
На Вікіпедії з’явилась історія про Броварський Євромайдан
[caption id=”attachment_31199” align=”alignleft” width=”300”] Фото: Wikimedia.[/caption]
Нещодавно в Українській Вікіпедії у статті «Євромайдан у регіонах України» з’явився хронологічний виклад Броварського Євромайдану. У новоствореному розділі «Бровари» описано події, які відбувалися в нашому місті під час Революції Гідності. Станом на момент публікації, наведені у статті події охоплюють період від 7 грудня 2013 року, коли у Броварах оголосили про створення Штабу народного супротиву, до 24 лютого 2014 року, коли Янукович вже самоусунувся, і стара влада «посипалась», даючи людям шанс і надію на зміни як у державі, так і в місті.
Історію Броварського Євромайдану, як і будь-якої іншої теми на Вікіпедії, може доповнити чи вдосконалити кожен охочий, не забуваючи при тому дотримуватись правил спільноти.
Варто зазначити, що Вікіпедія – вільна енциклопедія, яка існує та наповнюється завдяки колективній роботі. Достовірність інформації, яка вноситься до Вікіпедії, має супроводжуватись розміщенням посилань на авторитетні джерела. Редакція «Маєш право знати» з приємністю констатує, що левова частина приміток, які використані для підтвердження інформації у розділі про Броварський Євромайдан, є посиланнями саме на статі в нашому виданні.
На нашу думку, узагальнена стаття на Вікіпедії дає можливість броварцям порівняти глобальні події того часу (на Євромайдані в Києві та загалом по Україні) та локальні, на прикладі нашого міста. Можна прослідкувати деякі закономірності: як активність броварців, так і дії чиновників прямо залежали від подій на Майдані у Києві. Водночас, ті події дали можливість наростити та зберегти активність громади для «очищення» у власному місті після революції.
Так, наприклад, громада Броварів почала вимагати від міської влади висловити підтримку народу після штурму Майдану Незалежності силовиками вночі 11 грудня. Після перших смертей на вул. Грушевського в Києві броварці оголошують загальноміський страйк. Акції та пікетування з того часу тривають ледь не щодня, і стихають аж на початку лютого. Найактивніше боронити своє місто броварці виходять на вулиці після злощасних подій, які почались на Майдані Незалежності 18 лютого. Саме тоді утворюється більш-менш зорганізована Броварська самооборона, яка патрулює вулиці міста задля захисту від «тітушок» та силовиків. На в’їзді з Києва влаштовують блок-пост. Біля прокуратури падає пам’ятник Леніну, а за ним «розвалюється» і міський осередок Партії регіонів. Водночас, під тиском громади у відставки йдуть керівництво міської міліції, пізніше – міжрайонний прокурор. Однак мер Ігор Сапожко «тримає удар» і досі.
З історії та послідовності подій Броварського Євромайдану можна зробити висновок – у нас була своя маленька боротьба, зі своїми успіхами та невдачами. Почасти ця боротьба триває й досі. Але, без сумніву, броварці зробили свій внесок у повалення режиму Януковича принаймні на місцевому рівні. Тепер про цю історію варто розповідати людям. Українська Вікіпедія дає можливість не лише розповісти, а й допомогти написати її.
Нагадаємо, що сьогодні о 18:00 на Майдані Свободи у Броварах розпочнеться акція на згадку про події Євромайдану. Як повідомляють активісти, на початку заходу на великому екрані просто неба вони планують продемонструвати найбільш сильні відео з київського Євромайдану, а також розповісти через спеціальний відеофільм, як в цей час розвивались події у Броварах. Одночасно на Майдані Свободи відбуватиметься виставка найбільш яскравих та показових фотографій української революції 2013-2014 років, а також експозиція предметів, які стали символами українського Майдану.