юність”

туалети

Туалет  у парку Приозерний (Пекарня), на будівництво якого витрачено майже півмільйона бюджетних коштів, вкладень у себе не виправдовує, адже планувалася комфортабельна вбиральня з підігрівом, однак через «вихід із ладу санітарно-технічних приладів та арматури», вона деякий час взагалі не працювала. Та цього літа туалет, що навіть пристосований для в’їзду людей з обмеженими можливостями, нарешті почав приймати перших відвідувачів.

туалети

Туалет у парку “Приозерний”

туалети

туалети
Широкі двері – в’їзд  для людей з особливими потребами

Як стверджують працівники підприємства, ними стали, в першу чергу, мешканці приватних будинків, які проживають через дорогу, та цигани з табору, котрі розташувалися у ліску, що поруч. Останні в туалеті приймали навіть водні процедури. Про те, що залишалося після таких відвідин, комунальники згадують із жахом. Тому і організували чергування з 8 ранку до 8 вечора. Та і це не вберігало туалетний папір від миттєвого зникання. «У хід» йшли навіть чорнобривці, якими комунальники обсадили туалет. Позаяк у вбиральні немає підігріву, з першими морозами її також «законсервували». Коли взимку відпочиваючим «приспичить», Андрій Василенко рекомендує  рятуватися у ліску, що поряд.

17

Туалет у сквері ім. Тараса Шевченка працює з 8:00 до 18:00 протягом усього року

туалети

Найкраща ситуація  із вирішенням фізіологічної потреби наразі в сквері ім. Тараса Шевченка: туалет там із підігрівом, тож працює протягом усього року. Та лише у визначений час: з 8:00 до 18:00. І лише одна кабінка, адже в другій невідомі зірвали зливний бачок. «За літо – уже 4», – каже Василенко. А ще броварські «європейці» постійно намагаються зламати зачинені двері та відкручують ручки. Саме з цієї причини дверні ручки в туалетах, які зачинили на зимовий період, комунальники зняли.

туалети
Матусі: «Ми ходили в парк і ходитимемо за будь-якої погоди»

Тож наразі з 8 громадських туалетів один – не працює взагалі (підземний у парку «Перемога»), 4 – зачинено на зимовий період (два – в парку «Перемога» і по одному в парках «Юність» та «Приозерний»), 3 – працюють протягом року: у сквері ім. Тараса Шевченка, платний біля ринку «Нива» та «з душком» у парку «Перемога».

Фото – автора