• Сьогодні: Понеділок, 20 Вересня, 2021

Непрозоре Prozorro в Броварах, або #ТребаПоважатиВибірЛюдей

Березень19/ 2016
avatar
Олег Берестовий

Депутат Броварської міської ради, фракція ДемАльянс

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

#ТребаПоважатиВибірЛюдей – лозунг, який вправно почали розкручувати досвідчені політтехнологи Ігоря Сапожка відразу після виборів, боячись скорого імпічменту, як розплату за старі гріхи. З цією влучною тезою я не можу не погодитись, але ці слова не змусять мене поважати вчинки чинного мера, та методи, які він використовує “керуючи містом”, чи то пак роблячи вигляд.

 • Перебиває під час виступу;
 • часто ігнорує та не надає слово опозиційним депутатам;
 • вводить в оману, свідомо не даючи достовірної інформації, щодо процесів в місті та раді;
 • витрачає сотні тисяч на замовлення бруду в місцевих ЗМІ та розповсюджує брехню про незгодних з його політикою;
 • наймає молодиків та активістів, які під час сесій провокують та нападають на опозиційних депутатів.
 • Вплутує в політичні ігрища молодь

І це все на фоні закликів до конструктиву та служіння громаді, а не політиці. Зручна позиція, чи не так?)

Аналізуючи звіт за 100 днів роботи ми розуміємо, що Бровари зробили правильний вибір!

Завдяки ІВС в Броварах всього за 100 днів:

 • з’явилась поліція – Ека Згуладзе та реформа МВС тут ні до чого)
 • збільшено доходи бюджету на 42,2% – процеси децентралізації та рішення ВРУ тут ні до чого.
 • вручено 11 ордерів на квартири сім’ям, які житимуть в багатоповерхівці, в якому не зможуть загасити пожежу броварські рятівники, бо драбина ледь дістає до половини будинку.
 • карантин та епідемію грипу Ігор Васильович теж забезпечив.
 • впроваджено систему електронних закупівель Prozorro! – невже, чи не обманює мер броварчан?)

Тут я зупинюсь детальніше.

Сайт міської ради опублікував рішення міського голови  Про впровадження та експлуатацію в місті Бровари Пілотного проекту «Система електронних закупівель», здавалося б #перемога, якщо закрити очі на відверто неякісне положення, яке містить до чинного законодавства невідповідні формулювання, але за 20 днів всі недоліки були прибрані “Про внесення змін в додаток розпорядження міського голови від 04.02.2016 року”.

Здавалось би, для чого так поспішати було? Видавати розпорядження, потім відразу вносити зміни до нього.

Відповідь проста! Саме того самого дня 4 лютого 2016 року, наймолодший депутат БМР мав нахабність подати на розгляд сесії Проект рішення міської ради “Про впровадження системи електронних закупівель та забезпечення прозорості  і відкритості процедури закупівель  товарів, робіт, послуг” та відповідно до регламенту звернутись до міського голови з проханням внести в порядок денний чергової сесії.

12644764_938687616218600_6683369029925900365_n

При формуванні порядку денного, мого проекту не було включене, про це мене не повідомили! В той же день з’являється розпорядження мера. “Совпадєніє? Не думаю…”)

Розробляв я положення разом з провідними регіональними експертами з цього питання, проект вичитували проект менеджер Prozorro в Національній раді реформ Христина Гуцалова та радник міністра МЕРТ Дмитро Романович. Положення написано якісно, і депутати б його підтримали, так як більшість декларувала це в своїх передвиборчих програмах. Але для міського голови це був би тактичний політичний програш. Тому він наважився на такий відверто…. скажімо, негарний вчинок.

Для мене ціль була запровадити Prozorro в Броварах, яке дало б змогу знищити накатані схеми відкатів забезпечити ефективне використання бюджетних коштів, розширити реальну конкуренції при здійсненні закупівель для місцевих підприємців, тому для мене не важливо яким чином було здійснено рішення. Але у відносинах із Сапожком не може бути без але, на жаль!

Прочитавши вже навіть виправлену версію рішення міського голови, постає питання, чи дійсно Prozorro запроваджено в Броварах.

Як всім відомо застосовується для допорогових закупок визначених в ст. 2 ЗУ “Про державні закупівлі”, тобто для закупівель товарів вартістю до 200 000 грн., а робіт та послуг до 1 500 000 грн. Ці межі потрібно було прописати в положенні про застосування.

І міський голова дійсно запровадив систему електронних закупівель в Броварах для товарів, але “забув” про найпопулярнішу та корупційно критичнішу гілку – роботи та послуги.

Звісно, випадково забувши про цю норму можна буде далі ремонтувати дах в Прометеї за 350 тисяч при ринковій ціні в 150; далі будувати в парках за 300 тис. туалети-відстійники, які не працюють по півроку; з останнього з останніх сил лобіюють свої фірми, які будуть замінювати вікна в школах…. і це все йде повз наші очі та й чиновникам в кешені.

Я подав відповідне звернення до Ігоря Васильовича з подякою, що він відслідковує мої ініціативи та відчайдушно, не відкладаючи в довгий ящик, їх підтримує, та найголовніше з вимогою негайно внести зміни до розпорядження та внести зміни в положення, прописати роботи та послуги!

12278263_964023283685033_312036325_n

 

Чи прислухається так блискавично Ігор Васильович цього разу, побачимо, бо вже встиг публічно вибачити та та внести мої пропозиції.

В будь якому випадку вже дуже скоро запрацює новий Закон “Про публічні закупівлі”.

Безымянный

Нам з вами лише доведеться навчитись слідкувати за броварськими закупівлями та швидко реагувати на спроби обдурити систему.

Хто хоче долучитись до групи моніторингу закупівель БМР з боку громадськості пишіть мені у Facebook  та Vkontakte

 

Тоді дасть Бог і на нові школи грошей з’явиться, а то кажуть, що їх нема…..