• Сьогодні: Понеділок, 25 Жовтня, 2021

У нового прокурора Броварів вимагають знайти та покарати винних за зниклі печатки ДВК

Вересень30/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

ПрокуратураБезслідне зникнення 136 печаток дільничних виборчих комісій в окрузі №97 тепер буде розслідувати прокуратура. Заяву про кримінальне правопорушення до правоохоронців подав народний депутат України Павло Різаненко. Нагадаємо, нещодавно один з членів окружкому Олексій Скочко заявив про про те, що всі печатки ДВК в окрузі зникли.

Згідно з чинним виборчим законодавством, після проведення виборів до Верховної Ради 2012 року всі печатки повинні віддавати на зберігання до органів місцевого самоврядування. Однак спілкування членів ОВК з броварською райдержадміністрацією та міською радою виявились безрезультатними. За словами чиновників, після минулих парламентських виборів на зберігання печатки не надходили.

Втрата печаток має ознаки кримінального правопорушення, а саме – розтрату державного майна в особливо великих розмірах (ч.5 ст. 191 ККУ). Виготовлення нових штампів за ринковими цінами складає понад 30 000 грн, йдеться в заяві.  Санкція цієї статті Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

фото 1

фото 2

Крім того в заяві зазначено про факт перешкоджання діяльності окружної виборчої комісії, що підпадає під ознаки складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 197 ККУ.

Нагадаємо, нещодавно у Броварах призначили нового прокурора – Романа Олефіренка.

На одному з попередніх засідань ОВК №97 член комісії Олексій Скочко пропонував окружкому звернутись з приводу втрати печаток з відповідною заявою до прокуратури. Проте з ініціативи секретаря комісії Юрія Дідескула це питання навіть не ставили на розгляд.

Секретар ОВК №97 Юрій Дідескул
Секретар ОВК №97 від Партії регіонів Юрій Дідескул

Нагадаємо, секретар окружної виборчої комісії №97 від Партії регіонів Юрій Дідескул відомий тим, брав участь у клонуванні київської обласної організації партії “Батьківщина” у 2010 році. Того ж року Дідескул був членом ТВК під час скандальних виборів мера м. Обухів. Безпосередньо керував діями голів та членів тервиборчкому Максим Ситєнков, представник кандидата від Партії регіонів.

Засідання ОВК Ситенков
Максим Ситєнков (праворуч на фото)

Ситєнков відомий у Броварах з минулих парламентських виборів 2012 року, коли очолював ОВК №97. Тоді скандального голову окружної комісії закидали яйцями, після чого той написав заяву про відставку.