• Сьогодні: Середа, 22 Березня, 2023

Громадський бюджет 2017: броварчани можуть готувати свої пропозиції

Листопад04/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У Броварах запрацює бюджет участі – таке рішення вчора на сесії прийняли депутати Броварської міської ради. Проголосували одноголосно.

Ще влітку цього року за ініціативи міського депутата Олега Берестового (ДемАльянс) бровачанам презентували ідею громадського бюджету або бюджету участі: у стінах виконкому виступали експерти Тарас Случик та Іван Лукеря. Бюджет участі передбачає конкурс проектів звичайних броварчан, на реалізацію яких виділять певну суму з міського бюджету. Ця система працює не в одному місті України, зокрема у Львові, Чернігові, Черкасах, Вінниці тощо. Розмір такого бюджету може становити декілька мільйонів гривень.

Проектом рішення передбачається затвердити Положення “Про Громадський бюджет”, згідно якого бюджет участі у Броварах буде складати наступного року не менше 1% загального фонду міського бюджету та не менше 3 млн грн. Координаційна рада, яка працюватиме з проектами громадян, складатиметься з депутатів, чиновників, представників громадських організацій та активістів. Пілотний проект планують запустити вже з 1 кварталу 2017 року, далі – на постійній основі. Проекти пілотного етапу профінансують у 3-4 кварталі 2017-го, наступні – в 2018 році.

На черговій сесії Броварської міської ради проект рішення було прийнято одноголосно: 27 депутатів – за.

0106