• Сьогодні: Четвер, 28 Березня, 2024

Активісти перевірили: що потрібно ремонтувати у броварських школах та садочках

Листопад25/ 2015
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

На черговому засіданні Громадської ради при управлінні освіти Броварської міської ради активісти ознайомилися з поданнями керівників шкіл та садочків щодо потреб закладів, а також відвідали декілька дитячих навчальних закладів, аби співставити реальні потреби із зафіксованими на папері.

Засідання Громради 24 листопада виявилося цікавим та насиченим: начальник управління Володимир Онищенко пред’явив стос документів – подання керівників броварських шкіл та садочків щодо потреб закладів (від капітальних ремонтів до миючих засобів), а також показав зведені списки від управління освіти щодо потреб на наступний рік.

На 2016 рік броварське управління освіти заявляє цифру потрібних коштів у 52 927 000 грн на капітальні ремонти (з них дошкільні навчальні заклади – 28 662 000 грн, школи – 22 450 000 грн, позашкільна освіта – 1 815 000 грн). Але начальник управління песимістичний: “Просимо 52 мільйони, а виділять 10. От в минулому році просили 32, а дали – 8”. Також Володимир Онищенко зазначив, що на наступний рік потрібно 1 млн грн на миючі засоби та 1 млн грн на канцтовари.

IMAG2284

IMAG2285

IMAG2286

Документи дуже пожвавили присутніх: нарешті від розмов можна перейти до конкретики. Одразу виникло питання: як управління визначає пріоритети, адже у зведений перелік від управління освіти потрапили не всі позиції, про які просили керівники освітніх закладів. А запити були ну дуже різні: більше всього присутнім впав у вічі запит гімназії ім.Олійника щодо облаштування стоянки для авто біля навчального закладу. Мабуть, все інше у гімназії вже є, просити більше нічого.

З цього приводу члени Громадської ради вирішили утворити комісію, яка б перевірила усі запити шкіл та садочків – з безпосереднім відвідуванням закладів та спілкуванням з їхніми керівниками. У довгу шухляду вирішили не відкладати: новостворена комісія з активістів-членів Громадської ради (Ігор Романенко, Надія Лещик, Олександр Короленко та інші) одразу ж після засідання вирушила до найближчих дитячих закладів: шкільного, дошкільного та позашкільного.

СШ №7

В розмові з директором школи активісти намагалися розібратися: що з поданого директором та зафіксованого у списку управління освіти все ж таки найважливіше.

Управління освіти з усіх прохань закладу (а їх було багато) залишило єдинє: капітальний ремонт фасаду (3 млн грн). А навіщо робити ремонт фасаду, якщо в школі не замінені усі вікна? – задалися питанням активісти-батьки. Адже після встановлення нових вікон постраждають відкоси – і облицювання фасаду треба буде робити знову.

інспекція садочки школи (1)

“Школі потрібен частковий ремонт фасаду, – пояснює директор Ольга Жигулова, – у нас є декілька кабінетів на другому поверсі, які практично висять у повітрі, під ними немає 1-го поверху, а також немає 3-го. Тому в цих кабінетах холодно, якщо по школі +25, то там +18 – треба утеплити цю частину. А щодо вікон, то і вони потрібні, школу засклили новими вікнами не повністю, а найбільша проблема – старі вікна в коридорах, там треба міняти, бо холодно. Що ще важливо: ми просили посудомийну машину, бо вона вже дуже стара, часто ламається, постійно ремонтуємо за кошти батьків”.

В результаті таких розмірковувань директор і активісти дійшли висновку: найголовніше для закладу наразі – це посудомийна машина та заміна вікон. А фасад почекає.

ДНЗ “Золотий ключик”

Садочок зустрів перевіряючих сирістю та високою вологістю повітря в коридорі. “Підвал, – пояснюють в садочку. – У нас тут аварійка кожні два тижні чергує. Дощова каналізація не працює, як пройде дощ – все у нас в підвалі”.

інспекція садочки школи (3)

Садочок просив багато: і нові ліжечка, і матраци, і зробити щось із тріщиною на фасаді… зізнаються, просили б і більше, але тоді “ви б тільки наш садок і ремонтували”. У списку ж управління освіти залишилося три пункти на 1 млн 220 тис грн:

  • капітальний ремонт фасаду (1 млн грн)
  • капітальний ремонт пральні (120 тис грн)
  • ремонт спортмайданчику (100 тис грн)

Ремонт майданчику активісти одразу запропонували відкинути – це можна зробити і батьківськими зусиллями, а от фасад, вікна і пральню визнали таки важливими, особливо після того, як пройшлися садочком.

