• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Його нарешті добудували: у Броварах відкрився новий Будинок дитячої та юнацької творчості

Вересень19/ 2016
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Будівельна компанія «Атлант» 3 роки будувала-будувала, і, нарешті, добудувала. 16 вересня відбулася урочиста церемонія передачі символічного ключа від нового Будинку дитячої та юнацької творчості (БДЮТ), що на вул. Грушевського, 21-А. Останні дні перед запланованими урочистостями були особливо напруженими: будівельники підганяли недоробки, на під’їзді до новобудови комунальники викошували роками не торкані бур’яни, замітали, асфальтували вибоїни, білили бордюри; дітвора посилено тренувалася, щоб показати гостям свої здобутки. Як же відбувалося передача довгоочікуваної новобудови та які настрої панували у БДЮТ напередодні – дізнавалися наші журналісти.

Ще в 2014 році засновник БК «Атлант» Вадим Каган пообіцяв подарувати місту новий «Будинок піонерів» (так назвав його забудовник – авт.), який зможе конкурувати не лише із МКЦ «Прометей», а, навіть, із палацом «Україна». Як розповідав рік тому нашим журналістам Вадим Каган, за це мер мав виділити БК «Атлант» під забудову землю у центрі міста. Однак, за словами забудовника, домовленості мер порушив: ласий шматок віддав більш вигідній будівельній компанії, а «Атланту» дісталася земля на відшибі – Торгмаші. Тож звівши лише «облуду», забудовник своє «благодійництво» призупинив. Кілька разів мерія зверталася до пана Кагана з проханням передати недобудову на баланс міста, однак отримувала відмову. Як стверджував засновник «Атланту», його масштабне дітище в 2613 кв.м так і залишилося б стояти «мертвим вантажем», адже в міста на добудову стільки грошей немає. Чи то обом сторонам вдалося домовитися, чи то лише з власних міркувань – у будь-який спосіб закінчити розпочате, та всередині 2015 року БК «Атлант» роботи відновила. Доведення до ладу приміщення, а це – 60% внутрішніх робіт, тривало ще рік. І от настав довгоочікуваний день передачі приміщення – 16 вересня, напередодні Дня міста.

Відкриття БДЮТ

відкриття БДЮТ
Урочистості відкрили «винуватці» свята – вихованці БДЮТ: зразковий  театр народної пісні «Слов’яночка», хореографічні колективи «Елеріна», «Феєрія Денс», «Вікторія»

відкриття БДЮТ

відкриття БДЮТ
Діти в очікуванні свого виступу провели від 3 до 6, 5 год.
відкриття БДЮТ
Гімн від  народного вокального ансамблю «Калинка»
відкриття БДЮТ
Директор БДЮТ Валентина Павлученко: «У 2014 році  наш Будинок дитячої та юнацької творчості  отримав найвище звання: «Золота когорта позашкільників України». На задньому плані – гості з Франції, Естонії, Білорусі, Польщі, Латвії

Помпезно і пафосно

Плакати, розтяжки, прапори і прапорці, промови зі сцени, дитячі скандування «Дякуємо» – все кричало, що саме «Атлант», а не мер чи хтось інший із поважних гостей безпосередньо причетний до відкриття спеціалізованого приміщення для талановитих дітей Броварів. Окрім Вадима Кагана сказати «слова причетності» мали можливість і в.о. голови Київської облдержадміністрації Лев Парцхаладзе, міський голова Ігор Сапожко, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН України Алла Середницька. Серед гостей було озвучено й імена генерального директора компанії  «Атлант» Володимира  Бондаренка та його заступника із соціальних питань Ольги Климець, директора департаменту освіти і науки КОДА Віри Рогової та ін.

відкриття БДЮТ
Лев Парцхаладзе: «У нас 70 % дітей не хочуть ходити в школу, а після її закінчення не знають куди поступити на навчання. Ми хочемо змінити систему освіти. Реформа включає 4 принципи: новий простір, новий контент, менеджмент і технології»
відкриття БДЮТ
Вадим Каган: «Моя 20-річна мрія в якійсь мірі здійснилася. Ми довго будували цю будівлю, багато разів зупинялися у зв’язку з тим, що хотіли зробити її однією із кращих у Європі. Всі вкладення в будівництво зробила компанія «Атлант»
відкриття БДЮТ
Алла Середницька : «Це єдиний позашкільний заклад, який в Україні відкрили за 2 останні роки”
відкриття БДЮТ
Довгоочікуваний “золотий” ключик у країну чудес

Коли всі запрошені висловилися, в.о голови КОДА нагородив забудовника грамотою та подарував БДЮТ сертифікат на отримання електронного сучасного робочого місця, Ольга Климець передала дітям символічного “золотого” ключа. А потім усіх гостей, серед яких були і прибулі на День міста представники братніх країн  Франції, Естонії, Білорусі, Польщі, Латвії, запросили оглянути нове приміщення.

