• Сьогодні: Середа, 8 Грудня, 2021

У Броварах вчителі грали та приймали закони – ФОТО

Квітень03/ 2017
avatar
Дарина Мізіна

Броварчанка, молода журналістка

31 березня у конференц-залі ТРЦ “Термінал” відбувся колоквіум-презентація методичних рекомендацій із предмету суспільствознавство, під час якого вчителі розіграли процедуру ухвалення Верховною Радою Закону “Про загальну середню освіту”.

Захід було організовано в рамках Програми USAID “РАДА” з метою впровадження компоненту громадянської освіти у навчальний процес. Запрошені були вчителі з Броварів та району, а також Баришівки та Березані.


Відкрили колоквіум авторка методичних рекомендацій, доцент кафедри політології Національного університету “Києво-Могилянська академія” Наталія Амальченко, народний депутат України Павло Різаненко, а також координаторки проектів Програми USAID “РАДА” Марина Руденко та Лабораторії законодавчих ініціатив Тетяна Чернуха.

“Якщо ми впроваджуємо 12-річну освіту, це значить, ще в школі діти ставатимуть виборцями, і наше завдання пояснити їм, які громадянські права вони мають, як ними користуватися і як захищати. Адже саме громадянські права дають можливість відстоювати інші свободи, надані нам законом і природою”, — зауважила Наталія Амальченко.

Тетяна Чернуха, Наталія Амельченко, Павло Різаненко, Марина Руденко

За словами однієї з організаторок, Тетяни Чернухи, мета інціативи — не просто надати вчителям теоретичні знання, але й навчити їх застосовувати інноваційні методи безпосередньо на практиці. “Саме тому ми намагаємося проводити якомога більше тренінгів для освітян. Раніше ініціативу було представлено в Сумах, Полтаві та двічі в Чернігові. Наступним у черзі буде Луцьк”, — розповідає координаторка проекту.

Гра «Агора» дала присутнім змогу приміряти на себе роль учасників процедури затвердження Закону «Про загальну середню освіту”. Серед них були: Міністр освіти і науки України, лічильна комісія, спікер Верховної Ради, а також представники ліберальної та консервативної партій і депутати-мажоритарники. Кожна з політичних сил мала внести свої поправки до Закону, що розглядався, і вже після їх представлення та обговорення учасниками процесу, спеціальна комісія вносила до законопроекту найбільш виважені зміни.

“Як на мене, розігрування процедури ухвалення законів допоможе зрозуміти не лише сутність роботи Верховної Ради, але й те, наскільки важливо чути й прислухатися одне до одного”, — підкреслив Павло Різаненко.

Самі учасники, учителі правознавства та історії в старших класах, запевняють: інтерактивні технології на уроках використовують уже давно, й до освітніх інновацій теж відкриті. Щоправда, перешкодою стають брак фінансування та відповідної техніки, особливо в сільських школах.

Як зазначила Тетяна Чернуха, цілком імовірно, що презентовані рекомендації будуть впроваджені в українську систему освіти вже наступного навчального року. Їхні творці також планують моніторити ефективність ініціативи, підтримуючи зв’язок із учителями-учасниками колоквіуму. Наразі ж освітяни можуть знайти всі матеріали у відкритому доступі.

Фото — Дарина Мізіна