• Сьогодні: Середа, 7 Грудня, 2022

Міськрада відмовляє в доступі до розсекречених детальних планів територій Броварів

Квітень08/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Броварська міська рада відмовилась надавати картографічні матеріали детальних планів, з яких нещодавно зняли гриф «для службового користування». Своє рішення чиновники пояснили тим, що «перенесення з паперових носіїв у векторну цифрову форму графічної частини потребує значного часу на виконання». Після проведення цих робіт, міськрада обіцяє забезпечити загальний доступ до картографічних матеріалів.

Як зазначили чиновники, на сьогодні управління містобудування та архітектури проводить опрацювання отриманої інформації. Мета – виключити в матеріалах містобудівної документації відомості з обмеженим доступом, які перебувають під грифом «для службового користування».

Офіційна відмова Броварської міської ради надавати містобудівну документацію Броварів

У міськраді також вказують, що цього року на такі роботи передбачили 300 тис. грн. З відповіді можна зрозуміти, що ці кошти підуть на перенесення інформації з паперових карт у цифрові. І це дасть можливість відокремити інформацію з відкритим доступом від інформації з обмеженим доступом.

Нагадаємо, що 14 березня цього року більшість містобудівних картографічних документів Броварів «розсекретили», знявши із них гриф «для службового користування». Водночас, варто зауважити, що боротьба за доступ до генеральних та детальних планів у нашому місті триває вже декілька років.

Активісти добивалися від міських чиновників відкриття цієї інформації для громадськості. Однак потуги лишались переважно безрезультатними. А чиновники, попри вимоги закону, перешкоджали громадянам ознайомлюватись із містобудівною документацією.