• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Броварчани на віче висловили недовіру міському голові Сапожку. ВІДЕО. ФОТО

Лютий26/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

віче_недовіра0224 лютого Майдан Свободи став місцем мастабного народного зібрання в Броварах. Близько 12:00 на журналістів, що перебували в приміщенні редакції КП «Телестудія «Наше місто», було скоєно напад озброєних молодиків в масках. Члени Народної Ради переконані, що такі дії замовили місцеві регіонали, аби дестабілізувати й так неспокійну ситуацію в місті. Відтак обурені активісти вирішила не чекати наступного дня  і  почали закликати броварчан вийти ввечері на центральну площу міста, аби вирішити долю місцевих слуг режиму Януковича. Люди очікували, що міський голова Ігор Сапожко також вийде до людей зі звітом і пропозиціями про подальші дії. Однак мер-регіонал не прийшов. Близько півтори тисячі броварчан, які вщерть заповнили Майдан Свободи, висловили міському голові недовіру.

Перше слово перед присутніми мітингувальниками взяв самооборонівець Олег Шевчук зі «Свободи». Він закликав вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

віче_недовіра01

DSC_0002

Після виконання гімну Аліна Дяченко, член партії «Демократичний Альянс» та одна з ініціаторів створення Народної Ради, нагадала, що в Броварах уже відбувся ряд гучних відставок , зокрема заяви про звільнення написали голова райдержадміністрації Петро Іваненко, очільник районної ради Анатолій Дименко, рапорт на звільнення написав начальник броварської міліції Сергій Семікоп. Крім того, губернатор Київської області А.Присяжнюк теж подав у відставку.

віче_недовіра03

В таких умовах члени Народної Ради закликали Сапожка прийти на віче і висловити свою позицію. Проте дива не сталося – і міський голова не виявив бажання поговорити з броварчанами.

Далі слово передали депутату міськради «ударівцю»  Роману Сімутіну. Він нагадав про всі злочинні дії регіоналів упродовж трьох років, зокрема й про роздерибанені землі, необґрунтоване підвищення тарифів тощо. Також Сімутін наголосив, що міський голова до останнього намагався втриматись за владу, і навіть після кривавих подій на Грушевського та Майдані Незалежності не поспішав засуджувати дії режиму.

віче_недовіра04

Позафракційний депутат Євген Гредунов розповів про діяльність броварських блок-постів та високу самоорганізацію броварчан в складних умовах революції. Він закликав присутніх в разі виникнення правопорушень телефонувати на телефон гарячої лінії самооборони. «Ми приїдмо швидше, ніж правоохоронні органи», – наголосив Гредунов.

Громадський активіст Андрій Качор повідомив про те, що місцеві регіонали після повалення режиму януковича, повтікали з міста. Зникли, зокрема, масажист Азарова, головний регіонал Броварів Сергій Федоренко. Качор звернув особливу увагу на діяльність мера-господарника Сапожка: найкраще «господарські здібності» міського голови виявлялись у зборі бюджетників на антимайдан та організації місцевих тітушок, готових бити людей. Також активіст закликав громадськість пильнувати і не дати «перефарбованим» в інші партійні кольори регіоналам знову прийти до влади в Броварах.

віче_недовіра08

Перед броварчанами виступив також народний депутат України Павло Різаненко. Нардеп застеріг всіх від ейфорії – режим повалено, але це лише половина справи. Народ має усвідомити, що влада – це лише слуги народу, а головне в суспільстві – справедливість, а не помста. Тому Різаненко закликав броварчан до цих змін у ставленні до влади та життя.

віче_недовіра11

Крім того, Павло Різаненко зазначив, що не тримає зла на Сапожка за перешкоджання його діяльності як депутата міськради у 2010-2012 рр. Проте не можна пробачити кров сотні загиблих на центральній площі столиці, яка на руках кожного регіонала, хто захищав та підтримував режим.

