• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022

На жалобну акцію «Я – Волноваха» у Броварах зібрались молодь, ветерани АТО та бюджетники – ВІДЕО

Січень19/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

фото 1 (1)Близько двох сотень людей зібрались на броварському Майдані Свободи вдень 18 січня, аби долучитись до всеукраїнської акції зі вшанування пам’яті жертв російського тероризму на Донбасі.

Серед присутніх були й учасники бойових дій, що перебувають у відпустці або на ротації, а також представники молодіжних організацій, місцеві депутати, члени виконкому і власне міський голова. Однак основну масу учасників складали працівники бюджетних установ, що напередодні отримали розпорядження від начальства зібратись в неділю на жалобний захід.

Акція, запланована на 12:00, розпочалась із невеликим запізненням. В той час на Майдані Свободи вже зібрались керівники міських комунальних установ, відділів та управлінь, а також їхні підлеглі. Зокрема, серед місцевих високопосадовців нашим журналістам вдалося помітити мера Броварів Ігоря Сапожка, начальника управління освіти Володимира Онищенка, керуючого справами виконкому Костянтина Кузнецова, заст. міського голови Ларису Виноградову, начальника відділу культури Наталію Багмут, а також низку провладних депутатів. На захід також завітали й опозиційні до місцевої влади депутати, зокрема Роман Сімутін, однак вони, разом з гуртом ветеранів АТО, стояли окремо від “команди Сапожка”.

фото 1 (2)

В той час, поки присутні підходили ближче до імпровізованої сцени, що облаштували на східцях нового адмінбудинку, заступник Сапожка Григорій Голубовський похапцем роздавав людям в перших рядах плакати з антивоєнним гаслами. На подив багатьох, цього разу чиновники не виступали зі сцени, відтак єдиними спікерами на заході стали священники різних конфесій.

фото 2 (2)

Першим слово взяв настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ Київського патріархату о. Михайло, який повідомив, що прямо зараз на Донбасі точаться тяжкі бої з ворогом, під час яких гинуть не лише наші захисники, але й мирні люди. Священник зазначив, що на цій акції броварчани вшановують не лише загиблих під Волновахою, але й всіх жертв тероризму на Донбасі, котрі загинули не лише під обстрілами, але й від голоду та холоду. Після цього настоятель храму закликав присутніх помолитися за Україну та в пам’ять про загиблих.

За тим слово взяв настоятель храму Петра і Павла УПЦ Московського патріархату о. Олександр.  У своєму виступі священнослужитель церкви, яка підтримує політику Путіна щодо України, уникав оцінки ситуації на Донбасі обмежившись лише загальними фразами про християнські цінності. Після цього оголосили хвилину мовчання, а над Майданом Свободи знову лунала вже всім відома “Плине кача”.

Акція тривала не більше години, після чого деякі з її учасників разом з чиновниками попрямували до церкви на спільний молебень.