• Сьогодні: Четвер, 20 Січня, 2022

Неефективні аукціони: активісти незадоволені торгами за землю на вул. Шолом-Алейхема

Липень01/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

16 червня відбувся аукціон, на якому віддали в оренду дві ділянки поблизу ресторану “Верона” – по вул. Шолом-Алейхема, 66-а та 66-б. Загальна сума виторгу збільшилась від стартової лише на декілька тисяч гривень, що дивно, адже земля розташована майже у центрі міста. Активісти натякають на неефективність проведеного аукціону, хоч і відзначають, що торги відбулись формально без порушення законодавства. Про це на своєму сайті повідомляє “Броварський народний контроль”.

Як зазначають активісти, на аукціон виставили два лоти – ділянки по вулиці Шолом-Алейхема, 66-а та 66-б. Оголошення про це з’явилось на сайті “Народного контролю” ще у травні.

uch1

uch1

Як видно з кадастрової карти, земельні об’єкти прилягають до ресторану “Верона”, неподалік зупинки маршруток “Школа-інтернат”. Площа першого лоту – 0,0046 Га, другого – 0,0168 Га.

Стартова ціна першої ділянки становила 4 132,44 грн. Її виторгував громадянин Кашинський П. Г. за 5 165,54  грн. Друга ділянка дісталась Зубко А. І. за 16600,06 грн., у той час як стартова ціна становила 15 090,96 грн. Відповідно, загальна сума виторгу збільшилась на 2542,2 грн і становить 21 765,6 грн.

В “Народному контролі” вказують, що аукціон відбувся у встановленому порядку із дотриманням законодавства. Однак, активісти натякають на його неефективність. В організації зазначають, що вони пропонували органам місцевого самоврядування розміщувати офіційну інформацію про проведення земельних торгів не лише на сайті Державного агенства земельних ресурсів України та сайті Броварської міської ради, а також у засобах масової інформації. Крім того, активісти за власний кошт пропонували встановити інформаційні щити про оренду ділянок.

Свої пропозиції “Народний контроль” подав до міськради у письмовому вигляді.

img015  img013  img014

Як саме орендарі використовуватимуть земельні площі, наразі не повідомляють. Однак в останньому записі на кадастровій карті зазначено цільове призначення – для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування.

Зображення: “Броварський народний контроль”