• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Басейн «Купава» у Броварах відкрили «на один день» для Азарова та обраних ЗМІ

Січень08/ 2014
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

kupava 1Сьогодні у нашому місті відбулась подія, на яку броварчани чекали майже 7 років – урочисте відкриття плавального комплексу «Купава» після реконструкції. Проте щастя тривало не довго: ванни олімпійської бази з водних видів спорту пропрацювали лише один день! Коли до басейну зможуть ходити звичайні відвідувачі та скільки коштуватиме вхід, наразі не знає ні його директорка, ні міський голова. Схоже, урочистий захід було влаштовано передчасно та з єдиною метою – потішити можновладців вищого рівня з нагоди новорічно-різдвяних свят. Азарова та Присяжнюка зустрічали у холі  виступами дитячих колективів та піснями про Святого Миколая, а також показовими запливами спортсменів на доріжках. При цьому у зв’язку з приїздом віп-гостя комунальний басейн перетворився на «режимний об’єкт», на який не пускали навіть депутатів міської ради, а для преси було виставлено кілька «кордонів». Останню перешкоду журналісту «Маєш право знати» так і не вдалось подолати, однак все одно нам пощастило дізнатись та побачити багато цікавого.

…Ще за кілька годин про приїзду Миколи Азарова на вул. Шевченка почали збиратись люди. Активісти не сподівались потрапити на урочисте відкриття басейну, вони прийшли висловити прем’єр-міністру свою позицію. Щоправда, кількість міліціянтів та охоронців «тіла №2» біля «Купави» постійно переважала число мирних громадян. Ближче до 12-ої рух по центральних вулицях Броварів було перекрито для проїзду урядового кортежу, через що на вул. Київській утворився чималий затор.

Купава пікет Азаров 1
Автор фото – Alexander Shekhalevych
Купава пікет Азаров 2
Автор фото – Alexander Shekhalevych

Коли службове авто очільника Кабінету Міністрів України наблизилось до реконструйованої будівлі, люди почали скандувати «Ганьба!» та «Банду геть!», що Азаров зрозумів по-своєму та несподівано запитав: «Вам потрібен басейн?»

Ще до його приїзду група броварських «акул пера та клавіатури» зробила спробу пройти в будівлю, однак їм перегородив дорогу кремезний чоловік та наказав стати на тротуар. Він не пояснив ані причин, ані підстав для свого «прохання» та довго відмовлявся пред’явити посвідчення. Врешті журналісти змусили його назватись: Войцехівський В’ячеслав Володимирович мигцем показав документи та навіщось сфотографував представників преси на свій мобільний телефон.

Згодом  журналісти, які, до речі, завчасно акредитувались на цей захід через Урядовий портал, зробили ще одну спробу потрапити в «Купаву». І цього разу вона була успішна: їм вдалось не лише пройти кордон міліції, а й металодетектор. Депутату міської ради Роману Сімутіну пощастило менше, і його до плавального комплексу взагалі не пропустили.

У холі будівлі уже повним ходом йшло урочисте відкриття – діти співали й танцювали, чиновники виступали з гордими промовами. Мабуть, перебуваючи під враженням від «теплого» вуличного прийому в Броварах, Микола Янович у своєму виступі навіщось зазначив: «Від барикад у нашій країні не добавиться ні хліба, ні м’яса, ні басейнів, ні інших важливих соціальних споруд. Будуть тільки збитки і руйнування – це ми повинні зрозуміти».

kupava 2

kupava 7

kupava 5

kupava 133

Після того, як усі очільники висловились, вони у супроводі десятків телекамер та фотооб’єктивів вирушили до найбільшої ванни олімпійської бази. І тут з’ясувалось, що доступ до перегляду показових запливів спортсменів та прес-брифінгу відкритий не для всіх. Працівник прес-служби Азарова став у дверях та не пропустив до басейну лише двох журналістів – Аліну Дяченко та Андрія Качора. Своє рішення він пояснив тим, що не знає їх особисто, а тому пропустити не може. Жодні аргументи про те, що обидва представника ЗМІ пройшли акредитацію та мають посвідчення, не подіяли. Відтак броварським журналістам довелось стежити за брифінгом для преси згори, тобто з трибун.

Так бачили брифінг Дяченко та Качор

Купава Аліна

А ось так брифінг виглядав з нормального ракурсу:

kupava 3

По завершенні церемонії відкриття басейну допитливі «акули пера та фотокамери» пішли блукати лабіринтами «Купави», щоб зафіксувати стан басейнів, роздягалень та душових до першої навали відвідувачів.