Після ще кількох виступів активістів Аліна Дяченко запропонувала проголосувати за недовіру міському голові Сапожку, адже той не прийшов на звітування перед громадою. Голосування показало, що броварчани не довіряють меру: майже всі підняли руки. Однак на площі були й ті, хто залишається прихильником Сапожка – проти недовіри підняли руки аж четверо людей із присутніх тисяч. (голосування починається з 38:30)

На віче також виступили Юрій Плакся та Володимир Опалько з «Батьківщини», Юрій Скотніков зі «Свободи», Юрій Чередник з «УДАРу», позафракційний депутат міськради Олег Іваненко, броварські самооборонівці, які підтримують правопорядок на вулицях міста.

віче_недовіра18

віче_недовіра19

віче_недовіра12

віче_недовіра15

віче_недовіра20

Однак особливої уваги заслуговує виступ рішуче налаштованої молоді Броварів. Активіст Михайло заявив, що молоді не допустять до влади тих, хто буде красти і займатись корупційними діями. Він дав зрозуміти, що нова влада знаходитиметься під пильним контролем.

віче_недовіра14

віче_недовіра13

Коли постало питання про позачергову сесію, хлопці заявили, що в разі неявки депутатів для кворуму забезпечать «супровід» депутатів прямо в будівлю міської ради.

На 19:00 наступного дня громада ініціювала провести позачергову сесію, де мали розглянути кілька питань – про недовіру депутатів міському голові Сапожку, про звільнення з посади секретаря міськради регіоналки Олени Семенюк, про повернення басейну 9 школи у власність громади міста.

Як відомо, 25 лютого провести позачергову сесію так і невдалось.  Після довгих перемовин з представниками Народної ради з одного боку та під тиском одіозного депутата-регіонала, будівельного магната Броварів Ігоря Трощенка з іншого, Сапожко відмовився писати заяву про відставку і втік з будівлі міської ради.

Фото Марії Придьми

 • avatar
  Ольга
  9 років тому

  Згідно із законом недовіру міському голові можуть висловити депутати на сесії міськоїх ради.
  Висловлення недовіри меру громадянами чинним законодавством не передбачено.
  Отже, рішення “на віче” є незаконним та не підлягає виконанню.
  Дотримуйтеся законів.

  • avatar
   Svidomij_
   9 років тому

   А ви припускаєте, що всі ті хто разом довгі роки обкрадав Броварчан, я про депутатів міської ради, візьме та проголосує про недовіру?

   • avatar
    Ольга
    9 років тому

    Ну раніше Антоненку висловили ж

    • avatar
     Серега
     9 років тому

     )))))))))))Вам розповісти, як сапожко став мером))))Вибачаючь в.о. мером після Антонінка))) Ви напевно дуже гарно це знаєте)))А зараз по ділу, сапожка виберали депутати чи народ??? Як “могут” депутати міськ.ради які всі були із партії фашистів, висловити не довіру своєму “фюреру”))) Тип паче сапожко не на стіки тупий рИгіонал, він дуже добре розуміє, що навіть якщо він залишиться то йому не дадуть працювати(незважаючи навіть нате що він політична “шлюха”)! Багато хто казав як би янукович, пішов у відставку, то не було би такого пролиття крові, чим відрізняеться сопожко? Адже ситуація загострюеться!!! Едине логічне виправдяння цьому, тягне час, що б закінчити свої справи, або повернути хабарі які взяв, а діло не зробив, або ховає що награбував? Не підскажите де зараз федоренко? Упорядкувався:))))???

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      И снова “здравствуйте” :) Перейдём к предмету логика :) Позволю себе более пристально посмотреть на состав “Як “могут” депутати міськ.ради які всі були із партії фашистів” Броварской городской совет состоит из 42 депутатов, там и свободовцы и ударники и фронт измен, с ними по поводу фашистов я согласен, а вот с “позафракцийными” не очень. :)

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      О…)) Добрый вечер)) Давайте перейдем))) напомнить вам цель голосования)))кого больше тот и победил))) Отсюда логическое заключение, есть ли смысл голосовать? При условие большинства, “фрициков”))))бывших партии рЫгионов, а сейчас “позафракцийных”)))? Думаю вопрос риторический)))) Но вопрос остается открытым, мера выбирал кто? власть в Украине кто? Цель его остаться мером? Где логика павлик?)))

