• Сьогодні: Середа, 8 Грудня, 2021

Напад на Різаненка розслідуватимуть його опоненти

Березень12/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Голова депутатської комісії з розслідування нападу на Різаненка Олена Семенюк

Рішенням міської ради створено тимчасову депутатську комісію з контролю за дотриманням правоохоронцями законодавства при розслідуванні факту нападу на депутата Різаненка.

Під час відкритого пленарного засідання сесії броварської міської ради, котре відбулось 16 лютого і на яке протизаконно не допустили журналістів «Маєш Право Знати», було створено та затверджено склад депутатської комісії з питань розслідування факту нападу на депутата Різаненка.

Персональний склад комісії запропонував міський голова Ігор Сапожко, чию пропозицію підтримала більшість депутатів. Відтак, в комісію з контролю за дотриманням законодавства правоохоронними органами при розслідуванні факту нападу на депутата увійшли наступні депутати: Голова комісії:  Олена Семенюк – секретар броварської міської ради, член Партії Регіонів. Члени комісії:

 1. Вадим Андрієвський – Голова громадської ради при виконавчому комітеті, обраний депутатом від партії «Зелені», позапартійний.
 2. Людмила Жеребцова – голова регламентного комітету БМР, директор КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр». Член Партії регіонів
 3. Микола Загуменний – голова фракції «Фронту Змін».
 4. Борис Кузьменко – обраний депутатом від «Фронту змін», позапартійний.
 5. Олександр Михайлов  – обраний депутатом від партії «Зелені», позапартійний.
 6. Володимир Оксютенко – член «Партії зелених України»
 7. Володимир Онищенко – начальник управління освіти, член Партії регіонів.
 8. Роман Сімутін – обраний депутатом від «Фронту змін», позапартійний.

Цікаво, що більшість з присутніх депутатів у складі комісії входять до провладної більшості, що контролюється Партією регіонів й так чи інакше мали конфлікт з Різаненком в процесі його депутатської діяльності. Так, наприклад, Людмила Жеребцова фізично перешкоджала Різаненку, коли той намагався зареєструвати депутатське звернення в КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» – підприємстві, яке очолює Голова регламентної комісії. Справа дійшла до рукоприкладства – як видно на відео, Жеребцова вдарила по камері, котра фіксувала намагання Різаненка зареєструвати звернення.

Голова ж комісії Олена Семенюк (Кіяшко) була першою, хто опублікував на свої сторінці «Вконтакте» посилання на начебто перелік телефонних розмов Різаненка в день нападу. В публікації стверджується, що відразу після нападу Різаненко начебто спілкувався з «політичними провокаторами та екстремістами», котрі «проходили навчання в таборах НАТО в Сербії». Пізніше Семенюк видалила цей запис зі свого профілю у «Вконтакте».

Протидіяти депутатській діяльності Різаненка намагались й інші члени комісії – депутати Загуменний, Кузьменко та Онищенко. Як пам’ятають наші читачі з відомого відеоролику «Не хочу в камеру!», саме ці депутати публічно підтримували пропозицію заборонити законну відео зйомку відкритої сесії.

Єдиним членом комісії, котрий періодично підтримує ініціативи Різаненка в міській раді є Роман Сімутін – позафракційний депутат вже в ніч нападу зустрівся з Різаненком в лікарні, аби дізнатись про його стан та довідатись про подробиці інциденту.

За інформацією Сімутіна, комісія з контролю за дотриманням законодавства правоохоронними органами при розслідуванні факту нападу на депутата в період з 16 лютого збиралась лише раз, тоді на своєму засіданні комісія відправила звернення в міліцію та Київську лікарню швидкої допомоги, куди доправили депутата Різаненка відразу після нападу.

Згідно рішення міської ради, комісія має доповідати щодо результатів своєї роботи на наступних пленарних засіданнях міськради. Контроль над виконанням рішення міськради про діяльність комісії здійснюватиме міський голова Сапожко.

Інф. “Маєш Право Знати”

 • avatar
  Alice
  10 років тому

  Аліно, сподіваюсь, стан здоров’я Павла Олександровича вже покращився?
  Із ЗМІ (“Мала Батьківщина “№4) мені відомо, що Народний депутат України Тарас Стецьків в лютому звернувся до Генерального прокурора України Віктора Пшонки з проханням розібратися у справі побиття депутата БМР Різаненка Павлва Олександровича.
  Чи вже є якісь результати перевірки ГПУ?

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Павло вже знову у строю! Але місяць таки довелось полікуватись у лікарні. Стосовно звернення Стецьківа, то наразі ситуація така:
   “Народний депутат України Тарас Стецьків отримав відповідь на своє звернення до ГПУ від 7 лютого щодо нападу на Павла Різаненка. Заступник Генерального прокурора України Євген Блажівський в листі, датованому 20 лютим поточного року, зазначив, що належною перевіркою розслідування справи займеться прокурор Київської області”. Тож тепер чекатимемо відповіді від обласної прокуратури”.

   • avatar
    Alice
    10 років тому

    Аліно, сподіваюсь, Ви і надалі будете інформувати нас усіх про цю справу.Павлу Олександровичу – успхів!

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Цікаво, які результати роботи депутатської комісії? Жодних офіційних повідомлень я поки що не бачив…

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   На минулій сесії секретар ради пані Кіяшко-Семенюк в “Різному” виступила з цього питання. Як голова тимчасової комісія вона пробувала доповісти про роботу комісії. Але вся доповідь звелась до наїздів на Павла Різаненка, мовляв, з чотирьох засідань він на половині не був, одне зірвав, а на іншому “так і не відповів членам комісії, чому він викликав швидку аж через 40 хвилин після нападу” )) На що депутат Різаненко повідомив, що він не є членом комісії і на її засідання ходити не зобов’язаний. На перше засідання він не прийшов, бо якраз перебував у лікарні після нападу, на другому засіданні, помітивши присутність телекамери студії “Наше місто”, заперечив проти відеозйомки, оскільки згідно регламенту засідання контрольних комісій мають проходити у закритому режимі. На третьому засіданні був і зрозумів, що комісія займається не контролем за дотриманням закону під час розслідування, а “проведенням слідчих дій”. На четверте не прийшов, бо воно було напередодні сесії у той самий час, коли він якраз ознайомлювався із документами по земельних питаннях. Словом, склалось враження, що комісія зацікавлена лише у пошуку “компромату” на постраждалого, а не у виконанні покладених на неї функцій. Власне при такому складі комісії це й не дивно.