Головна та найбільша ванна “Купави”

kupava 135

Басейн середньої глибини

kupava 203

Ванна для наймолодших відвідувачів

kupava 213

Роздягальні

kupava 216

kupava 220

kupava 217

Душові

kupava 137

Санвузол

kupava 155

Ігрова кімната для “сухого” плавання

kupava 200

Тренажери

kupava 146

kupava 149

Спортзал

kupava 144

Пандуси для людей з особливими потребами

kupava 145

Підсобне приміщення

kupava 159

Наприкінці Дня відкритих дверей для Азарова та преси журналісти «Маєш право знати» вирішили з’ясувати відповіді на два ключових питання, які хвилювали наших читачів найбільше – коли басейн можна буде відвідувати пересічним броварчанам та скільки це коштуватиме. І тут нас чекала несподіванка: виявляється, цього не знає ніхто. Вахтер сказав, що людей пускатимуть, мабуть, числа з 20-го. Директорка басейну Тетяна Федоренко розповіла, що їм знадобиться щонайменше три тижні для проведення випробувально-пускових робіт, і лиш після того «Купава» зможе розпочати свою роботу повноцінно. А міський голова Ігор Сапожко сподівається, що басейн відкриється у лютому і пояснює затримку тим, що потрібно набрати штат працівників. Щодо цін на вхід, то і директорка, і мер зізнались, що вони не визначені і зараз відбувається процес їх формування.

Дружина Сергія Федоренка  – Тетяна

kupava 4

Відтак, урочисте відкриття басейну «Купава» стало святом на один день. Пересічні броварчани ще не скоро зможуть на власні очі побачити плавальний заклад після реконструкції та скористатись ним для підтримання гарної фізичної форми. Більше того, подія, яка мала всі шанси стати позитивом у броварському медіапросторі, адже масштаб проведених робіт справді вражає, перетворилась на черговий інформаційний провал. Візит Азарова знову супроводжувався перешкоджанням місцевим журналістам, при чому цього разу подвійним. Ну, і, звісно, «відкривати» заклад на один раз виключно для преси та посадовців, а потім не знати ні точної дати початку його роботи, ні цін на вхід – теж не додає події медіабалів.

P.S: Виїжджав з відкриття “Купави” у Броварах Микола Янович також під вигуки “Ганьба!” та “Банду геть!”…

Фото – Миколи Кожемяки

 • avatar
  Alina Dyachenko
  9 років тому

  Трохи суб’єктивного про відкритий вчора у Броварах басейн “Купава”. Тобто те, що не увійшло в журналістський репортаж для “Маєш право знати”, бо йдеться про враження.

  На наших фотографіях, звісно, плавальний комплекс після реконструкції виглядає досить гарно і вельми симпатично. І, звісно, якщо порівнювати з тим, що було 7 років тому, це небо і земля. Однак є нюанси.

  При такому потужному фінансуванні (чи-то 33, чи-то 44 млн. грн – версії в ЗМІ різняться), ремонт зроблено досить скромний. Душові та санвузли оббиті дуже простою та недорогою плиткою, перегородки пластикові білі (з нашою водою вони дуже швидко стануть рудими), мильниці теж пластмасові одноразові, шафи в роздягальнях зроблені з дешевих матеріалів, сучасних електронних замків не буде, будуть звичайні ключі. Як на мене, то все це недовго витримає активну експлуатацію і дуже скоро буде виглядатиме таким, що потребує ремонту. При чому не через те, що погані відвідувачі все поламають, а через те, що матеріали (пластик) не розраховані на активне використання великої кількості людей.

  Я розумію, що основні суми були витрачені на те, що не видно – систему водопостачання та каналізації, очистки води, циркуляції повітря тощо, тобто на належне технічне забезпечення. Однак облаштування душових та роздягалень – це теж важливо. Бо саме це створює враження про заклад, його охайність, його пристосованість до великого потоку людей. Все має бути зроблене добротно, не на один день, а на десятки років, відповідно і матеріали мають використовуватись якісні та витривалі. Але наскільки я побачила, облаштування обслуговуючих приміщень – дешеве та дуже просте, “бюджетне”.

  Якщо порівняти з іншими басейнами, які я бачила зсередини, на жаль, нема що порівнювати. Відкривати з такою помпою і гордістю (“для міжнародних змагань!”) досить посередньо оздоблений басейн, який доведеться постійно косметично ремонтувати – це трохи дивно. Він не сучасний, він не справляє враження сучасного басейну, він виглядає звичайно, так виглядає більшість басейнів у нашій країні, за якими доглядають й вчасно ремонтують. Але повторюсь – я говорю лише про зовнішнє облаштування, якість технічного забезпечення я оцінити не можу і сподіваюсь, що там справді використано найсучасніші технології.

  Скажу чесно, після стількох років реконструкції та розмов про “шалені гроші”, я чекала кращого. Та якіснішого. Проте маємо те, що маємо.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   >> Якщо порівняти з іншими басейнами, які я бачила зсередини, на жаль, нема що порівнювати

   Аліно, ти з комунальним басейном у Трірі порівнюєш? :)

   • avatar
    Alina Dyachenko
    9 років тому

    Зокрема. Тим самим, де вхід на 3 години коштував 40 грн ;-)
    І де ми – іноземці – без жодних перешкод (медичні довідки тощо), заплатили, зайшли, поплавали і задоволені пішли )

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Запитання: а в Купаві і раніше був тренажерний зал?

 • avatar
  noyesmaybe
  9 років тому

  не тільки для віп масування
  гарно в Броварах і для плескання