інспекція садочки школи (2)

Пральна машина, встановлена за царя Гороха, вразила усіх присутніх: “Її треба здати в музей. Скільки ж вона їсть електрики?”

інспекція садочки школи (5)

інспекція садочки школи (4)

Проте в пральні стояли нові бойлери і ще одна пралка. “Бойлери нам надало місто, але встановлювали та міняли електрику ми самі, за наші кошти”, – розповідає адміністрація садочку.

інспекція садочки школи (7)

інспекція садочки школи (6)

Фасад закладу позбавлявся плитки у випадкових місцях: плиткопаду можна чекати у будь-який час і будь звідки.

інспекція садочки школи (10)

інспекція садочки школи (9)

Про підвал, в який спустилися лише найбільш стійкі батьки, і говорити годі… “І це ще не самий поганий садочок у місті”, – зауважила одна з активісток.

інспекція садочки школи (8)

інспекція садочки школи (14)

інспекція садочки школи (11)
Тріщина на фасаді

Будинок дитячої та юнацької творчості (БДЮТ)

Ситуація з Будинком творчості вельми заплутана і бюджет на його ремонт варіабельний. Або БДЮТ переїзжає в нову будівлю на Грушевського і тоді на відновлення цього приміщення (дитсадочку “Оленка”) виділяють 5 млн грн. Або БДЮТ залишається на невизначений термін на тому ж місці (адже нова будівля досі не готова) і тоді потребує поточного ремонту. З поданих директором БДЮТу пропозицій управління сформувало наступний список на суму 1 млн 45 тис грн:

  • капітальний ремонт паркану (100 тис грн)
  • капітальний ремонт зовнішніх пожежних сходів (15 тис грн)
  • капітальний ремонт відмостки (230 тис грн)
  • капітальний ремонт системи опалення (150 тис грн)
  • капітальний ремонт каналізаційної системи (100 тис грн)
  • капітальний ремонт віконних прорізів (250 тис грн)
  • капітальний ремонт сходових клітин (100 тис грн)
  • капітальний ремонт електромережі (100 тис грн)

БДЮТ

“Це все нагальні потреби цієї будівлі, хто б у ній не залишився: ми чи садочок, – розповідає директор Будинку творчості Валентина Павлученко. – Ми зацікавлені якнайскоріше переїхати у нову будівлю, а ця пішла б під садочок, це було б найраціональніше. Проте коли це вирішиться – ми не знаємо. Чекаємо. А поки займаємося поточними питаннями. Навіть якщо тут буде садок, то йому точно так же потрібні будуть і відмостка, і нові вікна, і заміна електромережі. З електрикою тут взагалі жах: стара проводка, вибиває, замикає. А паркан… ви знаєте, скільки тут собак бігає або їх вигулюють? Дірки ріжуть у паркані, він же з сітки. А дітки потім знаходять рештки життєдіяльності собачок у траві та листі. Тому намагаємося відгородитися”.

Поспілкувавшись з адміністрацією БДЮТу та обійшовши будівлю, більшість пунктів ремонтного списку активісти визнали важливими.

інспекція садочки школи (12)

Обговоривши між собою невизначеність питання переїзду Будинку творчості на нове місце і позітхавши про те, що на Масиві в такому випадку не залишається подібного центру позашкільної освіти, члени Громадської ради закінчили свою першу інспекцію.

З такими же візитами найближчим часом активісти планують обійти усі освітні дитячі заклади міста, аби розібратися на місці: що ж найпріоритетніше для ремонту в закладі?

Детальний репортаж із засідання Громадської ради 24 листопада читайте за цим посиланням

Фото – Микола Кожемяко

  • avatar
    Анна Боженко
    8 років тому

    Садок Віночок,нехай сука завідуюча,яка їздить вже на мерседесі,а прийшла працювати з голою сракою,перестане обдирати батьків,взятки за вступ,та разом з виконкомом кроїти бюджетні кошти,що виділяються на ремонт садка,то такі астрономічні цифри не виникатимуть.При нормальній владі,вона вже б давно сиділа б у тюрязі.А так бере участь в кошорисі на ремонт,аферюга.

  • avatar
    Марго
    8 років тому

    Лісову казку три роки як відкрили і вже треба кап. ремонти робити? Може треба змінити людину, яка має за всім цим доглядати? Чи це чергове відмивання грошей з бюджету?

    • avatar
      Анна Боженко
      8 років тому

      Так отож,бідні батьки останню копіїчку несуть за дитину,а ці курви собі тачки дорогі купляють та будинки двоповерхові гепають,замість того,щоб вкладати гроші в садочки.А бюджетні тупо розкрадають.