відкриття БДЮТ
Цокольний поверх
відкриття БДЮТ
На цокольному поверсі  (підвальному) всі кімнати розподілені між колективами, що беруть участь у святковому концерті
відкриття БДЮТ
Цокольний поверх. Святослав і Артур: «Що саме подобається? Що все біле і чисте. Що не подобається? Що знову «Гармонії» доведеться ділити кімнату з іншим колективом». («Гармонія» – гурток спортивно-бального танцю – авт.)
відкриття БДЮТ
1 поверх. Роздягальня
відкриття БДЮТ
Усього в приміщенні 6 хореографічних кімнат
відкриття БДЮТ
На кожному поверсі – по 2 вбиральні
відкриття БДЮТ
1 поверх. Убиральня для дітей із особливими потребами
відкриття БДЮТ
2 поверх. Актова зала на 110 місць
відкриття БДЮТ
3 поверх. Велика хореографічна зала. Понад 250 кв. м

Після офіційної частини, що тривала цілу годину, діти, нарешті, змогли розпочати концерт, репертуар якого налічував 40 художніх номерів. До самого вечора юні броварчани демонстрували свої таланти у танцях та співі. Це випробування виявилося не з легких навіть для дорослих: ближче до вечора дивитися на дитячий виступ залишилися тільки найстійкіші (а стійкість, до речі, нікому б не завадила: наступного дня діти знову виступали – вже на святковому концерті на честь Дня міста в парку “Перемога”).

відкриття БДЮТ
Вихованці Олександра Костюкова – гурток спортивно-бального танцю “Гармонія”

Практично увесь час поблизу новобудови  працювала виставка робіт та досягнень учнів БДЮТ, а керівники гуртків валяння, бісероплетіння, гончарства, малювання та ін. проводили майстер-класи, заохочуючи бажаючих приєднатися до їхнього  творчого колективу.

відкриття БДЮТ

відкриття БДЮТ

відкриття БДЮТ

1

За тиждень до події

Директорка БДЮТ Валентина Павлученко не стримує своєї радості: вперше за 37 років існування Будинку дитячої та юнацької творчості до позашкілля така увага. За ці роки БДЮТ переселявся кілька разів, а от спеціалізованого приміщення у талановитих дітей міста ніколи не було. Останні років 20 їхній заклад тулився на вул. Марії Лагунової, 18-А – у колишньому дитсадку «Оленка», який викладачам довелося адаптовувати до потреб позашкілля. Та з кожним роком будівля все більше «тріщала по швах», адже кількість бажаючих відвідувати БДЮТ збільшувалася. На сьогодні Будинок творчості нараховує понад 1700 дітей, які навчаються в 40 гуртках у 45 педагогів.

відкриття БДЮТ
У колишньому дитсадку “Оленка” БДЮТ тулився майже 20 років
відкриття БДЮТ
Святослав і Артур під час занять у Олександра Костюкова

У Святослава і Артура щодо переїзду БДЮТ у нове приміщення – змішані почуття. Кажуть, нове вабить тільки тим, що там, можливо, буде більша танцювальна зала. «Мені повезло, я живу недалеко від нового приміщення, а половина дітей точно туди ходити не буде, бо далеко і не зручно добиратися», – озвучує Святослав думки своїх колег по хореографії. Артур, що мешкає на Масиві, заперечує: «А ти ж із Грушевського приїжджав на Масив?  Ті, хто хочуть продовжувати навчання – ходитимуть. Я – буду».

Валентина Павлученко заспокоює: тих дітей, котрі не зможуть їздити на навчання із Масиву на Грушевського, напризволяще не залишать – при потребі у школах працюватимуть необхідні гуртки. Підніматимуть питання і про підвезення юних талантів до нової будівлі БДЮТ. До всього ж на Масиві є ще естетико-натуралістичний центр «Камелія» та навчально-виробниче об’єднання, які зможуть задовольнити творчі запити дітвори.

Та поки що говорити про цілковите переселення в новобудову зарано, говорить директорка: «Із 16 вересня в новому приміщенні свою роботу розпочнуть лише хореографічні колективи. Для них класи повністю готові: обладнані дзеркалами і станками. Решта гуртків переходитимуть поступово – залежно від наповнення класів меблями». Нагадаємо: на 17-й черговій сесії до програми «Позашкільна освіта» депутати затвердили зміни, згідно яких для технічного забезпечення концертної зали музичною апаратурою, озвучення на відкритих майданчиках, технічного забезпечення навчальних кабінетів, обладнання та меблів виділено 2 млн 748 тис грн. 

«Із самого початку я спостерігав за будівництвом на Грушевського, – розповідає Олександр Костюков, який близько 30 років вчить дітей мистецтву хореографії у БДЮТ. – Спочатку там планувалася музична школа з камерними класами, а потім став будинок творчості. Але проект залишився той самий. У приміщенні, що готували під велику танцювальну залу, стояли стовпи. Довелося добиватися, щоб змінили проект, і  ці стовпи зрізали. І підлога там не для занять танцями. Якщо ми говоримо про сучасне приміщення, покриття має бути лакованим і не на бетонній основі». Однак, як кажуть, подарованому коню в зуби не заглядають.

Святкувати новосілля у БДЮТ планують не раніше листопада. Згодом обіцяють також перемістити у нове приміщення зразковий  музей «Дитинство і юність, обпалені війною», який останні десятиліття базувався у ЗОШ №2. Ну а приміщення на Лагунової, 18-А давно затребуване: дитсадки переповнені, груп не вистачає. Влада міста давно обіцяла, що  ДНЗ «Оленка» відновлять.  Минулого року  на ремонт «Оленки» управління освіти навіть  планувало витратити  5 млн грн.

Фото – автора та із Фейсбук