У ніч з 10 на 11 липня на комунальному міні-ринку, що по вул. Незалежності, 10, за ніч «виріс» сучасний магазинчик – МАФ. Продавчині-бабусі висувають свою версію появи малої архітектурної споруди: ймовірно, ринок буде розширюватися та облагороджуватися? У спецвідділі з благоустрою Броварської міської ради здивовані й переконують: у планах розширення та облагородження ринку є, а от встановлення МАФів на ньому – не заплановано. Тим більше, у місті діє мораторій на монтаж малих архітектурних форм. Хто ж насмілився порушити закон та з якою метою?
«Вчора ввечері тут ще нічого не було, а ранком дивимося – стоїть магазинчик, – розповідає бабуся Марина, яка практично щодня торгує на міні-ринку зеленню. – Думали, ринок розширюватимуть. Але в обід приїхали якісь люди і поліція, приклеїли на дверях магазину папірець: цю споруду мають прибрати».



Як повідомив начальник спецвідділу БМР з питань благоустрою та зовнішнього дизайну міста Олег Єжаков, торгова комісія надала «ПАТ «Київхліб», виробничий цех №2» дозвіл на виїзну торгівлю – встановлення «Купави» (торговий причіп з колесами), однак директор підприємства Олексій Хорьков цей дозвіл кваліфікував по-своєму і вчора пізно ввечері привіз МАФ, а сьогодні в обідню пору відбувся його монтаж.
«Мені зателефонували мешканці будинку №10, які побачили, що до МАФа прибув маніпулятор, і я викликав спецвідділ та поліцію», – розповідає депутат міськради Сергій Батюк. По прибуттю на місце порушення, працівники спецвідділу, депутати та поліція перекрили рух спецтехніці та викликали директора броварського хлібзаводу. Як повідомив нашому журналісту Олексій Хорьков, сталося звичайне непорозуміння: він не знав, що на встановлення у місті МАФів – заборона, тож і вирішив не дуже привабливий ззовні причіп замінити сучасним магазинчиком із подальшим облагородженням території. «Броварський хлібзавод потребує об’єктів для реалізації своєї продукції. А це – нові робочі місця, розвиток підприємства», – пояснює Олексій Хорьков.

За інформацією Олега Єжакова, директору ПАТ працівники спецвідділу надали припис – до 13 липня МАФ демонтувати, а також склали адмінпротокол про порушення правил благоустрою – розміщення автотранспорту на зеленій зоні. Куди перенести новенький МАФ, тим більше в короткий термін, директор не знає, адже встановлення магазинчика вимагає, перш за все, отримання згоди від депутатів міськради на оренду земельної ділянки.
«Я «проти» МАФів, але «за» підтримку нашого виробника, – каже депутат Сергій Батюк. – Думаю, депутатський корпус піде нашому підприємцю назустріч і дозволить встановлення МАФу. Але! Якщо він звернеться з програмою розвитку броварського хлібзаводу».
«Ми маємо програму розвитку хлібзаводу, – запевняє Олексій Хорьков. – У розвиток підприємства вже інвестовано 10 млн грн. Встановлення МАФів надасть можливість відродити кондитерський цех і дозволить щодня забезпечувати броварчан свіжою різноманітною випічкою від власного виробника».
Фото – авторки
Наталья Щербак
6 років томуВиробничий цех №2 ПАТ “Київхліб” (до 2004 р. – Броварський хлібозавод, до кінця 2013 року цех №2 хлібокомбінату №10) – підприємство, яке постійно розвивається: наразі тут виробляється більше 40 найменувань асортименту, з яких більша частина – власні розробки.