• Сьогодні: Понеділок, 8 Серпня, 2022

День Гідності і Свободи в Броварах: квіти від колишніх «регіоналів» і жодного заходу від громади – ФОТО

Листопад21/ 2016
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Третю річницю початку Євромайдану цього року в Броварах публічно відзначила лише місцева влада та родичі загиблих – покладанням квітів до могил загиблих за Україну. Таких висновків можна дійти із повідомлення на сайті Броварської міської ради. Представники громадськості будь-яких заходів на сьогоднішній і найближчі дні не анонсували.

Як зазначають чиновники, сьогодні вшанували загиблих в АТО бійців Дмитра Янченка, Сергія Москаленка, Аркадія Голуба, Олега Синільника, Володимира Полякова, Андрія Топіху та забиту кийками під час подій Євромайдану Антоніну Дворянець. Квіти до їхніх могил поклали міський голова Ігор Сапожко, його заступники, воїни АТО, родичі загиблих бійців і героїні Небесної Сотні. Окрім того, у церквах та релігійних громадах міста відбулись поминальні молебні.

yevromajdan-gidnosti-2016_00011

yevromajdan-gidnosti-2016_00010

Раніше відділ культури Броварської міської ради також проанонсував покладання квітів до пам’ятних знаків на майдані Свободи. Однак, у вказаний час жодні офіційні делегації до меморіалів не підходили.

yevromajdan-gidnosti-2016_00002

yevromajdan-gidnosti-2016_00004
Біля монумента Небесній Сотні сьогодні свіжі квіти
yevromajdan-gidnosti-2016_00005
Влада анонсувала, що вшанує також загиблих в АТО

Опитані броварські активісти місцевого та київського Євромайданів розповіли, що не планують цього та найближчих днів заходів у місті. Багато з них повідомили, що 21 листопада мають намір відзначити День Гідності і Свободи на Майдані Незалежності в Києві.

Нагадаємо, що під час Євромайдану в Броварах вирували свої події – активісти оголошували страйки, акції, пікети, створили Броварську народну раду.

1024px-brovary_blok-post
На в’їзді з Києва місцеві мешканці влаштували блок-пост

Одразу після перемоги місто стало одним із перших в Україні, де повалили пам’ятник Володимиру Леніну. За декілька днів активісти взяли під контроль комунальну телестудію «Наше місто» (ЕКТА), однак згодом їх «вибили» із приміщення. 24 лютого на майдані Свободи зібрався декількатисячний мітинг за відставку мера Ігоря Сапожка.

Хронологія революції у Броварах

Слід нагадати, що під час подій Євромайдану представники влади міста не підтримували протестувальників Революції Гідності. Водночас, одразу після втечі Віктора Януковича з України, Ігор Сапожко оголосив про свій вихід із лав Партії регіонів та про ліквідацію фракції політсили в міськраді.

Фото – Андрій Качор, Броварська міська рада, Дмитро Карпій

  • avatar
    Олег
    6 років тому

    На барикадах Майдану був лише один прапор від Броварів.І це був мій прапор.Тоді герої фільму боялися навіть наблизитися до нього.Потім цей прапор був на блок-посту під Броварами.Серед усіх героїв фільму я побачив лише одного,хто не побоявся вступити в ряди революціонерів і отримати відповідне посвідчення.Запрошую до розмови. Рожок Олег.