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      серёженька, логика железная :) хотите смены мера – идите законным путём референдумов и т.д, но никак не с позиции “псевдо”силы попыток отстранить. Это чистейшей воды рекет и рейдерство. :)

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Та я б с удовольствием, только он же не хочет! Тем более у него даже морального права нет быть мером.

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Законно??? Да пойдёт как миленький, а слушать кучку беснующихся идиотов он не обязан.

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Он не хочет идти сам, по закону перевыборы можно только после того когда депутаты проголосуют за “не довиру”! Что сделать не возможно так как прихвостеней больше, отсюда вывод ??? Не хочет по хорошему… повторяю он не имеет даже морального права быть мером после всего! Повторяю смысл ему держать за кресло, если с новой властью ему работать не дадут! Отсюда павел вывод, танет время.

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      “Он не хочет идти сам, по закону перевыборы можно только после того когда депутаты проголосуют за “не довиру”!” Это единственный метод?!

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Я не юрист но насколько знаю, так как он “посадова особа місцевого рінвя” – есть два варианта либо сам, чего он категорично не хочет, либо через голосование депутатов за “не довіру ” и то не зразу в отставку, а через некоторое время можно делать перевыборы! Вспомните его проститутскую карьеру – сначала был ригеоналом, поменялась власть стал партийцем батькивщины, еще поменялась власть стал региналом, сейчас стал не фракционным ждет куда мыкнуться кому еще дать в жопу! (закончил бурсу, был экспедитором потом секретарем мера, потом в.о. мера, потом мером ни чесе карьера? да Павлик:)))! )

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Ну если не юрист, то не стоит утверждать, что “есть два варианта” больше чем уверен, есть вариант через местный референдум, кстати наиболее правильный, там нужно и подписи именно местных а не чучел понаехавших, и в случае перевыборов, голоса местных. Как по мне, так самое то.

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Ну павлик(( Не тупи… Кем референдум презначаеться?
      Глава 2. ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ РЕФЕРЕНДУМІВ

      Стаття 12. Призначення референдумів

      Всеукраїнський референдум призначається Верховною Радою України, місцеві референдуми – відповідними місцевими Радами народних депутатів.
      Я ж не против, но депутати не проголосуют, почему? я уже писал.

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      серёженька, извини, со строчной палец в клаву не тычется :) я никогда не уплю :). Вы что там употребляете? Выбрось каку. Мы здесь о мере говорим. “Місцеві референдуми згідно з ч. 2 ст. 13 Закону України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми” призначаються відповідними місцевими радами на вимогу депутатів, що становлять не менш як половину від загального складу цих рад, АБО на вимогу, підписану однією десятою частиною громадян України, які постійно проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці і мають право брати участь у референдумі.

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Так давай,я что против! В чем дело? (никогда не упишь)))), грамотей, мне замечание делать))))

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      серёжа, я с неадекватами кипишными и не профессиональными не стартую, :) Да и не вижу пока смысла шило на мыло менять, шо то фигня, шо то.

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Менять, надо по любому…«Жизнь требует движений» – так говорил Аристотель.

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Он много говорил: Благо везде и повсюду зависит от соблюдения двух условий: правильного установления конечных целей и отыскания соответствующих средств, ведущих к конечной цели.

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Паша, прощаю, я тебе всегда пишу не строчным пальцем))) честно устал спорить) Павел(заметь с большой буквы), давай брать свои эмоции под контроль, и строить независимое богатое государство, не оскорБлять))) друг, друга,а поддерживать своего оппонента, искать компромисы! У нас, самая лучшая конституция и законы, но их ни кто не соблюдают! Сейчас “самый тот момент” строить новое будущие!

