• Сьогодні: Четвер, 23 Березня, 2023

При виникненні аварійних ситуацій у нічний час звертатись потрібно… у довідку виконкому?

Квітень30/ 2013
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

лампа без світлаНещодавно до нас звернулися мешканці будинку по вул.Черняховського, 23-А, у яких 25 квітня о 20 годині вечора частково зникла електроенергія у будинку, більшість квартир залишились без світла. Люди були розгублені: куди телефонувати і що робити у такому випадку?

Спробуємо розібратися – хто ж тепер, після реалізації житлово-комунальної реформи у Броварах, повинен забезпечувати послуги електриків для ліквідації аварійних ситуацій у нічний час?

Залишені напризволяще

Перш за все мешканці звернулися за телефоном аварійної служби Київобленерго: 5-44-41. Електриків у них вистачає, але виїжджати відмовились. Мовляв, відповідальність Київобленерго – забезпечети надходження електроенергії до будинку, а розподіл її всередині будинку – це відповідальність електриків ЖЕКу, куди і порадили звернутися.

Телефони ЖЕКів та їх керівників було опубліковано у спецвипуску “Броварської панорами”, тому щасливі власники цієї газети спробували зв’язатися зі своїми рятівниками. Однак очікуваної допомоги так і не отримали: графік роботи – з 8:00 до 17:00, а о 20 годині вечора слухавку вже ніхто не бере. Спеціально для таких випадків завбачливі броварські реформатори розмістили мобільний телефон директора ЖЕКу, але знову на мешканців чекало глибоке розчарування: при спробі зателефонувати на мобільний телефон керівника ЖЕКу №3 Дяченко Івана Васильовича жіночий голос повідомляв: “Цей номер не є дійсним!

jek

Але броварчани так просто не здаються: на сайті Броварської міської ради є сторінка “Аварійні служби“, знаходимо “Управління експлуатації та ремонту житлового фонду“, телефон 5-20-89. Однак на іншому кінці слухавки повідомляють, що дійсно, раніше (до реформи) у них були електрики, але зараз електриків більше немає, вони займаються виключно аваріями об’єктів Броваритепловодоенергії.

Останній шанс на порятунок – пряма телефонна лінія міського голови з питань проведення реформи ЖКГ у місті Бровари (067-744-54-83). Та й тут розчарування: у вечірній час слухавку ніхто не бере.

Виконком Всемогутній

Наступного ранку журналісти “Маєш право знати” зателефонували на пряму телефонну лінію міського голови, щоб розпитати, що ж робити броварчанам у разі виникнення нічних аварійний ситуацій. Слухавку взяла Юлія Логовченко, скандально відома своєю діяльністю на виборах 2012 року.

Юля пояснила, що у таких випадках необхідно телефонувати до ЖЕКу, а якщо не беруть слухавку – то до керівника ЖЕКу, телефон якого було розміщено у “Броварській панорамі”. Зауваження про те, що цей номер не є дійсним, дуже її здивувало. Тому Юля порадила звертатися до цілодобової лінії виконавчого комітету: 5-55-50.

Аби підтвердити або спростувати цю інформацію, ми зателефонували за вказаним номером і розповіли про проблеми мешканців. Диспетчер підтвердила, що дійсно, електрики в ЖЕКах працюють лише у робочій час, що дійсно, у аварійній службі немає електриків. На запитання, що ж робити вночі, вона запропонувала: телефонуйте до нас, а ми вже будемо оперативно шукати керівників ЖЕКів, які викликатимуть електриків. “Цілодобової аварійної служби в ЖЕКах, на жаль, немає” – визнала диспетчер.

На щастя, світло у оселях мешканців будинку по вул.Черняховського, 23-А з’явилося вже за кілька годин того ж вечора. Ми сподіваємось, що аварійні ситуації у будинках броварчан траплятимуться рідко, але радимо запам’ятати телефони ЖЕКу, директора ЖЕКу та телефон виконкому: 5-55-50, диспетчери якого будуть “віддуватися” за наслідки житлово-комунальної реформи броварської влади.

 • avatar
  R.Tanya
  10 років тому

  На Короленко 68, у неділю (28.04.2013 р.) сталася подібна ситуація, О 8 годині вечора вимкнули світло. Я особисто телефонувала по тел. 5-20-89 (авірійна кошнього КП “Служба замовника”). Мені відповіли, що про нашу проблему попередили електрика ЖЕКу 3, але прийти він зможе тільки в понеділок вранці. На наступний день я пішла в ЖЕК, і розповіла ситуацію, на мене дивилися на як навіжену, і сказали, что ми передамо електруку. Світло вімкнули тільки в 12 годин дня.

  Я якщо в когось не дай Боже прорве труду, що робити?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Ага, також ЖЕК №3. На Черняховського, судячи з усього, допоміг саме дзвінок на 5-55-50, бо електрик прийшов вже близько 22 години і полагодив

 • avatar
  breaker
  10 років тому

  на улице короленко очень часто не горят фонари. темно, рядом с дорогой людей не видно. это куда обращаться?

  • avatar
   Nata_ly
   10 років тому

   зате на Грушевського буває, що вранці, коли вже зовсім видно, ліхтарі ще горять. Це якось нераціонально.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   По-ідеї, це відповідальність новоствореного КП БМР “Бровари-благоустрій”. Телефон, на жаль, знайти не можу, але знаходяться вони на Кутузова,2 (там, де раніше була Служба замовника).
   Також можна спробувати звернутися до ЖЕКу – вони повинні знати

 • avatar
  Alee
  9 років тому

  Було б непогано оновити інформацію!

  Телефоную в 12 год 40 хв

  5-55-50 – не відповідає

  067-744-54-83 – “Цей номер не є дійсним!”