• Сьогодні: П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Недоречності на броварських дорогах: журналістський фоторейд

Липень12/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

У той час, як на окремих броварських вулицях повністю оновлюється дорожнє покриття та заливається новий асфальт, що неабияк тішить міських водіїв, у нашому місті є чимало місць, де «крихта» асфальту могла б зробити комфортнішим життя і броварчан-пішоходів. Пропонуємо увазі наших читачів та міських очільників наше журналістське фотодослідження місць, які явно потребують «турботи» та «покращення».

Пішохідні переходи «в нікуди»

За логікою, під час облаштування пішохідного переходу через проїжджу частину мали б прокладатись і підходи до нього з обох сторін. Та на броварських дорогах, на жаль, не є рідкістю ситуація, коли пішохідний перехід веде «в нікуди», тобто у бруд та пилюку, бо хтось «забув» заасфальтувати до нього підхід. Після дощу у таких місцях робиться болото, яке пішоходи змушені обходити по проїжджій частині, наражаючись на небезпеку та по суті вимушено порушуючи правила дорожнього руху. А під час спеки у таких місцях пішоходи грузнуть у піску та глині.

Під нашого фоторейду ми помітили п’ять таких місць на центральних вулицях Броварів:

Пішохідний перехід “в нікуди” на вул. Кірова біля дитячої лікарні

Пішохідний перехід “в нікуди” на вул. Кірова біля супермаркету “АТБ”

Пішохідний перехід “в нікуди” на вул. Лагунової біля дитячої бібліотеки

Пішохідний перехід “в нікуди” на вул. Лагунової біля супермаркету “Кумушка”

Пішохідний перехід “в нікуди” на вул. Короленка біля банку “ВТБ”

При цьому, слід відзначити й позитивні зрушення стосовно переходів «в нікуди». Нещодавно у кількох подібних місцях таки було покладено асфальт, і тепер пішоходи можуть вільно й зручно переходити проїжджу частину. Саме так ми пропонуємо міський владі облаштувати п’ять вищенаведених проблемних місць.

Приклад як треба: пішохідний перехід на бульв. Незалежності навпроти МКЦ “Прометей”

Приклад як треба: пішохідний перехід на вул. Гагарніа навпроти стадіону “Спартак”

Перехрестя «не для всіх» пішоходів

Також під час нашого фоторейду ми помітили два перехрестя, де з не зрозумілих причин відсутні переходи для пішоходів на популярних серед населення «марштрутах». Тобто фактично люди постійно переходять у цих місцях дорогу, порушуючи правила дорожнього руху та лякаючи водіїв своєю несподіваною появою. Найдивніше те, що до цього броварчан «спонукають» ще й спеціально обладнані доріжки, які ведуть до порушення.

Перехрестя без переходу для пішоходів на вул. Кірова біля магазину “Зелена папуга”

Перехрестя без переходу для пішоходів на вул. Незалежності біля “Приватбанку”

Хіба не краще було б подбати про безпеку пішоходів та водіїв на цих ділянках дороги та «укомплектувати» ці два перехрестя переходами зі світлофорами для пішоходів, якщо вже вони так чи інакше тут часто перетинають дорогу?
Шлях додому без тротуару

Також досить дивною нам видалась ситуація на вул. Короленка, де неподалік від бульв. Незалежності розташовано близько десятка приватних будинків, до яких фактично можна лише заїхати автомобілем, адже з цього боку дороги просто-напросто відсутній тротуар. А мешканці без авто, вочевидь, до своїх домівок мають діставатись повітрям, або знову ж таки – йдучи по проїжджій частині дороги, що досить небезпечно.

Бік вулиці Короленка без тротуару від бювету до бульв. Незалежності

Зрозуміло, що ситуація непроста і місця для широкого тротуару тут немає, проте бодай кілька десятків сантиметрів можна було б обладнати для безпеки мешканців.

Вище наведені приклади недоречностей на броварських дорогах не є вичерпним переліком подібних ситуацій, а лиш першим, що потрапило до об’єктиву фотокамери “Маєш право знати”. Наша команда продовжить проводити аналогічні фоторейди вулицями міста, при цьому ми також звертаємось наших читачів з проханням інформувати нас про подібні місця на насилати їх фото й короткий опис проблеми на нашу електронну скриньку [email protected].

 • avatar
  Lisova
  10 років тому

  + Вулиця Шолом Алейхема

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Шолом-Алейхема (“змійка” в р-ні інтернату) – це взагалі фейерична дорога :)

   • avatar
    Alina Dyachenko
    10 років тому

    Дорога без тротуару, до речі! Думаю, на це пані Лісова і натякає.

    • avatar
     Nataly
     10 років тому

     І чудове перехрестя вул. Шолом-Алейхема з вул. Гоголя! Якщо рухатися з боку Розвилки – взагалі не видно, що там з правого повороту може виїхати. А пішоходні переходи на зупинці “Інтернат”!

 • avatar
  Irina_imshen
  10 років тому

  а где в нашем городе кроме непонятно каких пешеходных переходов и т.д. есть нормальные съезды для колясок? ладно там нам, мамам, приходится прыгать по этим бровкам, качать себе бицепсы. а как же инвалиды-колясочники? они же из-за этого и из дома никуда не могут выйти, потому что не имеют возможности даже из подъезда выехать……

  • avatar
   Pavlo Kyryliuk
   10 років тому

   Чого варте лише по Незалежності проїхатись з коляскою по тротуару. Не дуже зрозуміло, навіщо при кожному перетині тротуару з вёїздом в двори потрібно було класти бардюри. В результаті маємо такі собі 300 метрів “з перешкодами”.

   • avatar
    Maksim Dyachenko
    10 років тому

    по тротуарам будут ездить автомобили что-бы объезжать лежачие полицейские, ночью, было уже такое.

 • avatar
  Maksim Dyachenko
  10 років тому

  еще у нас в городе нет просто массы знаков приоритета, а раньше были. И местные ездят по памяти пугая неместных.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Я дуже довго не міг зрозуміти, навіщо висів знак “СТОП” на виїзді з Лагунової на Гагаріна – абсолютно безглуздо, адже після встановлення обмежувачів швидкості автівки на Гагаріна там завжди пригальмовують.
  Знак я так і не зрозумів – його прибрали :)

 • avatar
  Farrina
  10 років тому

     4.8. Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більше трьох смуг руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.

  Витяг з правил дорожнього руху…

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Не більше трьох смуг для руху в обох напрямках. Тобто, якщо 2 в одному і 2 в іншому – то це вже 4 смуги

   • avatar
    Maksim Dyachenko
    10 років тому

    пешеходный переход – участок проезжей части или инженерное сооружение, предназначенный для движения пешеходов через дорогу. Пешеходные переходы отмечаются дорожными знаками 5.35.1 – 5.37.2

    (см. дополнение 1), дорожной разметкой 1.14.1, 1.14.2, 1.14.3 (см. дополнение 2), пешеходными светофорами. Из-за отсутствия дорожной разметки границы пешеходного перехода определяются расстоянием между дорожными знаками или пешеходными светофорами, а на перекрестке с отсутствием пешеходных светофоров, дорожных знаков и разметки – шириной тротуаров или обочин. Регулированным считается пешеходный переход, движение по которому регулируется светофором или регулировщиком, не регулированным – пешеходный переход, на котором нет регулировщика, светофоры отсутствуют или отключены или работают в режиме мигания желтого сигнала; пешеходная дорожка – дорожка с покрытием, предназначенная для движения пешеходов, выполненная в границах дороги или вне ее и обозначенная знаком 4.13