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Для того, что-бы кто-то мог прощать, кто-то должен быть виноват. Просто я привык с людьми разговаривать на их языке.:) Эмоции мои большую часть всегда под контролем, я над этим долго работал. Строить государство? Я не против, но пока вижу лишь людей типа тебя, вместо фактов – “ты раб”, баран… застёгнутые короче. И если ты посмотришь всю нашу переписку, то ты не прощать, а извиняться должен(мне так кажется, но могу и ошибаться:) ). А на эмоциях одних нихера не построишь,

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Павел, вот Вы меня сейчас опять провоцируете! Я не злопамятный, но память, хорошая! Первым Вы оскорбили меня(это нет мозгов, фашист, нацыст и т.д)! Так что нам есть с кем бороться и кем спорить! Только сейчас мы не в том направление.

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Сергей, зачем быть голословным, зайдите в ветку про титушек, я специально только-что вам написал ответ. :) Значит что-то с памятью? Или внимательностью? :) http://pravo-znaty.org.ua/brovarski-rayonni-titushki-hto-zvidki-i-za-skilki/

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Т.е.(ответ) Вы поддерживаете лисовского?! Да, я о первом нашем диалоге!Ничего доказывать не собираюсь, каждый имеет право на свою точку зрения!!! Единственное Павел, я знаю кто Вы и где живете! Но прошу у Вас разрешения встретиться, так сказать за чашкой кофе.(если Вы сомневаетесь, или боитесь, я все пойму, лично от себя добавлю Я Сергей Васильевич, адекватный добрый, честный человек у меня семья два маленьких ребенка)

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Будьте последовательны, Сергей. Не оставляйте без внимания ваше “Первым Вы оскорбили меня”. Первое правило мужчины, ему должно хватать мужества признать свои ошибки и извиниться. Я никого и ничего не боюсь, можно и кофе попить, можно и лица побить, я многозадачный. И зачем восклицательный знак “знаю где живёте”, это должно было на меня как-то подействовать? :)

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Куда вы подевались, я уже и сливки приготовил…Много нашёл Васильевичей, да вот с фамилией оказия.

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      Павел, извините сейчас как то не до наших споров! Поверьте мне хватит мужества признать свои ошибки, только я не считаю себя “не правым”! Возможно не спорю перегнул палку с оскорблениями, но не думаю что Вам нужно мое извинение ровно также как мне Ваше прощение))) Если Вы поддерживаете, титушек(лисовского), и то что хотят разделить Украину, то даже за очень вкусной чашкой кофе со сливками, конструктивного разговора у нас не получиться !А подраться это да))) Это я за)) Только давайте не как гопота, а в перчатках со шлемом на ринге(или на ипровизованом ринге но с перчатками)))) К сожалению не могу назвать свою фамилию, пока, не могу, работаю не там(не в милиции).Увольняюсь.

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Сергей, ещё раз подыму вопрос :) “Единственное Павел, я знаю кто Вы и где живете! ” Это я должен пасть ниц, бояться восклицательных знаков и т.д? :)

     • avatar
      Серега
      9 років тому

      )))))))Делайте что угодно))) Я имел ввиду, что знаю Вас(не лично) и знаю где Вы живете. Был бы, Я, не адекватным как Вы считаете “бандеровцем, фашистом и еще кем то там” то не приглашал на кофе, я объяснял про русскими методами(ситуация в Крыму, Абхазии, Осетии,Чечне…).

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      Продолжайте… Продолжайте…Югославия, Сирия, Ливия…

     • avatar
      Павел Апаев
      9 років тому

      или может вы о первом нашем диалоге? Будьте любезны в виде ссылки и скрина :) (хотя это невозможно) Я первым грубить не начинаю, воспитание не позволяет.

  • avatar
   NataliyaStroy
   9 років тому

   навіщо їм дотримуватися? вони придержуються поняття сила є розуму не потрібно!!